Hva har man under skjorta?
|
Re: Hva har man under skjorta?
[Re: Øyvind V]
#2585930
13/12/2019 09:03
|
Registrert: Feb 2005
Innlegg: 891
ket
Ringrev
|
Ringrev
Registrert: Feb 2005
Innlegg: 891 |
med tynne hvite skjorter vil stiff niples og hårete rygg synes. en kan ikke kle seg i lerretsduk, da må det en singlet under som fikser saken
|
|
|
Re: Hva har man under skjorta?
[Re: Juffe]
#2585967
13/12/2019 15:12
|
Registrert: Aug 2011
Innlegg: 1,502
eirikbk
Ivrig
|
Ivrig
Registrert: Aug 2011
Innlegg: 1,502 |
Tilhører forresten helsetrøye den forrige generasjon? Helsetrøye er(litt dessverre)forrige generasjon, eller kanskje til og med forrige, forrige generasjon. ... fordi...? Uttalelser som må komme fra folk som ikke har opplevd nettingens magiske egenskap! Brukte netting for mange år siden, etterfulgt av diverse superundertøy og andre ullprodukter. Har de siste par årene gått tilbake til netting for fullt, det har fått en slags renessanse for meg. Bruker det til langrenn, sykling (vinter), løping (kaldt), ut og leke med ungene, jakt, tur osv. Og helseteøye på jobb. Er varmt og lunt, og enkelt å ventilere. Det lukter ikke (ull). Kan brukes i mange dager uten vask og lukt. Har jeg hørt  Helsetrøya gruser t-skjorte! Som dere indikerer er det jo brukt i generasjoner Apapap! Spørsmål, ikke uttalelse. Spiller ingen rolle. Må uansett besvares på inn- og utpust  Sitter i skrivende stund på toget på vei inn til byen, i hvitskjorte uten noe under. Gikk til toget, men skjorta er likevel gjennomsvett... savner helsetrøya nå 
|
|
|
Re: Hva har man under skjorta?
[Re: eirikbk]
#2585979
13/12/2019 18:53
|
Registrert: Sep 2006
Innlegg: 3,199
Juffe
Besatt
|
Besatt
Registrert: Sep 2006
Innlegg: 3,199 |
Tilhører forresten helsetrøye den forrige generasjon? Helsetrøye er(litt dessverre)forrige generasjon, eller kanskje til og med forrige, forrige generasjon. ... fordi...? Uttalelser som må komme fra folk som ikke har opplevd nettingens magiske egenskap! Brukte netting for mange år siden, etterfulgt av diverse superundertøy og andre ullprodukter. Har de siste par årene gått tilbake til netting for fullt, det har fått en slags renessanse for meg. Bruker det til langrenn, sykling (vinter), løping (kaldt), ut og leke med ungene, jakt, tur osv. Og helseteøye på jobb. Er varmt og lunt, og enkelt å ventilere. Det lukter ikke (ull). Kan brukes i mange dager uten vask og lukt. Har jeg hørt  Helsetrøya gruser t-skjorte! Som dere indikerer er det jo brukt i generasjoner Apapap! Spørsmål, ikke uttalelse. Spiller ingen rolle. Må uansett besvares på inn- og utpust  Sitter i skrivende stund på toget på vei inn til byen, i hvitskjorte uten noe under. Gikk til toget, men skjorta er likevel gjennomsvett... savner helsetrøya nå Dette burde kvalifisere til en oppfølger til Atle Antonsen`s "Allværsjakka".
'...once more, and more intensity!'
|
|
|
Re: Hva har man under skjorta?
[Re: ket]
#2585980
13/12/2019 18:54
|
Registrert: Sep 2006
Innlegg: 3,199
Juffe
Besatt
|
Besatt
Registrert: Sep 2006
Innlegg: 3,199 |
med tynne hvite skjorter vil stiff niples og hårete rygg synes. en kan ikke kle seg i lerretsduk, da må det en singlet under som fikser saken Nippletape?
Redigert av Juffe; 13/12/2019 18:54.
'...once more, and more intensity!'
|
|
|
Re: Hva har man under skjorta?
[Re: Juffe]
#2585988
13/12/2019 21:43
|
Registrert: Jun 2008
Innlegg: 13,406
Tange
Flittig Bie
|
Flittig Bie
Registrert: Jun 2008
Innlegg: 13,406 |
med tynne hvite skjorter vil stiff niples og hårete rygg synes. en kan ikke kle seg i lerretsduk, da må det en singlet under som fikser saken Nippletape? Trur ikke du får fjernet særlig mye hår med nipplatape. Vil heller anbefale wax strips.
|
|
|
Re: Hva har man under skjorta?
[Re: EmilZipp]
#2585992
13/12/2019 21:53
|
Registrert: Jun 2008
Innlegg: 13,406
Tange
Flittig Bie
|
Flittig Bie
Registrert: Jun 2008
Innlegg: 13,406 |
Sitter en fyr med blod rennende fra ansiktet på 00:03 båten hjem akkurat nå og han har mørk dress, brune sko, grå sokker, litt krøllete rød skjorte halvveis utenfor buksa, donut-sjegg, over middels julebord-form (gjetter jeg) og tydeligvis uten klokke. Det virket som feil strategi men han får oppmerksomhet fra et par damer. Tilfeldig ???
Selvfølgelig ikke. Som jeg skrev over kler menn seg så like som mulig for å få anerkjennelse av andre like sinnedekledte menn. Kvinner bryr seg ikke om slikt, de fleste kjenner ikke til kodene allikevel. Ikke overbevist? Bare se på denne: https://www.youtube.com/watch?v=JS7NRRCvmKM
|
|
|
Re: Hva har man under skjorta?
[Re: Tange]
#2586096
16/12/2019 07:58
|
Registrert: Jun 2013
Innlegg: 2,118
vids
Ivrig
|
Ivrig
Registrert: Jun 2013
Innlegg: 2,118 |
Som jeg skrev over kler menn seg så like som mulig for å få anerkjennelse av andre likesinnedekledte menn. Kvinner bryr seg ikke om slikt, de fleste kjenner ikke til kodene allikevel.
Word!
..Megatower v2.. ::Vidar::
|
|
|
Re: Hva har man under skjorta?
[Re: Øyvind V]
#2586108
16/12/2019 08:30
|
Registrert: May 2003
Innlegg: 8,853
erling
Søk hjelp!
|
Søk hjelp!
Registrert: May 2003
Innlegg: 8,853 |
Under en finskjorte har man enten en tettsittende singlet, eller ingenting. Under en hverdagsskjorte type flanell el. kan man gjerne ha en vanlig t-skjorte.
|
|
|
Re: Hva har man under skjorta?
[Re: Øyvind V]
#2586196
16/12/2019 18:42
|
Registrert: Jun 2016
Innlegg: 407
Gulesider
Entusiast
|
Entusiast
Registrert: Jun 2016
Innlegg: 407 |
Har alltid hatt tskjorte under skjorta. Vet ikke hvorfor, annet enn at det har blitt slik og at jeg liker det. Kan det ha noe med alderen å gjøre. Vi fra en bestemt generasjon lærte det av foreldrene våre.
|
|
|
Re: Hva har man under skjorta?
[Re: Øyvind V]
#2586712
23/12/2019 12:04
|
Registrert: Apr 2019
Innlegg: 1,172
Stupfull
Ringrev
|
Ringrev
Registrert: Apr 2019
Innlegg: 1,172 |
|
|
|
Re: Hva har man under skjorta?
[Re: Stupfull]
#2586830
26/12/2019 09:02
|
Registrert: Sep 2006
Innlegg: 3,199
Juffe
Besatt
|
Besatt
Registrert: Sep 2006
Innlegg: 3,199 |
Men hva har han under skjorta? Det er jo det store spørsmåler her og noe jeg syns er mangelfullt med denne artikkelen. Hva er det Thingnes Bø prøver å skjule ved å rette fokus mot denne klokka? Og er det virkelig patroner han skyter med? Her er for mye ubesvart. Og illuminati bli ikke nevnt med ett eneste ord!...igjen.
Redigert av Juffe; 26/12/2019 09:05.
'...once more, and more intensity!'
|
|
|
Re: Hva har man under skjorta?
[Re: Øyvind V]
#2586833
26/12/2019 11:20
|
Registrert: Jun 2008
Innlegg: 13,406
Tange
Flittig Bie
|
Flittig Bie
Registrert: Jun 2008
Innlegg: 13,406 |
Jeg hadde lyst til å vise den fram til Hedda for å imponere. Jeg ser i ettertid at det var helt idiotisk, men sånn er det.
Bekrefter vel bare det jeg har sagt før. Damer bryr seg ikke om hva du har under skjorta, klokka di eller om du bare knepper igjen øverste knapp på dressjakka. Tipper Hedda hadde blitt mer imponert om han hadde stilt i bunad.
Illuminati skal aldri nevnes, det er for risikabelt å snakke om dem. Før man vet blir man bortført av Tall Whites og ender opp i et grusomt utenomjordisk ekspIriment
|
|
|
Re: Hva har man under skjorta?
[Re: Øyvind V]
#2586834
26/12/2019 11:54
|
Registrert: Mar 2018
Innlegg: 862
123nils
Ringrev
|
Ringrev
Registrert: Mar 2018
Innlegg: 862 |
Ingen ting selvsagt.
Og jeg kan ikke huske sist jeg strøk en skjorte heller. (liten vits, som regel har jeg dressjakka på, og den blir jo litt skrukkete med en gang uansett)
Dress på 17 mai og julaften..... og om det mot formodning er dåp-konf-bryllup eller begravelse. Stor familie, så har vært (for) mye sånt de siste åra. Hvit skjorte til begravelse, lyseblå til de andre. Dress til en 1000-lapp eller noe på Dressmann for 6-7 år siden. Funker som bare det. Og selvsagt knepper man igjen alle tre knappene på dressjakka, de er jo der for en grunn.
Redigert av 123nils; 26/12/2019 21:33.
|
|
|
Re: Hva har man under skjorta?
[Re: Tange]
#2586845
26/12/2019 17:41
|
Registrert: Aug 2011
Innlegg: 1,502
eirikbk
Ivrig
|
Ivrig
Registrert: Aug 2011
Innlegg: 1,502 |
Damer bryr seg ikke om [...] du bare knepper igjen øverste knapp på dressjakka. Det burde de. Av alt annet innen kleskoder burde man i hvertfall få til denne. Knepper man begge sitter ikke jakka like pent. Spiller ingen rolle hva man har under skjorta eller hvilken klokke man bruker. Bare ikke se ut som en 10-åring som har lånt pappas jakke.
|
|
|
Re: Hva har man under skjorta?
[Re: Juffe]
#2586871
27/12/2019 08:02
|
Registrert: Aug 2014
Innlegg: 5,654
EmilZipp
Søk hjelp!
|
Søk hjelp!
Registrert: Aug 2014
Innlegg: 5,654 |
Men hva har han under skjorta? Det er jo det store spørsmåler her og noe jeg syns er mangelfullt med denne artikkelen. Hva er det Thingnes Bø prøver å skjule ved å rette fokus mot denne klokka? Og er det virkelig patroner han skyter med? Her er for mye ubesvart. Og illuminati bli ikke nevnt med ett eneste ord!...igjen. Altså til sport finnes det mer avanserte klokker til noen tusenlapper som går utenpå den Richard Mille klokken. Og å stille med en slik bevisst tytende ut under skjorte-ermet i finstasen er bare såååå feil, da kan du like godt ha rød Tskjorte under hvit skjorte. Kanskje Hedda hadde litt peiling på klokker likevel og helt riktig tenkte, nyrik HARRY skrytende bygdetulling ! ! ! Fortsatt god jul & godt nytt år til de som stiller med en diskret mekanisk klokke, uten T-skjorte under samt matchende og pent knyttet slips (uten sauseflekker fra i fjor), beltespenne, sokker og nypussede sko på Nyttårsaften (og til dere andre, det er fortsatt mulig å starte et nytt å bedre liv). Noen enkle triks til de som sliter med svetteringer (jeg er ikke en av dem, bare tenker høyt og forteller hva jeg gjør, andre tips ???) > Vær den første som kaster jakka i selskap (det pleier å være meg) > Velg en "tynn" dress, fremfor den peneste du har i ull, har du bunad er du fuck'd uansett > Gå ut og på verandaen, kjøl deg ned og skryt av utsikten til vertskapet > Svetteringer synes best på en lys skjorte, kanskje en mørk blå ? > Ikke stress på vei til fest med diger dunjakke, frys heller litt på veien... Dunjakke 25 minutter i taxi ??? > Skru ned innetemperaturen til 19 fremfor 24 om det er hjemme hos deg (blomstene til fruen overlever det) > Ikke fyr som pokker for å vise frem den fine nye peisen din > Er det ovn/peis der du skal, sett deg så langt unna du kan > Ikke pøs ned fire kopper kaffe, gløgg osv > Sitter dere trangt, unngå hun dundra som kommer til å ha lårene klistret inntil deg :-)... HAHA, selvopplevd, det var litt knotete stolbein akkurat der > Kos deg men ikke bli drita, høyrøstet skrytepave det er lite sjarmerende uansett (evt ikke før de andre om du skal på sjøslag)
Redigert av EmilZipp; 27/12/2019 08:03.
Super X, CAAD12, FATCAAD, Ripley og på exit listen Supersix og 3T Exploro
|
|
|
Re: Hva har man under skjorta?
[Re: EmilZipp]
#2586873
27/12/2019 09:00
|
Registrert: Mar 2018
Innlegg: 862
123nils
Ringrev
|
Ringrev
Registrert: Mar 2018
Innlegg: 862 |
Uansett hvor mye penger jeg måtte ha, hadde jeg ikke kjøpt klokke. Ikke brukt klokke på armen på nærmere 10 år, om ikke mer. (Var en vane jeg hadde....som var lett å avvende..... ikke savna det i det hele tatt)
|
|
|
Re: Hva har man under skjorta?
[Re: Øyvind V]
#2586888
27/12/2019 11:52
|
Registrert: Apr 2019
Innlegg: 1,172
Stupfull
Ringrev
|
Ringrev
Registrert: Apr 2019
Innlegg: 1,172 |
Tror ikke noen som har handla RM til prisen av en leilighet bryr seg så mye om at noen med 38mm ur og riktig dress syns han er teit. Forøvrig til dere som liker ur har vice laget et fint lite klipp fra en kar i Amsterdam som selger vintage. https://youtu.be/XME6yfxuZUg
|
|
|
Re: Hva har man under skjorta?
[Re: Stupfull]
#2586890
27/12/2019 12:00
|
Registrert: Aug 2014
Innlegg: 5,654
EmilZipp
Søk hjelp!
|
Søk hjelp!
Registrert: Aug 2014
Innlegg: 5,654 |
Tror ikke noen som har handla RM til prisen av en leilighet bryr seg så mye om at noen med 38mm ur og riktig dress syns han er teit. https://youtu.be/XME6yfxuZUgHan hører uansett ikke hjemme i denne tråden som handler om hva som er inni ikke utenpå...
Super X, CAAD12, FATCAAD, Ripley og på exit listen Supersix og 3T Exploro
|
|
|
Re: Hva har man under skjorta?
[Re: Øyvind V]
#2586891
27/12/2019 12:07
|
Registrert: Apr 2019
Innlegg: 1,172
Stupfull
Ringrev
|
Ringrev
Registrert: Apr 2019
Innlegg: 1,172 |
Det sporet vel tidlig av over på klokker så jeg syns det er mer enn innafor. Vi har vel uansett blitt enig om at svaret er nei på t-skjorte 
|
|
|
Re: Hva har man under skjorta?
[Re: Stupfull]
#2586892
27/12/2019 12:14
|
Registrert: Aug 2014
Innlegg: 5,654
EmilZipp
Søk hjelp!
|
Søk hjelp!
Registrert: Aug 2014
Innlegg: 5,654 |
Det sporet vel tidlig av over på klokker så jeg syns det er mer enn innafor. Vi har vel uansett blitt enig om at svaret er nei på t-skjorte Nei til T-skjorte helt klart :-) og jeg har bidratt til å dra temaet langt up på viddene....
Super X, CAAD12, FATCAAD, Ripley og på exit listen Supersix og 3T Exploro
|
|
|
Re: Hva har man under skjorta?
[Re: EmilZipp]
#2586893
27/12/2019 12:22
|
Registrert: Nov 2003
Innlegg: 10,685
gare
More than words
|
More than words
Registrert: Nov 2003
Innlegg: 10,685 |
Det sporet vel tidlig av over på klokker så jeg syns det er mer enn innafor. Vi har vel uansett blitt enig om at svaret er nei på t-skjorte Nei til T-skjorte helt klart :-) og jeg har bidratt til å dra temaet langt up på viddene.... Men hva er det som gjør Richard Mille så enormt kult/dyrt/fancy?? Jeg er jo en ignorant på mye, og den gir meg ingenting personlig, men jeg synes jo selv jeg klarer å lese sånn ting inn i andre ting som jeg ikke liker så veldig godt.
Apatien i samfunnet er økende, og ingen bryr seg.
|
|
|
Re: Hva har man under skjorta?
[Re: gare]
#2586895
27/12/2019 13:19
|
Registrert: Aug 2014
Innlegg: 5,654
EmilZipp
Søk hjelp!
|
Søk hjelp!
Registrert: Aug 2014
Innlegg: 5,654 |
Men hva er det som gjør Richard Mille så enormt kult/dyrt/fancy??
Jeg aner virkelig ikke hva det er som gjør denne så dyr. Som med Ferrari 250 GT SWB eller Lancia Flamina Sport (som vi diskuterte) betaler du en formue for en lang og spesiell historie i tillegg til ca 100 år med kjærlig pleie av merkenavn, kjendiser, mystikk, drama, dødsfall, re-edition av gamle storheter osv. Heuer & Steve McQueen (og han hadde Rolex også), Omega & James Bond & Måneferder & Roger Federer osv... men denne greia her med historie under 20 år tilbake, riktignok fra rett land, mekanisk, en haug håndarbeids-timer til å lage komponenter ellers brukt av NASA. Jeg er så dum at jeg tror annenhånds markedet for denne er helt på trynet sammenlignet med mer anerkjente merker med lang historie og mer klassisk utseende. Jeg kan ta fullstendig feil selvsagt....
Super X, CAAD12, FATCAAD, Ripley og på exit listen Supersix og 3T Exploro
|
|
|
Re: Hva har man under skjorta?
[Re: Stupfull]
#2587046
30/12/2019 16:16
|
Registrert: Jun 2008
Innlegg: 10,532
Øyvind V
OP
More than words
|
OP
More than words
Registrert: Jun 2008
Innlegg: 10,532 |
Apropos klokker man ikke liker... urverket.no har tilbud på en Cartier-klokke som man sparer to mill. på å kjøpe nå; kun 13 mill for denne her (serr, går det ikke an å lime inn lenker bak lenketekst lenger?): https://www.urverket.no/cartier-rotonde-de-cartier-diamantsmykket-platina-o48-mm-p-336566.html. Skal ikke lage en konkurranse om stygge klokker altså, men noe ser bare så blodharry og jævlig ut at jeg ikke forstår at folk vil gå med det. Om man vil flashe at man har alt for mye penger finnes det andre måter å gjøre det på, som er noen hakk mer stiligere.
|
|
|
Re: Hva har man under skjorta?
[Re: Øyvind V]
#2587048
30/12/2019 16:33
|
Registrert: May 2019
Innlegg: 469
Gubbe
Entusiast
|
Entusiast
Registrert: May 2019
Innlegg: 469 |
[quote=Øyvind V. Om man vil flashe at man har alt for mye penger finnes det andre måter å gjøre det på, som er noen hakk mer stiligere. [/quote]
Please fortell! Herregud, dette forumet altså....
|
|
|
Re: Hva har man under skjorta?
[Re: Gubbe]
#2587049
30/12/2019 17:04
|
Registrert: Jun 2008
Innlegg: 10,532
Øyvind V
OP
More than words
|
OP
More than words
Registrert: Jun 2008
Innlegg: 10,532 |
[quote=Øyvind V. Om man vil flashe at man har alt for mye penger finnes det andre måter å gjøre det på, som er noen hakk mer stiligere. Please fortell! Herregud, dette forumet altså....[/quote] He he... smaken er som baken, så jeg skal ikke begi meg ut på å spekulere i hva som er kulere enn den Cartier-klokka. Edit: Ikke lett med den quotinga her inne etter oppdateringa av forumet.
Redigert av Øyvind V; 30/12/2019 17:05.
|
|
|
Re: Hva har man under skjorta?
[Re: Gubbe]
#2587081
31/12/2019 11:38
|
Registrert: Apr 2002
Innlegg: 19,900
larsb
Bjolsen Zeit
|
Bjolsen Zeit
Registrert: Apr 2002
Innlegg: 19,900 |
[quote=Øyvind V. Om man vil flashe at man har alt for mye penger finnes det andre måter å gjøre det på, som er noen hakk mer stiligere. Please fortell! Herregud, dette forumet altså.... [/quote] For eksempel en Patek Phillipe til nette 2,2 millioner. Dollar. Sist sett i bursdan til Diddy. ![[Linket bilde]](https://www.terrengsykkelforumet.no/ubbthreads.php?ubb=download&Number=116221&filename=Skjermbilde.JPG) (Dette er folkeutgaven av verdens dyreste armbåndsur som nettopp ble solgt for 31 mill USD Les alt hos Hodinkee og ta med kommentarene i samme slengen. LarsB
Redigert av larsb; 31/12/2019 11:38.
|
|
|
Re: Hva har man under skjorta?
[Re: Øyvind V]
#2587112
01/01/2020 10:15
|
Registrert: Sep 2006
Innlegg: 3,199
Juffe
Besatt
|
Besatt
Registrert: Sep 2006
Innlegg: 3,199 |
Apropos klokker man ikke liker... urverket.no har tilbud på en Cartier-klokke som man sparer to mill. på å kjøpe nå; kun 13 mill for denne her (serr, går det ikke an å lime inn lenker bak lenketekst lenger?): https://www.urverket.no/cartier-rotonde-de-cartier-diamantsmykket-platina-o48-mm-p-336566.html. Skal ikke lage en konkurranse om stygge klokker altså, men noe ser bare så blodharry og jævlig ut at jeg ikke forstår at folk vil gå med det. Om man vil flashe at man har alt for mye penger finnes det andre måter å gjøre det på, som er noen hakk mer stiligere. Gratis frakt da
'...once more, and more intensity!'
|
|
|
Re: Hva har man under skjorta?
[Re: Gubbe]
#2587113
01/01/2020 10:26
|
Registrert: Dec 2003
Innlegg: 11,314
Arne_And
More than words
|
More than words
Registrert: Dec 2003
Innlegg: 11,314 |
Herregud, dette forumet altså....
Det er valgfritt å vanke her.
|
|
|
Re: Hva har man under skjorta?
[Re: Arne_And]
#2587118
01/01/2020 11:03
|
Registrert: May 2019
Innlegg: 469
Gubbe
Entusiast
|
Entusiast
Registrert: May 2019
Innlegg: 469 |
Herregud, dette forumet altså....
Det er valgfritt å vanke her. Det visste jeg ikke. Takk.
|
|
|
|
|