Årets beste...
|
Årets beste...
#2573634
09/09/2019 10:59
|
Registrert: Feb 2008
Innlegg: 5,316
Alpers
OP
Søk hjelp!
|
OP
Søk hjelp!
Registrert: Feb 2008
Innlegg: 5,316 |
I siste nummer av Landevei skal vi ha ulike kåringer, og redaksjonen skal være jury sammen med leserne. Vi har sett oss ut 12 kategorier der vi ønsker å kåre en vinner eller en taper, men vi trenger hjelp til å fylle ut kategoriene! Vi håper dere har et par minutter til å hjelpe oss, før vi lager spørreundersøkelsen som skal være grunnlag i artikkelen.
Kjør debatt!
1 Årets nyskapning · Oslo Dawn Patrol · Oslo - Mysen · Uno-X blir prokonti
2 Årets norske prestasjon · Amund Grøndahl Jansen · Carl Fredrik Hagen · Kristoff vinner Gent- Wevelgem
3 Årets skuffelse · Edvald · Sondre ·
4 Årets proffsykkel · Spec Venge · Spec Tarmac · Dare MR1 Disc · BMC Time Machne · Cannondale Super Six · Bianchi Oltre XR4 · Argon 18 Gallium · Merida Reacto · Cervélo S5 · Pinarello Dogma · Ridley Noah · Eddy Merckx 525 · Scott Foil RC · Colnago C64 · Giant TCR SL · Canyon Ultimate
5 Årets blandeveissykkel · Orbea Terra · BMC Road Machine · Cannondale Topstone · Diamant AR · Nakamura X70 · Focus Paralene · Open UP · Fara Gravel · Hard Rocx GRV · 3T Exploro
6 Årets produkt · Force eTap axs · Schwalbe G-One Allround · Shimano GRX · Giro Aether Mips
7 Årets bransjenedtur · Shimano GRX, 11-delt i 2020? · FSA gruppe, Hvor ser du denne? · Rotor gruppe, Den 13-delte gruppa, hvor er den? · Truls Johnsen, Desverre ingen videre drift · Bukkebirken, du kan sykle Birken med bukkestyre, men får ikke merke WTF? · Bontrager Wavecell, keiserens nye klær
8 Årets eventyrer · Viggo Vea · Espen Utne Landgraff og Emanuel verde · Jeff Webb · Lorenza Walker
9 Årets mastersyklist
10 Årets floskel · Visste du at Roglic er tidligere skihopper? · Carl Fredrik Hagen trener mer enn noen andre · Gravel. 2019 er året der det ble fetere å si gravel med norsk uttale enn grus.
11 Årets trend? · Gravel · Everesting · Veldedighetssykling · Aero · Pas Normal · Sweet hjelmer · styreveske · bikepackingkonkurranser
12 Årets butikk? · Sørensen Sykler Helsfyr · Tommeks Vélo · Sportslageret · Hank Sport
|
|
|
Re: Årets beste...
[Re: Alpers]
#2573647
09/09/2019 11:50
|
Registrert: Aug 2010
Innlegg: 1,826
sun flyer
Ivrig
|
Ivrig
Registrert: Aug 2010
Innlegg: 1,826 |
Mine forslag: 1. Oslo dawn patrol 2. Aner ikke 3. Antall deltagere på oslo-lærdal 4. aner ikke 5. Diamant AR pga sinnsykt billig inngangsbillett til kul sykkel. 6. Force etap axs 7. Bukkebirken 8. Espen & Emanuel 9. Pass 10. Gravel 11. Bikepackingkonkuranser 12. Syns sykkelbutikken i bergen har hatt en veldig positiv utvikling.
|
|
|
Re: Årets beste...
[Re: Alpers]
#2573651
09/09/2019 12:04
|
Registrert: Jul 2004
Innlegg: 9,737
-Jan
Søk hjelp!
|
Søk hjelp!
Registrert: Jul 2004
Innlegg: 9,737 |
5. OPEN WI.DE, Cervelo Aspero.
11. Skivebremser, breie felger og dekk.
|
|
|
Re: Årets beste...
[Re: Alpers]
#2573652
09/09/2019 12:07
|
Registrert: Mar 2006
Innlegg: 6,078
skubisan
Søk hjelp!
|
Søk hjelp!
Registrert: Mar 2006
Innlegg: 6,078 |
1. Dawn Patrol 2. CFH, uansett hvordan det går i Vuelta'n 3. Forumet 4. Vanskelig å komme utenom Tarmac men gamle Supersix gjør det fortsatt skarpt:) 5. Don't care 6. se 5. 7. hæ? 8. Lorenza 9. Sikkert Gjertrud Bø? 10. Did you know he was a skijumper? 11. Naturvin 12. Vet ikke.
|
|
|
Re: Årets beste...
[Re: Alpers]
#2573653
09/09/2019 12:07
|
Registrert: Nov 2014
Innlegg: 12,979
Sepeda
Marka-speider
|
Marka-speider
Registrert: Nov 2014
Innlegg: 12,979 |
 Artig initiativ. Skal begrense meg til to kommentarer om BMC. 4. Proffsykkel: Nerdete, men for sikkerhets skyld: Mener dere temposykkelen Timemachine eller den ferskere aero-raceren Timemachine Road? 5. Blandeveissykkel: Denne kategorien er jo blitt svært så bred, og det er ikke en felles forståelse av begrepet eller hvor skillelinjene går mellom racer med god dekklaring, utholdenhets/komfortsykkel, blandeveissykkel, grov blandeveissykkel, grussykkel osv. Eller om det rett og slett er alle landeveissykler som ikke er rendyrkede rittmaskiner. Men poenget mitt er mer begrenset, nemlig at dere i tillegg til eller i stedet for Roadmachine kunne vurdert den grovere, men artige URS, som gjerne har mer til felles med flere av de andre syklene i kategorien og faktisk er en helt ny modell av året. Selv om jeg gjerne vil stemme på Roadmachine, altså  Eller vent... jeg synes faktisk hydraulisk Tiagra med pene hendler er noe av et gjennombrudd og vil foreslå Tiagra 4700 til 6. Årets produkt  For å bringe hydraulikk til folket i komplett gruppe. Og for å være en ypperlig, men rimelig innstegsgruppe. Men det vil kanskje ikke bli forstått, skjønner det. Og vent igjen... Må dere bruke begrepet Gravel under 11. Årets trend? Det er så dårlig og misvisende på så mange vis at jeg ikke engang orker å argumentere mot det enda en gang. Skjønner at det må bli forstått av de uopplyste massene, men her burde Landevei drive folkeopplysning og språkrøkt 
|
|
|
Re: Årets beste...
[Re: Alpers]
#2573657
09/09/2019 12:22
|
Registrert: Aug 2009
Innlegg: 2,402
Brusdalen
Ivrig
|
Ivrig
Registrert: Aug 2009
Innlegg: 2,402 |
I årets Årets butikk-kategorien, så bør Sykkelkomponenter.no være med, selv om det er en nettbutikk, og det har dere ikke spesifisert at det ikke kan være. Enestående service og leveringstid som alltid  Eller gjelder dette kun butikker i Oslo? 
|
|
|
Re: Årets beste...
[Re: Brusdalen]
#2573659
09/09/2019 12:24
|
Registrert: Jul 2004
Innlegg: 9,737
-Jan
Søk hjelp!
|
Søk hjelp!
Registrert: Jul 2004
Innlegg: 9,737 |
Eller gjelder dette kun butikker i Oslo? Hank Sport er i Trondheim.
|
|
|
Re: Årets beste...
[Re: Brusdalen]
#2573661
09/09/2019 12:35
|
Registrert: Feb 2008
Innlegg: 5,316
Alpers
OP
Søk hjelp!
|
OP
Søk hjelp!
Registrert: Feb 2008
Innlegg: 5,316 |
I årets Årets butikk-kategorien, så bør Sykkelkomponenter.no være med, selv om det er en nettbutikk, og det har dere ikke spesifisert at det ikke kan være. Enestående service og leveringstid som alltid  Eller gjelder dette kun butikker i Oslo? Absolutt ikke! Vi trenger forslag til butikker fra hele landet, men siden vi bor/holder til i Oslo har vi høyere kjennskap til butikker her enn andre steder. Men fyll ut som best dere klarer!
|
|
|
Re: Årets beste...
[Re: Alpers]
#2573665
09/09/2019 12:58
|
Registrert: Mar 2015
Innlegg: 1,018
TonyN
Ringrev
|
Ringrev
Registrert: Mar 2015
Innlegg: 1,018 |
Gode kategorier og fine alternativer under de fleste kategorier. Når det gjelder årets sykkelsjappe, vil jeg slå et slag for en lokal sjappe i Drøbak, Claes Henrik Sykkel. En liten sådan, men jaggu for en kvalitet det er på det som kommer ut av den sjappa. Om det er sykler, produkter eller medmenneskelig service og innstilling.
Det blir for dumt å stå hardbarket på at det leveres bedre service der enn alle andre plasser i Norges lang. Rett og slett fordi jeg ikke har erfart alle sjapper rundt omkring i Norge, MEN jeg har erfart relativt mange av dem som ligger i Oslo og Akershus på et tidspunkt, og kan med hånden på hjertet si at jeg aldri har fått så høy kvalitet på servicen andre plasser enn det jeg har fått hos Claes Henrik. Der veldig mange sykkelsjapper tenker å bygge seg opp størst mulig, og selge mest mulig, for å tjene mest mulig, noe som selvsagt er essensielt om en skal overleve, har Claes Henrik gått litt mot strømmen når han utelukkende tenker kvalitet foran kvantitet.
Han er lidenskapelig opptatt av å levere fra seg et sluttprodukt som virkelig tåler dagens lys. Han lever og ånder for sykkel, og det å skru sykler. Jeg kan ikke huske å ha fått en sykkel i retur noen gang som ikke var 100 prosent.
Norges beste mekaniker i mine øyner, og rå sykler og komponenter selger han også. Han selger aldri en sykkel du ikke har bruk for. Han slår av en god prat for å kartlegge behov og ønsker hos kunden, og lager en pakke ut i fra det. På den måten kan kunden være helt sikker på at han eller hun får den sykkelen en er ute etter.
At han er en habil syklist i tillegg hjelper selvsagt også på. Han vet hva han snakker om!
Skal dere tillate dere å gå litt utenom de som er forholdsvis store, gå for Claes Henrik Sykkel. Hadde vært kult om han hadde fått den oppmerksomheten han fortjener.
|
|
|
Re: Årets beste...
[Re: Sepeda]
#2573666
09/09/2019 13:00
|
Registrert: Feb 2002
Innlegg: 20,828
sykkeloyvind
More than words
|
More than words
Registrert: Feb 2002
Innlegg: 20,828 |
Og vent igjen... Må dere bruke begrepet Gravel under 11. Årets trend? Det er så dårlig og misvisende på så mange vis at jeg ikke engang orker å argumentere mot det enda en gang. Skjønner at det må bli forstått av de uopplyste massene, men her burde Landevei drive folkeopplysning og språkrøkt Det er nettopp poenget - plutselig sluttet folk å si grus. Til fordel for græævel.
Øyvind Aas Kollisjonsdukke i permisjon
|
|
|
Re: Årets beste...
[Re: Alpers]
#2573668
09/09/2019 13:03
|
Registrert: Oct 2003
Innlegg: 17,570
olechr
More than words
|
More than words
Registrert: Oct 2003
Innlegg: 17,570 |
Selger for Brav Teamwear, Swix og Kalas teamwear. Ambassadør for Scott.
|
|
|
Re: Årets beste...
[Re: sykkeloyvind]
#2573671
09/09/2019 13:22
|
Registrert: Oct 2009
Innlegg: 1,814
knuthaug
Ivrig
|
Ivrig
Registrert: Oct 2009
Innlegg: 1,814 |
Og vent igjen... Må dere bruke begrepet Gravel under 11. Årets trend? Det er så dårlig og misvisende på så mange vis at jeg ikke engang orker å argumentere mot det enda en gang. Skjønner at det må bli forstått av de uopplyste massene, men her burde Landevei drive folkeopplysning og språkrøkt Det er nettopp poenget - plutselig sluttet folk å si grus. Til fordel for græævel. Dere er sikre på at dere i redaksjonen ikke har havnet i et græævel-ekkokammer da? Har enda til gode å møte noen som sier det. Selv sier jeg grus. Og jeg sykler på en cyclocross-sykkel, ikke en græævel-bike. men hvem vet, kanskje det er jeg som bare er så utrooolig gammeldags.
|
|
|
Re: Årets beste...
[Re: Alpers]
#2573672
09/09/2019 13:25
|
Registrert: Nov 2014
Innlegg: 12,979
Sepeda
Marka-speider
|
Marka-speider
Registrert: Nov 2014
Innlegg: 12,979 |
Hm... Jeg burde kanskje ikke si det, for jeg skjønner tanken, men med kun to kategorier sykler, er det enkelte gode kandidater som faller mellom to stoler. For eksempel, helt tilfeldig, De Rosa Protos og Bianchi Specialissima.
Alternativt foreslår jeg at disse føyes til 4. Årets proffsykkel (?), dersom vi ikke kan få den langt mer betydningsfulle kategorien 13. Årets bygg på forumet!
|
|
|
Re: Årets beste...
[Re: Alpers]
#2573679
09/09/2019 13:37
|
Registrert: Jan 2011
Innlegg: 9,867
Valentino
Søk hjelp!
|
Søk hjelp!
Registrert: Jan 2011
Innlegg: 9,867 |
Kategori 13 kan jeg like.
|
|
|
Re: Årets beste...
[Re: Alpers]
#2573684
09/09/2019 13:49
|
Registrert: Aug 2016
Innlegg: 517
Jåddhå
Avhengig
|
Avhengig
Registrert: Aug 2016
Innlegg: 517 |
1 Årets nyskapning Oslo Dawn Patrol
2 Årets norske prestasjon Kristoff vinner Gent- Wevelgem
3 Årets skuffelse Edvald
6 Årets produkt Shimano GRX (endelig clutch og 1x alternativ fra Shimano)
7 Årets bransjenedtur Truls Johnsen, Desverre ingen videre drift
8 Årets eventyrer Espen Utne Landgraff og Emanuel Verde
9 Årets mastersyklist Fred Voldset
10 Årets floskel Tror ikke folk i Norge forstår hvor stort dette er.
11 Årets trend? Pas Normal (snakk om rask endring av full uniform fra Rapha til PNS)
12 Årets butikk? Tommeks Vélo
|
|
|
Re: Årets beste...
[Re: Alpers]
#2573688
09/09/2019 14:04
|
Registrert: Oct 2014
Innlegg: 2,000
Trond Helge
Ivrig
|
Ivrig
Registrert: Oct 2014
Innlegg: 2,000 |
1 Årets nyskapning Oslo Dawn Patrol? Er på feil side av fjellet men ser veldig gøy ut
2 Årets norske prestasjon CF Hagen (artig å høre på Cyclingtips podcasten hvor de sier at de ikke aner hvor han kom fra og måtte sjekke litt stats)
3 Årets skuffelse Edvald
5 Årets blandevei Topstone, veldig svak for den akselløsningen som gjør at du har flere valgmuligheter
6 Årets produkt Siden jeg er Shimano bruker og grusfan, er GRX kult, men kanskje litt seint? Nå har vel disse japanerene aldri vært de første med ting heller..
7 Årets bransjenedtur Vi i Bergen mistet Sykkelsenteret (riktignok i desember i fjor, men jeg er fortsatt litt sur)
8 Årets eventyrer Viggo Vea
11 Årets trend? Grusrando? Virker som alle skal på langtur på gamle skogsveier plutselig
12 Årets butikk? Sykkelbutikken her i Bergen har tatt over som min lokalbutikk, har fått veldig god hjelp og tålmodig personale som jatter med sykkelnerdingen
13 Forumbygg Så en fin Albannach Torragar her *host*
// Too many roads, too little time
|
|
|
Re: Årets beste...
[Re: Alpers]
#2573689
09/09/2019 14:06
|
Registrert: Aug 2014
Innlegg: 5,654
EmilZipp
Søk hjelp!
|
Søk hjelp!
Registrert: Aug 2014
Innlegg: 5,654 |
Bransjenedtur (eller dustete produkt, flopp eller lignende) > Det må jo være Cannondale SystemSix (og andre aero-maskiner det ikke er mulig å justere noen ting på og ikke engang proffene bruker. > Rapha sine bukser med lommer > Flaskeholder med feste for banan > Dustete store briller som 100%
Årets norske prestasjon: Vanvittig rå innsats av norske juniorer, enten trekke frem U23 verdensmester eller hela gruppa
Årets butikk: Støtter Claes Henrik Sykkel i Drøbak (leverer 3 stk sykler dit i morgen)
Årets drittsekk: Det må vi jo bare ha
Årets bidragsyter på Forumet: Sepeda er mitt forslag (kan også vinne klassen årets nææærd :-)
Tommel opp for tråden ! ! !
Super X, CAAD12, FATCAAD, Ripley og på exit listen Supersix og 3T Exploro
|
|
|
Re: Årets beste...
[Re: Alpers]
#2573692
09/09/2019 14:33
|
Registrert: Dec 2011
Innlegg: 519
altitude
Avhengig
|
Avhengig
Registrert: Dec 2011
Innlegg: 519 |
1 Årets nyskapning · Uno-X blir prokonti
2 Årets norske prestasjon · Carl Fredrik Hagen
3 Årets skuffelse · Edvald (selv om jeg kommer fra samme sted).
4 Årets proffsykkel · Spec Tarmac (fordi det er den eneste jeg har syklet på).
5 Årets blandeveissykkel Specialized Diverge Comp Carbon (fordi det er den jeg har).
6 Årets produkt ?
7 Årets bransjenedtur · Shimano GRX, 11-delt i 2020. FSA og Rotor er vel egentlig større flopper men er uansett ekstremt marginale aktører i gruppe/gir-segmentet.
8 Årets eventyrer Lachlan Morton, EF Education First. Har deltatt og vunnet en rekke blandevei/grus ritt denne sesongen.
9 Årets mastersyklist Alejandro Valverde, evighetsmaskin, har vært i form året rundt siden 2002.
10 Årets floskel · Gravel. 2019 er året der det ble fetere å si gravel med norsk uttale enn grus.
11 Årets trend? · styreveske (Everesting er bare så fullstendig 2018).
12 Årets butikk? Tri-Sport Drammen.
|
|
|
Re: Årets beste...
[Re: Alpers]
#2573714
09/09/2019 17:08
|
Registrert: Apr 2008
Innlegg: 157
Petter Storm
Tørr bak øra
|
Tørr bak øra
Registrert: Apr 2008
Innlegg: 157 |
1 Årets nyskapning · Oslo Dawn Patrol
2 Årets norske prestasjon · Carl Fredrik Hagen
4 Årets proffsykkel · Colnago C64
5 Årets blandeveissykkel · Cannondale Topstone
6 Årets produkt · Force eTap axs
7 Årets bransjenedtur - EL-racere
11 Årets trend? · Gravel
|
|
|
Re: Årets beste...
[Re: Alpers]
#2573721
09/09/2019 17:54
|
Registrert: Sep 2017
Innlegg: 714
vetleg
Avhengig
|
Avhengig
Registrert: Sep 2017
Innlegg: 714 |
Kanskje hi-vis fortjenrr en plass på årets trend?
|
|
|
Re: Årets beste...
[Re: Alpers]
#2573723
09/09/2019 18:01
|
Registrert: Mar 2012
Innlegg: 3,321
DuffMcShank
Besatt
|
Besatt
Registrert: Mar 2012
Innlegg: 3,321 |
Hva er dette gravel-tullet? Greit at det er vanlig å skrive det, men har aldri hørt det bli brukt i "dagligtale" til fordel for grus/cx. Vi har for lengst vedtatt at sykkeltypen skal hete gruskverner på norsk, og bruken skal hete gruskverning.
Create the problem and sell the solution
|
|
|
Re: Årets beste...
[Re: Alpers]
#2573747
09/09/2019 21:28
|
Registrert: Jun 2009
Innlegg: 2,202
vviz
Ivrig
|
Ivrig
Registrert: Jun 2009
Innlegg: 2,202 |
En mulighet å endre "Force AXS" fra årets nyskapning til bare "AXS"?
Det er ett par grunner til at jeg vil foreslå det slik.
* Det er selvsagt nytt av året at eTAP har rent ned til Force-gruppen.
* Men det er like nytt (og i mine øyne mer nyskapende) at SRAM har klart å standardisere gruppene sine under AXS-paraplyen, og at vi nå kan mixe og matche road (red / Force) of MTB (eagle) produkter trådløst om hverandre.
* De har med AXS turt å ta ett oppgjør med girutveksling, fremfor å bare kjøre 53/39, 50/34 osv.
* Lyst på en trådløs senkepinne du kan operere med landeveihendelen din? Sure, why not, have it your way.
Dette er i mine øyne mer nyskapende enn at eTAP har rent ned fra øverste prispunkt til nest øverste prispunkt. Slikt skjer hvert år, det er ikke nyskapende.
Redigert av vviz; 09/09/2019 21:37. Rediger grunn: Skrivefeil
Selger: SRAM Centerline XR (AXS) 160mm 6-bolt bremseskiver (ubrukt) Selger: Kickr'18 boss (ubrukt)
|
|
|
Re: Årets beste...
[Re: vviz]
#2573749
09/09/2019 21:56
|
Registrert: Jun 2009
Innlegg: 527
AGT
Avhengig
|
Avhengig
Registrert: Jun 2009
Innlegg: 527 |
De har med AXS turt å ta ett oppgjør med girutveksling, fremfor å bare kjøre 53/39, 50/34 osv.
Hva slags oppgjør ?
|
|
|
Re: Årets beste...
[Re: vviz]
#2573774
10/09/2019 06:31
|
Registrert: Feb 2008
Innlegg: 5,316
Alpers
OP
Søk hjelp!
|
OP
Søk hjelp!
Registrert: Feb 2008
Innlegg: 5,316 |
En mulighet å endre "Force AXS" fra årets nyskapning til bare "AXS"?
Absolutt. Vi er veldig interessert i å høre hva folk mener om innholdet i de ulike kategoriene, så kjør på med hva dere mener bør være der.
|
|
|
Re: Årets beste...
[Re: Alpers]
#2573779
10/09/2019 06:44
|
Registrert: Oct 2001
Innlegg: 6,979
Trond Vidar
I want to ride my bicycle
|
I want to ride my bicycle
Registrert: Oct 2001
Innlegg: 6,979 |
|
|
|
Re: Årets beste...
[Re: Alpers]
#2573793
10/09/2019 07:14
|
Registrert: Jul 2016
Innlegg: 122
TenDam
Tørr bak øra
|
Tørr bak øra
Registrert: Jul 2016
Innlegg: 122 |
Tobias Foss seier i Tour de l'Avenir bør være et alternativ som årets norske prestasjon.
|
|
|
Re: Årets beste...
[Re: TenDam]
#2573797
10/09/2019 07:20
|
Registrert: Feb 2008
Innlegg: 5,316
Alpers
OP
Søk hjelp!
|
OP
Søk hjelp!
Registrert: Feb 2008
Innlegg: 5,316 |
Tobias Foss seier i Tour de l'Avenir bør være et alternativ som årets norske prestasjon. Sjølsagt. Kommer på lista
|
|
|
Re: Årets beste...
[Re: Alpers]
#2573806
10/09/2019 07:48
|
Registrert: Aug 2014
Innlegg: 5,654
EmilZipp
Søk hjelp!
|
Søk hjelp!
Registrert: Aug 2014
Innlegg: 5,654 |
Tobias Foss seier i Tour de l'Avenir bør være et alternativ som årets norske prestasjon. Sjølsagt. Kommer på lista ### Urg, ja det var det jeg mente, skrev jeg U23 verdensmester ??? Helt i tåka. Og gjerne Forumets flotteste sykkel, min kandidat (dessverre ikke min men likevel), blandeveis raketten til vviz med egen tråd, De Rosa :-) Kan dere i likestillingens navn ha en kategori med en dame / jente ?
Super X, CAAD12, FATCAAD, Ripley og på exit listen Supersix og 3T Exploro
|
|
|
Re: Årets beste...
[Re: Alpers]
#2573810
10/09/2019 07:57
|
Registrert: Nov 2014
Innlegg: 12,979
Sepeda
Marka-speider
|
Marka-speider
Registrert: Nov 2014
Innlegg: 12,979 |
Gratulerer med rund dag, Alpers! Ikke fortvil  Enda et par kommentar og forslag: 8. Årets eventyrer Kult at Viggo Vea er nominert. For ordens skyld: Viggo er sun flyer her på forumet, som i år avsluttet Around Norway med en ørliten dagsetappe på 53 mil. Har inspirert mange, like fra han drev på og krysset fjell på foldesykkel. Beviser at sykling ikke dreier seg om fett utstyr, men livsstil, eventyrlyst, lidenskap og lidelse! Ikke til forkleinelse for de andre verdige kandidatene. 11. Årets trend* Forslag: - Den hellige treenighet av aerodynamisk utforming med senkede setestag, god dekklaring med skiver, og vibrasjonsdemping i rammesettet. (Året da alle gjør det.) OK, litt langt og kronglete, da  - Slangeløst. (Året da selv Conti gjør det, vi har endelig fått en felles standard i UST, og proffene vinner på det.) - Blandeveissykling. (Det overordnede og prinsipielle fenomenet som omfatter minst tre av trendene dere har listet opp. Gravel/grus er bare en del av det. Alpers vet det.) *Man behøver jo ikke bruke trend i den avstandsironiske betydningen  13. Årets bygg på forumet Om ikke Landevei gjør det, får vi gjøre det her inne  Hørte hostet ditt, Trond Helge!
|
|
|
Re: Årets beste...
[Re: knuthaug]
#2573811
10/09/2019 08:14
|
Registrert: Jun 2008
Innlegg: 10,532
Øyvind V
More than words
|
More than words
Registrert: Jun 2008
Innlegg: 10,532 |
Og vent igjen... Må dere bruke begrepet Gravel under 11. Årets trend? Det er så dårlig og misvisende på så mange vis at jeg ikke engang orker å argumentere mot det enda en gang. Skjønner at det må bli forstått av de uopplyste massene, men her burde Landevei drive folkeopplysning og språkrøkt Det er nettopp poenget - plutselig sluttet folk å si grus. Til fordel for græævel. Dere er sikre på at dere i redaksjonen ikke har havnet i et græævel-ekkokammer da? Tenkte på en kategori i retning "Årets redaksjonsdrevne hype" eller noe sånt, og da vil jeg har "grævvel" og "eventyrsykkel" på lista. "Eventyrsykkel" er liksom en egen sykkel man må ha, som om det er umulig å oppleve eventyr på en landeveis- eller terrengsykkel. Skjønner det er kult å spamme Instagram med bilder av en fin sykkel man har stroppet fast alt man har av dyrt og minimalistisk tur-utstyr på, men det må da gå an å ha litt magemål på antall spaltemeter man trenger å bruke på dette smått obskure fenomenet en håndfull skjeggete menn i hovedstaden bruker fritiden sin på. Hvis det skal være en kategori for surmaga oppstøt forventer jeg at det over blir vurdert der Ellers vil jeg gi en stemme til Rasmus Strand fra TVK som årets mastersyklist. Dobbelt norgesmester i 2019 på tempo og fellesstart (M35-39), og en fargeklatt i miljøet her i Trondheim. Har hatt gleden av å sykle mange ritt sammen med Rasmus. Spissformulert og ikke spesielt konfliktsky, men inkluderende, motiverende og med en god dose humor.
Redigert av Øyvind V; 10/09/2019 08:16.
|
|
|
|
|