I helgen fikk LeMond'en smatte på litt frisk fjellluft i hyggelig selskap

Pappa ble 60 i fjor, og fikk da selvfølgelig en sykkeltur i gave! Av ymse årsaker fikk vi ikke til turen i 2016, men i helgen som var vi fikk vi endelig tatt turen.
Vi (jeg, bror og pappa) fylte opp bilen og dro til Granshead. Der tok vi fått på en rasende fin runde rundt Tinnsjå og over Gaustafjell.
Landevei hadde for en stunde tilbake denne turen i sin "norges flotteste" serie.
https://www.landevei.no/Nyheter/Turer/helterundenVi tok det rolig og pent, nøt utsikt og fint vær. Ved Atrå så vi noen raske folk på terrengsykler med tunnelsyn og startnummer.
Spiste noen sjokoladeboller og tittet på siste rest av startfeltet i Helterittet før vi tråkket videre mot Rjukan.
Magisk å se Gaustatoppen stige frem mellom åsene.
Ny liten matpause nede i Rjukan før vi tar fatt på stigningen mot Gaustatoppen.
Vi finner et fint tempo oppover, ser på utsikten og leker oss igjennom serpentinersvingene. Herlig med litt høydemeter!
Svinger innom turisthytta ved Stavsro og får oss vaffel og kaffe.
Det har så smått begynt å regne litt, og på turen ned mot Tuddal får vi oss en rask og heftig dusj. Så dukker sola opp igjen.
Vi suser ned dalen og så er det siste stykket mot Gransherad.
Etter 7,5 timer er vi tilbake ved bilen igjen. Strålende fornøyde.
Det var en bra tur det!




