Skjønner at du ønsker at denne skal passe, for felts temposykler er rå, og med disse hjula i tillegg vil du nok perse på mila bare ved tenke på sykkelen.

Du kan sannsynligvis bruke denne ramma, men om den er optimal for deg avhenger av hvordan du har tenkt å sette opp sykkelen, og hvordan du er proposjonert. Felts rammer er lange, men lave. Ift normalen for temporammer på str 54 (som du er blitt anbefalt) er denne da røffly 30mm lengre, men ikke betydelig høyere i styrerøret.
For å si hvor godt ramma passer må du si mer om deg selv.
Du sykler vel ikke med bena på bakken? Det som er interessant er høyt setet står i fohold til senter av krankhus. Mål gjennom seterøret, til midt på toppen av setet.
Skal du sette setet 5cm bak krankhus, eller skal du sitte likt som på fellesstartsykkelen (6-8 cm bak)?
Hvor fleksibel er du, og hvor mye drop fra setet til albuehvilerne kan du tåle/bør du ha? Mål drop fra setetspiss til på toppen av styret på raceren for en indikasjon. Hvor ekstrem er den droppen i forhold til hva du tror du kan tåle?
Medfølger flere stem? Å ha to-tre stem å velge mellom er kjekt på denne sykkelen siden styreløsningen er integrert og egenpatentert.
Hvilken racer sykler du på i dag (modell/str), og hvor godt passer den?