Hva mener så stilpolitiet om fargede dekk og fargede gir/bremsestrømper? Go eller no go?
og quick-release hendlene på hjulene? Hvilke vinkler skal de stå i?
:-)
Quick-release SKAL alltid stå slik at andre syklister ikke kan sette hjulene fast i dem. Vannrett blir da etter min "sikkerhetsmening" feil.
Om man klarer å hekte pga quick-releasen på forhjulet har du alleredet hektet styret!
Bakhjuls- og forhjulshekt! Både foran og bak på hjulene... Kan være trangt i feltet. Lettere å "hente seg inn" ved nestenvelt når du ikke er hektet fast i quick-releasen. Klem dem inntil ramma/gaffel.
Harde tider varer ikke evig. Harde folk gjør. Mobilnr 41 66 77 99
The StylePolice duz it! <img src="/forum/arena/images/graemlins/princess.gif" alt="" />
Men.. var det ingen som stemte for det siste punktet:
- Hansker med gel/demping/puter er fyfy når man sykler på racer?
Det slo meg for 2 dager sida, midt på en langtur. Jeg følte noe ikke stemte, så kom jeg på den fine hanskene uten gel som jeg la i en skuff før vintern.. <img src="/forum/arena/images/graemlins/reinsdyr.gif" alt="" />
Tell me if I'm wrong <img src="/forum/arena/images/graemlins/fmicon.gif" alt="" />
var ute på langtur med klubben idag og da en av de EKTE landeveisgutta med landslagserfaring røska av ventilhetta på bakhjulet til en kompis og påpekte overfor oss at ventilhetter er fyfy, da angret jeg på at jeg ikke hadde fulgt rådet tidligere i denne tråden. røska selvfølgelig av mine umiddelbart. vi avslutta forøvrig turen med Belgisk Rulle..tøft navn og tøff sykling!!!! blir bare mer og mer moro med racer!!
med ekte landeveisyklist mente jeg i forhold til meg selv...som har en lang vei å sykle før jeg er der <img src="/forum/arena/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
I dag har jeg brutt de fleste reglene på racer; joggesko, vindjakke og hjelmløs (det var en uvant følelse), ubarberte bein (dog dekket av jeans) og et par pilotbriller.
Fy skam!
Husker at jeg så et bilde i ProCycling av Bernard Hinault i en utforkjøring iført gul ledertrøye og pilotbriller. Ganske tøft, faktisk.
Fant ikke det bildet, men jeg fant et bilde av Greg Lemond med noen andre også ganske tøffe briller:
Tror vi er pent nødt til å godkjenne disse, altså.
Fy-ting på racer:
-Prikkete klatretrøye, forutsatt at du ikke heter Rasmussen og veier 20kg. -Skihansker. Særlig når kanten spriker mye. <img src="/forum/arena/images/graemlins/no.gif" alt="" /> -Kort klubbtrøye utenpå regnjakke. Ofte sett på Enebakk Rundt.
Kva er galt med prikkete klatretrøye? Eg som har BMI på ±20 og som er jysla god til å klatre tenkte å annskaffe meg ei! <img src="/forum/arena/images/graemlins/confused.gif" alt="" />
Man bruker ventilhette på racer fordi det forhindrer dritt og lort å komme inn i ventilen. Jeg har aldri hastverk for å ska ta av dekk/slange på raceren!
Quick-release SKAL alltid stå slik at andre syklister ikke kan sette hjulene fast i dem. Vannrett blir da etter min "sikkerhetsmening" feil.
Om man klarer å hekte pga quick-releasen på forhjulet har du alleredet hektet styret!
Hør her! Du prøver deg på litt logisk argumentasjon, er det så?
Siden Tullio Campagnolo oppfant quick-releasen, hurtigkoblingen, eller som gode nordmenn i sorte selebukser og ulltrøye kaller dem - blokkasjen, så har det vært regler for hvordan den skal plasseres inntil stag/gaffel. Dette tilhører racersyklingas 10 bud.
Du kødder ikke med stilpolitiet! <img src="/forum/arena/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
Det skal jo _mer_ til å hekte blokkasjen enn styrene. Fordi styrene er nærmere hverandre. Enkel matematik det <img src="/forum/arena/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
Synes denne tråden hadde ramla vel langt ned nå......... . . . . Hvor mange tar solarium med sykkelbukse for 'å komme litt tidlig i gang' <img src="/forum/arena/images/graemlins/rolleyes.gif" alt="" />
Synes denne tråden hadde ramla vel langt ned nå......... . . . . Hvor mange tar solarium med sykkelbukse for 'å komme litt tidlig i gang' <img src="/forum/arena/images/graemlins/rolleyes.gif" alt="" />
Jeg tar solarium med løse ben og armer, men ikke trøye og bukse, for en litt annerledes look! <img src="/forum/arena/images/graemlins/wink.gif" alt="" />