Forrige tråd
Neste tråd
Print tråd

NOTS Bærum - GTG lørdag 12.sept

NOTS Bærum - GTG lørdag 12.sept #2626530 03/09/2020 16:06
Registrert: May 2008
Innlegg: 7,627
Anders A-R Offline OP
Søk hjelp!
OP Offline
Søk hjelp!
Registrert: May 2008
Innlegg: 7,627
NOTS Bærum arrangerer guidet tur i Bærumsmarka.

Vi har en event på FB for praktisk info, men siden ikke alle er der skal jeg prøve å holde denne tråden oppdatert.

GTG står for GodTurGuiding som er et konsept som startet i NOTS Oslo, med mål om å velge turer som går på stier som kanskje ikke ser like mye bruk, og som er bærekraftige nok til å tåle mange på tur. Vi skal vise frem nye deler av Marka og inspirere til å velge andre veier.
Vi skal ta oss gjennom flott terreng i rolig tempo. Det blir tid til spising og cruxing underveis for de som vil. Av virushensyn vil vi trenge påmelding i forkant og registrere deltakere. Vi vil forsøke å kjøre grupper avhengig av antall, fart og ferdigheter.
Dette er et medlemsarrangement, men om du melder deg inn etter at du kommer hjem fra tur så lar vi det passere. Har du sykkel med hjelpemotor er det også selvfølgelig i orden.

Tid: 12.sept, fra kl 1000. Antatt 4 timer varighet, men ikke gjør noen avtaler umiddelbart etterpå...
Sted: Annonseres senere; vi har ikke landet ruteplan helt enda. Men det blir i Bærum, med kollektivforbindelse og bilparkering i nærheten. Vi vil informere nærmere om praktiske forhold her.
Forventet hastighet:
Dette er en tur for deg som har syklet litt på sti før, og anbefales ikke for helt ferske. Forvent 5-10km/t i snitt. Sykler du normalt/komfortabelt 15-20km/t på sti er nok dette for kjedelig tempo for deg.

Praktisk:
Du må ha med tilstrekkelig påfyll av mat/næring i egen sekk. Vi passerer flere vassdrag så om du er komfortabel med vann fra bekk så trenger du ikke fylle sekken stappfull av drikke. Nødvendig grunnutstyr til å håndtere punkteringer og kjedebrudd bør du ha, ellers har vi med litt ekstra for å avhjelpe ved problemer. Tørr trøye til å skifte underveis. Evt jakke/overtrekk ved varslet nedbør.

Er du lokalkjent? Vi trenger guider/sweepere, avhengig av tempo og antall påmeldte. Vi vil dele i passende "kohorter" med 20 i hver gruppe dersom det skulle bli nødvendig.


Påmelding gjøres her; etter først-til-mølla-prinsipp mtp smittevern/organisering og antall guider.
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdrm4H6WZ3TR9ddOcKaTcNuohAK9Zf5jzeLhQklMqMDuUulMw/viewform
(GDPR warning: vi kommer nok til å purre de som krysser av for "ikke medlem" i etterkant altså, utover det slettes all info i etterhånd.)



Redigert av Anders A-R; 03/09/2020 16:12.

| Styreleder i NOTS Bærum | Skribent Stibyggerhåndboka | "I don't have a bucket list but my bikeit list is a mile long"
Re: NOTS Bærum - GTG lørdag 12.sept [Re: Anders A-R] #2628011 10/09/2020 18:19
Registrert: May 2008
Innlegg: 7,627
Anders A-R Offline OP
Søk hjelp!
OP Offline
Søk hjelp!
Registrert: May 2008
Innlegg: 7,627
Det begynner å bli fullt i påmeldingskassa, så om du har tenkt til å være med må du være rask.

Oppmøtested: Parkeringsplass ved Lommedalen Skole/Reddiken Kanvas-barnehage. https://kart.gulesider.no/m/D5pSi

Vi satser på avtråkk kl 10, så forsøk å være ute i litt god tid dersom du har behov for å skru litt smådetaljer først. Vi starter med transport, så du kan med fordel legge knebeskyttere og den varmeste trøya i sekken og noen ekstra knepp luft i dekka.



Redigert av Anders A-R; 10/09/2020 18:19.

| Styreleder i NOTS Bærum | Skribent Stibyggerhåndboka | "I don't have a bucket list but my bikeit list is a mile long"
Re: NOTS Bærum - GTG lørdag 12.sept [Re: Anders A-R] #2628267 12/09/2020 16:55
Registrert: Jul 2016
Innlegg: 11
L
lundis Offline
Fersking
Offline
Fersking
L
Registrert: Jul 2016
Innlegg: 11
Takker for en knall bra GTG ,dere andre gikk glipp av mvh optimisten Harestua

Re: NOTS Bærum - GTG lørdag 12.sept [Re: Anders A-R] #2628360 13/09/2020 19:28
Registrert: May 2008
Innlegg: 7,627
Anders A-R Offline OP
Søk hjelp!
OP Offline
Søk hjelp!
Registrert: May 2008
Innlegg: 7,627
Takk for hyggelig tur - det var en del no-show, men det er jo bare deres tap.

Her er sporlogg med noen få bilder for de som ikke hadde anledning, eller som vil ta en nærmere kikk på egenhånd. Vi hadde nokså høyt tempo for fellestur å være, akkurat innenfor annonsert intervall.. ICON_SMILE

https://www.strava.com/activities/4048479221


| Styreleder i NOTS Bærum | Skribent Stibyggerhåndboka | "I don't have a bucket list but my bikeit list is a mile long"

Moderator  support