Hei. Startet å sykle litt aktivt i 2011. Vurderer nå å kjøpe meg en racer for å få noen ordentlige langturer og litt variasjon fra MTB'en. Siden det er MTB ritt jeg sykler tenkte jeg legge meg på maks 15.000,- for en racer. Er det noen som har gode tips til kjøp? Har svært lite erfaring ved kjøp av sykler.
Kapitalismen uten konkurser ville være som kristendom uten helvete.
Cannondale Caad 10 , Canyon AL er sykler jeg vet får mye skryt her inne fra. Kjører du 105 shimano utstyr så er du veldig godt utstyrt for ditt bruk. Begge er da topp aluminiums sykler. Skal veldig mye opp i pris for å få like god karbon.
Størrelsen mener jeg du lett kan finne ved å måle Høyde og skrittlengde, og se på geometri til den aktuelle sykkelen.
180 og om du har rundt 85 skrittlengde så vil jeg si 54/medium er et godt utgangspunkt. Men store forskjeller på de forskjellige sykkel merkenes størrelser, så sjekk geometrien.
Ja, om du har mulighet å teste 54 vs 56 så hadde det ikke vært dumt, jeg tror begge bør passe deg bra, har litt å si hvor aggressiv du ønsker at sykkelen skal ha mulighet å bli. er 178 med 88 skritt og 54 er perfekt for meg (cervelo r5), da hadde jeg alle mulighetere til å gjør den alt fra ok komfort til veldig aggressiv.
Ok, vet du om det er noen Giant modeller som kan være aktuelle? Har en Giant forhandler ikke langt unna hvor jeg kjøpte MTB'en. Alltid fått veldig god hjelp der så det optimale ville vært å kjøpt sykkel hos de igjen. PS. Takker for hjelp
Kapitalismen uten konkurser ville være som kristendom uten helvete.
Desverre ikke, har selv kun erfaring med Bros ultimate scandium og Cervelo r5. Grunnen til at jeg nevner de to jeg skrev om i første post er at det er alltid de som blir rådet i alle tråder som gjelder sykkel i 10000+- prisleiet for nykjøpere. De har gode tester og kanon kritikk fra alle som har en selv..
Men hvis du ikke får store rabatter på dyrere Giant modeller, så kan ikke Giant konkurere med Canyon Ulimate AL og Ultimate CF(Sykler til 1600 koster ca 15 000 inkl. frakt/moms).
Som mange nevner så får du muligens mer for pengene andre steder, men Giant er uansett et trygt start-valg.
Jeg kjøpte Giant aliminiumsracer som min første racer for drøye ti år siden, betalte drøye 15000 da, sykkelen går fortsatt som nøkken, selv om den er degradert til jobbsykkel og regnværsracer.
Jan
Mål 2015: Enebakk Rundt, Elgrittet, Østmarkrittet, Krepserittet, Nybakkrunden, Stomperudrittet, Oslo Triatlon, Stomperudrennet, HK-marsjen og Mangenskogrennet.
Men hvis du ikke får store rabatter på dyrere Giant modeller, så kan ikke Giant konkurere med Canyon Ulimate AL og Ultimate CF(Sykler til 1600 koster ca 15 000 inkl. frakt/moms).
Spesifikt hvilke modell fra Canyon mener du? Og hvordan vil det være å bestille på nett når jeg aldri har sitti på en racer før? Får jo ikke testet ut Canyon sykkel i norge har jeg skjønt?? Sory for mye dumme spørsmål
Kapitalismen uten konkurser ville være som kristendom uten helvete.
Og hvordan vil det være å bestille på nett når jeg aldri har sitti på en racer før? Får jo ikke testet ut Canyon sykkel i norge har jeg skjønt??
Ikke noe problem og bestille av Canyon super service,skriv inn dine mål på nettsiden,nå er du i grenselandet 54-56. Du får ikke testet Canyon sine sykler kun online butikk.
Ellers så er både Cad 10 og Giant modellene bra valg i denne prisklassen.
Campagnolo fungerer utmerket, og er like driftsikkert som sine to konkurrenter. Hvem som er best er en smakssak om ergonomi, utseende og hvor mye vekt har å si. Det som mange steder er ulempen med Campa er at lokale sportssjapper som ikke er dedikerte sykkelbutikker nok ikke har like god kompetanse på det, ikke har mye reservedeler/slitasjedeler liggende og at det i mange tilfeller er noe dyrere med deler til Campa enn til Shimano/SRAM. Også krysskompabliteten er for noen en ulempe - Campa er låst til Campa, ikke er de krysskompatible i samme grad som SRAM/Shimano.
Skrur du litt selv, er fortrolig med å lete etter gode nettpriser og liker ergonomien/utseendet er Campagnolo helt knall.
Evoc 2012 sykkelbag leies ut. Ta kontakt på PM! Jeg trener ikke, jeg bare trimmer!
Mange gode tips fra Mortens i denne tråden. Det er viktig at sykkelen passer deg, dvs at det føles "behagelig og uanstrengt" å sykle på den. Her har lengden fra setet til styret mye å si, det er store forskjeller her fra modeller og merker. Dvs. det finnes sykler med forskjellig lenge på over-røret, jeg kjøpte f.eks Bianci Via Nirone 7 C2C i julepresang til kona og denne modellen har ekstremt kort over-rør noe som gjør at du sitter mer oppreist på sykkelen. Ellers kan justeringer i lengden gjøres med styrestemmet da det finnes forskjellige typer i lengder fra 60 - 130 m/m. For 15 lapper får du en bra sykkel, finner du en med komplett Ultegra gruppe så sjekk ut den ellers så fungerer 105 helt greit det også. På denne tiden av året er det fullt mulig å få kjøpt nye sykler med ganske bra rabatt, jeg ga f.eks 10000,- for konas julepresang og ordinær pris på denne sykkelen i sommer var 16000,- Lykke til med jakten!
Bare gjør det. Jeg slo til på AL 8.0 med Athena i fjor (2.gangs ræser-kjøper), og er svært fornøyd. Stiv, lett og stilren til riktig pris inkl 11s Campa. Rett og slett en vinner..
Campa er kontant, slitesterkt og vakkert. Litt mindre delelager på lokale sjappa. Tommelgiring er en smakssak. Bonus at du kan bruke andre Campa-effekter, klær etc
Ryddig opplegg ved bestilling og levering fra Canyon.
Det ender nok opp med en ultimate AL 8.0 eller 9.0. 9.0 hvis lommeboka sier ja. Str er vel grei mtp at jeg er 180 høy og 85 cm fra skrittet og ned
Men så kommer spørsmålene. Den kommer jo i eske så da er det ett par ting jeg lurer på.
1. Er det greit å montere for en med normalt antall tommeltotter, men ikke sykkelkyndig? (kan strekke meg til å bytte bremseklosser selv på MTB'n) 2. Hvordan er det med innstillinger for å få den opptimalisert til meg? Har ikke peiling på annet enn å stille inn setehøyde. 3. Farge. Dette blir mer en smaksak... Sort eller hvit? Heller mot sort 8.0 og hvit 9.0. 4. Noe annet jeg bør tenke på før/når jeg bestiller?
Kapitalismen uten konkurser ville være som kristendom uten helvete.
1. Er det greit å montere for en med normalt antall tommeltotter, men ikke sykkelkyndig?
Ja kun og sette på styre,hjul og setepinne(verktøy følger med). Alt av drivverk,wire(giring) og kassett på hjul er er ferdig installert.
Quote:
2. Hvordan er det med innstillinger for å få den opptimalisert til meg?
Ja dette er det skrevet mye om,søker du så finner du mye om evnet. Mange butikker har "bikefitting" opplegg eller personer med erfaring med dette. Synes denne videoen er en av de bredere. http://www.youtube.com/watch?v=FAl_5e7bIHk
Quote:
4. Noe annet jeg bør tenke på før/når jeg bestiller?
Nei det meste av opplysninger får du på nettsiden til Canyon,når du har bestill får du mail med alt info du trenger.