Forrige tråd
Neste tråd
Print tråd
Side 17 av 27 1 2 15 16 17 18 19 26 27

NCF konkurs?

Re: NCF konkurs? [Re: boltzmann] #2455649 14/12/2017 17:37
Registrert: Jan 2011
Innlegg: 9,867
Valentino Offline
Søk hjelp!
Offline
Søk hjelp!
Registrert: Jan 2011
Innlegg: 9,867
Såpass.


Kjetil Bjarne Wallentinsen Haaland
Attaché culturel à Landevei et landevei.no.
Moderateur på Landeveisforumet
Facebook Twitter: @landevei
Re: NCF konkurs? [Re: Tobben63] #2456428 20/12/2017 10:38
Registrert: Feb 2008
Innlegg: 5,316
Alpers Offline
Søk hjelp!
Offline
Søk hjelp!
Registrert: Feb 2008
Innlegg: 5,316
Harald Tiedeman Hansen med nok en sjarmoffensiv. Lenke - NRK

Landevei/Terrengsykkel sto midt oppe i den saken her, og han juger så det renner. Hvordan kan noen stemmeberettigede mene at denne mannen med følge er det beste for norsk sykkelsport?


Henrik Alpers
Redaktør | Landevei
landevei.no
@landevei
@henrikalpers

Re: NCF konkurs? [Re: Alpers] #2456450 20/12/2017 12:37
Registrert: Aug 2006
Innlegg: 3,513
B
bjerkseth Offline
Besatt
Offline
Besatt
B
Registrert: Aug 2006
Innlegg: 3,513
Sitat: Alpers
Harald Tiedeman Hansen med nok en sjarmoffensiv. Lenke - NRK

Landevei/Terrengsykkel sto midt oppe i den saken her, og han juger så det renner. Hvordan kan noen stemmeberettigede mene at denne mannen med følge er det beste for norsk sykkelsport?


Det hele topper seg jo med posten han selv har lagt ut på FB-linken til NRK Sport. Enten så har han en helt annen virkelighetsoppfatning enn de fleste andre (så absolutt mulig) eller så ljuger han som bare det.

#makeNCFgreatagain


Instagram: @oivindbjerkseth
Re: NCF konkurs? [Re: Tobben63] #2456454 20/12/2017 12:48
Registrert: Apr 2016
Innlegg: 396
O
oracle Offline
Entusiast
Offline
Entusiast
O
Registrert: Apr 2016
Innlegg: 396
Fra Facebook
Sitat: Harald Tiedemann Hansen
Det er bare å vurdere om dette brevet kan oppfattes som trakassering og mobbing.


Redigert av oracle; 20/12/2017 12:49.
Re: NCF konkurs? [Re: Tobben63] #2456456 20/12/2017 12:53
Registrert: Apr 2016
Innlegg: 396
O
oracle Offline
Entusiast
Offline
Entusiast
O
Registrert: Apr 2016
Innlegg: 396
Høres ut som han fortsatt har tro på at alt skal gå bra.

Sitat: NRK
– Da tror jeg du skal se på regnskapet først. Det vi har sagt, er at vi har en kreditorgjeld som er ganske stor, og så har vi faktisk en del aktiva også, og en del bestridte krav, så nettoen her er langt fra ferdig. Det man beskriver som underskudd, er ikke nødvendigvis underskudd til syvende og sist, avslutter Tiedemann Hansen.

Re: NCF konkurs? [Re: Tobben63] #2456457 20/12/2017 12:55
Registrert: Feb 2008
Innlegg: 5,316
Alpers Offline
Søk hjelp!
Offline
Søk hjelp!
Registrert: Feb 2008
Innlegg: 5,316
Voksent av Harald å skjule de det gjelder da hvertfall.


Henrik Alpers
Redaktør | Landevei
landevei.no
@landevei
@henrikalpers

Re: NCF konkurs? [Re: oracle] #2456458 20/12/2017 12:55
Registrert: Apr 2008
Innlegg: 1,881
S
simson Offline
Ivrig
Offline
Ivrig
S
Registrert: Apr 2008
Innlegg: 1,881
Sitat: oracle
Fra Facebook
Sitat: Harald Tiedemann Hansen
Det er bare å vurdere om dette brevet kan oppfattes som trakassering og mobbing.



Det brevet er jo mye verre enn jeg faktisk trodde da jeg først leste om saken. Det er jo ingen tvil om at budskapet er at enten trekker dere brevet, eller så får det konsekvenser for mulighetene til å være en del av forbundets lag og satsinger framover.

Å påstå at HTH med dette ønsket dialog er jo det reneste sludder.

Re: NCF konkurs? [Re: simson] #2456461 20/12/2017 13:03
Registrert: Feb 2008
Innlegg: 5,316
Alpers Offline
Søk hjelp!
Offline
Søk hjelp!
Registrert: Feb 2008
Innlegg: 5,316
Her kan man jo lese hva de unge, redde og frustrerte utøverne skrev først, før samaritanen Tiedeman Hansen kom for å redde dem fra misforståelsen:



Reaksjoner og innspill fra utøvere på terrenglandslaget
i forhold til Trener og Trener sin ledelse.

Etter tur til Tyskland i mai, samling i Hafjell i juli og tur til Slovakia i forbindelse med EM, finner vi det høyst nødvendig å formidle reaksjoner til ledende personer i Sykkelforbundet, trener og Trener.

Reaksjonene er omkring tre hovedpunkter :
• Væremåte og lederstil fra Trener 1 og Trener 2
• Sportslig og praktisk oppfølging
• VM uttaket



Det som egentlig er det største og mest alvorlige punktet er etter vår mening væremåte og lederstilen til Trener 1 og Trener 2. Vi mener at landslaget skal være en ressurs og en støtte til utøverne. Det vi opplever nå, er det stikk motsatte.
Mange av utøverne har fra Trener 1 og Trener 2, mer eller mindre, vært utsatt for nedlatende og sarkastiske kommentarer, baksnakking, ”offentlig” uthenging og systematisk negativ væremåte. Dette uten at vi utøvere synes å ha opptrådt ufint. For oss ble det opplevd at det eneste T1 og T2 gjorde, var å spre negativ energi og bruke posisjonene sine til å styre over andre.
Et par eksempler : Sitater fra T1:
”Hvis dere ikke kan finne dere i å kjøre med Power Bar sine produkter, er det bare å melde seg ut av landslaget!! Det er først når dere kommer på Thor og Edvalds nivå dere kan velge hva dere vil ha I flaska på ritt.” ( Her kan det nevnes at flere av oss får mageproblemer med Power Bar, derfor spurte om vi kunne få noe annet .)

”Hvem er det som har brukt disse stolene?..Jeg gidder ikke å stå her å rydde opp etter dere som er på ferie!” – Dette var den første beskjeden vi fikk etter vellykket EM-ritt.Vi tør påstå at T1 var mer på ferie enn oss, han og T2 bodde nærmest på en suite i forhold til oss, vi gikk i flere dager med spenning i kroppen, ordnet sykler, trente mm, noe som ikke kan kalles ferie!
Etter seniorenes ritt var det ingen som tok i mot noen av rytterne. Lars Fredrik stod i langesonen, mens T1 og T2 ikke var å se.
På fredagen da juniorene syklet, hadde noen litt problemer med at kjedet hoppet av, noe som er helt vanlig i løyper med mye ujevnt underlag. På evalueringsmøtet fredag kveld, kom T1 bare med negativ kritikk og han gav mekaniker Lars Fredric Nordbakken skylden for at vi hadde problemer. Det var vi som ikke hadde giret riktig etter forholdene. Dette gjenspeiler veldig hvor lite kunnskap om terrengsykling T1 og T2 sitter inne med.
Da samlinga var slutt, dro T1 og T2 uten å takke for noe som helst eller si ordentlig ha det.
Det har med andre ord vært en meget sur tone mot oss, kjefting og irettesettelser uten grunn, ingen rosende og ”oppbackende” ord.
Dette har blitt et stort stressmoment, ført til en meget ukomfortabel stemning som påvirket EM i negativ retning, noe vi veldig gjerne skulle vært foruten.

Sportslig og praktisk oppfølging :
Sånn vi ser det, har den sportslige og praktiske oppfølgingen i regi av landslaget og da med T1 og T2 som ledere vært meget utilfredsstillende. Det synes ikke som om T1 og T2 har greie på verken trening og det som kreves av en terrengsykkelist eller hvordan en skal veilede for å oppnå de beste resultatene. Det har heller ikke vært gitt relevant informasjon og hjelp utover knapt nok det aller nødvendigste. Eksempler på dette er bla. Hvordan syklene skulle fraktes på rittdagen. De fleste viktige beskjeder ble absolutt ikke formidlet til alle, men til tilfeldige personer.
På siste samling i Slovakia, var vi så heldige at Lars Fredrik Nordbakken var med som mekaniker og Meridas team hjalp til med mat og veiledning.
Dette var personer som virkelig kunne det de holdt på med, og som gjorde at hver og en fikk den støtte og oppmuntring som trengtes på en slik samling og foran et stort ritt.
Uten de hadde EM faktisk ikke kunne blitt gjennomført for den norske troppen.

VM uttaket :
Alle utøverne fikk i e-post beskjed om at NM var VM-uttak og at offentliggjøring av hvem som skulle være med skulle komme rett etter NM.
Vi forberedte oss selvfølgelig på dette. Uttaket ble imidlertid utsatt for juniorens del med den begrunnelse at vi var for jevne slik at et uttak var vanskelig. Her kan det vises til resultatlister som sier noe annet. Enda flere uker måtte sykles i uvisshet før det endelige uttaket kom søndagen etter EM. Da viste det seg at kun tre juniorryttere og ingen seniorryttere var tatt ut, til tross for at det er bla. er seks juniorplasser.
Resultatene både fra NM og EM skulle tilsi at flere av juniorene og seniorene var gode nok. VM uttaket ble derfor for mange opplevd som en ren ekskludering, i og med at det var personer klart burde vært med, men som ikke kom i betrakting.
Etter vår mening, gav T1 og T2 ingen fornuftige svar på hvorfor uttaket ble som det ble. De avviste heller ethvert spørsmål vi stilte rundt dette og holdt tydelig tilbake informasjon.
Dette påvirket de fleste meget negativt.

Nå har imidlertid uttaket blitt gjort om, men det var etter ganske kraftige reaksjoner fra flere.

Ut i fra våre opplevelser, ber vi om at styret nøye vurderer hvem som skal ha ledelsesansvaret framover.

Konkrete tiltak for å kunne få maks utbytte av landslaget :

T1 og T2 erstattes av andre så raskt som mulig.
Vi ønsker at landslaget stiller med personer som:
• Ser hver og en av utøverne slik de er
• Bygger utøverne opp og motiverer til best mulig innsats både mellommenneskelig og sportslig
• Har nok sportslig og treningsmessig kunnskap og erfaring
• Kan organisere slik at alt flyter best mulig for alle
• Kan støtte opp når det gjelder sykler og alt annet som dukker opp.


Signert det daværende landslaget


Henrik Alpers
Redaktør | Landevei
landevei.no
@landevei
@henrikalpers

Re: NCF konkurs? [Re: Tobben63] #2456468 20/12/2017 13:15
Registrert: Aug 2013
Innlegg: 143
2
2Will Offline
Tørr bak øra
Offline
Tørr bak øra
2
Registrert: Aug 2013
Innlegg: 143
Hva driver Tiedemann og hans tilhengere med på facebooksiden til Nrk-Sport akkurat nå?

Re: NCF konkurs? [Re: 2Will] #2456469 20/12/2017 13:34
Registrert: Jul 2013
Innlegg: 8,750
Hoaas Offline
Søk hjelp!
Offline
Søk hjelp!
Registrert: Jul 2013
Innlegg: 8,750
Sitat: 2Will
Hva driver Tiedemann og hans tilhengere med på facebooksiden til Nrk-Sport akkurat nå?


Underholdende lesning i kommentarfeltet ICON_SMILE


You are what you eat...mmm nuts
Re: NCF konkurs? [Re: ] #2456483 20/12/2017 15:47
Registrert: Aug 2006
Innlegg: 3,513
B
bjerkseth Offline
Besatt
Offline
Besatt
B
Registrert: Aug 2006
Innlegg: 3,513
Sitat: anonymous13
Hehe, T1 og T2 er vel ikke anonymisert gjennom hele meldingen?


Hvis det er noen trøst så var det ikke spesielt vanskelig å lese navn gjennom tusjinga til HTH heller.


Instagram: @oivindbjerkseth
Re: NCF konkurs? [Re: Tobben63] #2456508 20/12/2017 18:56
Registrert: Jan 2008
Innlegg: 120
F
fuzzy Offline
Tørr bak øra
Offline
Tørr bak øra
F
Registrert: Jan 2008
Innlegg: 120
Går ganske hardt for seg her borte i Bergen. Håper det er greit at jeg limer inn denne betalingsartikkelen fra bt.no. Litt lang.

Ganske artig at styreleder fremdeles mener de hadde kontroll ICON_SMILE

------------------------------------

Sykkel-VM kjøpte for millioner uten å fortelle om underskuddet

– Bergen 2017 har bare durt på og handlet varer på vår bekostning, selv om de visste at de gikk mot et kjempeunderskudd, sier Espen Hansen i Flex Reklame.
ØYSTEIN VIK LARS KVAMME 20. des. 2017 06:54, oppdatert 13:05
14

AKTUELT

13. juli rapporterte Bergen 2017 AS at prognosene for økonomien ikke så særlig lovende ut. De la til: «Vi kan fort få et underskudd på rundt 15 millioner kroner.»

Men til tross for dette fortsatte arrangørene av sykkel-VM med å bestille varer og tjenester fra sine leverandører.

Som kjent er fasit mye verre enn de 15 millionene. Bergen 2017 ligger nå an til å gå med 60 millioner kroner i minus.

– Så sent som under gallamiddagen i Håkonshallen på VMs nest siste dag – lørdag kveld før fellesstarten for menn – fikk jeg i oppdrag å levere noen nye adgangsbånd. Jeg satt i Håkonshallen og beordret folk på arbeid klokken 21, sier Espen Hansen i Flex Reklame.

Føler seg lurt

Reklameprodusenten leverte blant annet en rekke reklameskilt under sykkel-VM. Totalt leverte Flex Reklame varer til sykkel-VM for over fire millioner kroner, inklusive moms. 2,8 millioner kroner er fortsatt utestående.

Leveransene Flex Reklame stilte opp med som ikke er betalt, ble bestilt av Bergen 2017 rett før og under VM.

Timingen gjør at han føler seg lurt av sykkel-VM.

Les tilsvar fra styreleder i Bergen 2017 nederst i saken.

– Bergen 2017 visste allerede i juli hvor dårlig det gikk økonomisk. Hvorfor informerte de oss ikke om hvilken risiko de satte oss i? De har bare durt på og handlet varer på vår bekostning, selv om de visste at de gikk mot et kjempeunderskudd, sier Hansen.

Rett før VM måtte det blant annet bestilles nye portaler til start- og målganger fordi de som var produsert hadde feil mål. Det førte til at Flex måtte lage nye portaler i Bergen på nattetid.

Og før siste helgen i VM fikk Hansen en telefon fra Bergen 2017 om at UCI ikke hadde godkjent asfaltreklamen ved målgang.

– Da måtte vi hente varer fra Danmark, Sverige og Oslo med fly. Dette kostet 88.000, som ble fakturert Bergen 2017. Dette er ett eksempel, vi jobbet hver natt under VM for å ordne ting som ikke var på plass, forteller Hansen.

Også Euroskilt – som sto for planlegging og utførelse av trafikksikringstjenester til VM – mottok bestillinger fra Bergen 2017 lenge etter at VM-arrangørene tilsynelatende visste at de gikk mot et stort underskudd.

Bestillingene av skilting og sikringstiltak begynte å komme inn i starten av august, men også så sent som i løpet av VM, ifølge Euroskilt. Skiltleverandøren opplyser at de har fakturert Bergen 2017 for rundt fire millioner kroner, og at de fortsatt har 2,7 millioner kroner utestående.

Dag Riise, avdelingsleder for Euroskilt i Bergen, legger ansvaret på Harald Tiedemann Hansen. Hansen var daglig leder for Bergen 2017 og han er president i Norges Cykleforbund.

Harald Tiedemann Hansen har ikke ønsket å gi et intervju i forbindelse med denne saken. Han henviser til styreleder i Bergen 2017, Mona Hellesnes.

– Jeg sa til Hansen da vi mottok bestillingene at vi måtte ha en bankgaranti. Han svarte at det kunne vi ikke få, men ga oss i stedet et rimelig akseptabelt forskudd. Han lovet også at vi skulle få fullt oppgjør når sponsorinntektene skulle komme i september/oktober, noe som ikke har skjedd. Det gjør meg eitrende forbannet at han ikke holder det han lover, sier Riise.

– I beste fall dårlig gjort

– Det er i beste fall dårlig gjort og i verste fall kriminelt, å handle varer og tjenester for nesten fire millioner kroner når du vet at du ikke har penger, sier Riise.

Også Espen Hansen i Flex Reklame sier de muntlig ble lovet fullt oppgjør etter VM av ledelsen i Bergen 2017.

Euroskilt har en lignende opplevelse av samarbeidet med Bergen 2017 som Flex Reklame.

– Vi hadde 30–40 mann i arbeid, elleve timer om dagen, i perioder. Det er klart at det ble kostbart når det ble gjort på den måten, noe vi hele tiden holdt dem orientert om, sier Riise.

Fire brev fra revisor

BT har mottatt fire nummererte brev statsautorisert revisor Øyvind Hjemgård i selskapet BDO i høst har skrevet til styret i Norges Cykleforbund (NCF), eieren av Bergen 2017 AS.

Det første brevet ble sendt 3. oktober og det foreløpig siste er datert 24. november.

Nummererte brev sendes ut av revisor hvis det foreligger feil, mangler eller forhold som kan føre til ansvar for medlemmer av styret.

I det andre brevet kommer det blant annet frem at styret i arrangørselskapet er ansvarlig for at:

Selskapet til enhver tid har en egenkapital og en likviditet som er forsvarlig ut ifra risikoen og omfanget av virksomheten.
At styret har en handleplikt om egenkapitalen anses som for lav.
Om det er rimelig klart at selskapet ikke har nok penger til å gjøre opp for seg, har styret et straffebelagt ansvar for å begjære gjeldsforhandlinger eller konkurs.

20. oktober, dagen etter det andre brevet er datert, gikk styret inn og stoppet alle utbetalingene fra Bergen 2017 AS, og startet den pågående prosessen med forhandlingene med kreditorene.

– Kan medføre erstatningsansvar

Rune Sæbø, jussprofessor ved UiB, forklarer at det i utgangspunktet er greit å styre mot et underskudd hvis man har garantier som vil dekke dette inn.

– Du har lov til å ta sjanser, men du skal ikke drive på grensen – og det skal være forsvarlighet i budsjetteringen, sier han.

Sæbø er ekspert på konkursrett og har tidligere vært konstituert dommer i Høyesterett. Han påpeker at han ikke kjenner denne konkrete saken mer enn det han har lest i media.

Sæbø understreker på generelt grunnlag at hvis man gjør bestillinger hos vare- eller tjenesteleverandør som ikke er kjent med betydelig risiko for at regningen ikke vil bli betalt, kan det være problematisk.

– Styreansvar er en realitet. Hvis du sitter i et styre og vet at virksomheten kjøper noe man ikke kommer til å klare å betale for, kan det klart medføre erstatningsansvar for styret og etter omstendighetene også straffansvar for bedrageri.

Men han legger til:

– Jeg vil tro at styret har handlet i god tro. Spørsmålet er om man burde forstått at selskapet var i ferd med å pådra seg forpliktelser man ikke kunne oppfylle, og om man i den anledning har hatt for mye tillit til informasjon fra enkeltpersoner, sier Sæbø.

Mener de hadde kontroll

Styreleder i Mona Hellesnes ville ikke la seg intervjue om saken over telefon, men har svart på spørsmål på epost.

Hun er uenig i at selskapet har bestilt varer som de har visst at de ikke hadde penger til. Hun peker på at det forelå underskuddsgarantier fra fylket og Bergen kommune på til sammen 10,4 millioner, i tillegg til en garanti på fem millioner fra NCF.

«Da prognosene i juli tilsa det, ble garantistene orientert. Parallelt ble det laget en liste med kostnadskutt på rundt to millioner. I august aksepterte UCI å vente til desember 2018 med å få dekning av sine krav. Etter dette var selskapets likviditetsutfordring løst – og basert på de prognoser styret fikk presentert så ville selskapet kunne dekke samtlige forpliktelser innenfor egne inntekter og de avgitte underskuddsgarantier», skriver Hellesnes.

Hellesnes legger også til at betalingsstoppen ble igangsatt allerede i starten av oktober, før brevet fra revisor ble sendt.

«Dette ble ikke kommunisert utad på dette tidspunkt, idet styret hadde behov for å få fremlagt pålitelige og gjennomarbeidede tall.»

På spørsmål om styret har vært godt nok informert om den økonomiske situasjonen, svarer hun at de fikk løpende oppdateringer fra ledelsen, i tillegg til prognoser om inntekter fra samarbeidspartnere.

«Disse prognosene sviktet totalt. Det var informasjon man først fikk kjennskap til etter at VM var over.»

Hun vil ikke kommentere om styret i Bergen 2017 har tegnet styreansvarsforsikringer.

Re: NCF konkurs? [Re: Tobben63] #2456588 21/12/2017 11:38
Registrert: May 2012
Innlegg: 1,088
M
Magnoos Offline
Ringrev
Offline
Ringrev
M
Registrert: May 2012
Innlegg: 1,088
Drøy lesning, både terrengsaken og Bergen 2017.

Utrolig synd at inkompetente pamper skal ødelegge for unge talenter, samt ødelegge et så flott arrangement VM kunne vært med skikkelig økonomistyring!


Specialized Phenom 155 mm kjøpes
Re: NCF konkurs? [Re: Tobben63] #2456629 21/12/2017 15:12
Registrert: Apr 2012
Innlegg: 3,245
Panda Offline
Besatt
Offline
Besatt
Registrert: Apr 2012
Innlegg: 3,245
Utrolig synd for underleverandører til Bergen 2017, men endda mer naivt å inngå et samarbeide med et «one time» event selskap uten å sikre seg (forskuddsfakturering f. eks).
Norsk naivitet på sitt beste.

Re: NCF konkurs? [Re: Tobben63] #2456646 21/12/2017 19:12
Registrert: Jan 2008
Innlegg: 120
F
fuzzy Offline
Tørr bak øra
Offline
Tørr bak øra
F
Registrert: Jan 2008
Innlegg: 120
Enkelte lokale leverandører har nok;

1) Blitt revet med av entusiasme, iver glød og patriotisme.

2) Følt en forpliktelse til å stille opp på ekstremt kort varsel på enkelte leveranser. Nærmest redde mesterskaper gang etter gang.

Forskuddsfakturering er også vrient når du får beskjed mandag kveld om å fikse noe som skal brukes tirsdag.

Re: NCF konkurs? [Re: ] #2456759 22/12/2017 21:02
Registrert: Sep 2011
Innlegg: 407
Lucifer- Offline
Entusiast
Offline
Entusiast
Registrert: Sep 2011
Innlegg: 407
Hvor er liker-knappen når jeg trenger den? ICON_SMILE

Re: NCF konkurs? [Re: Tobben63] #2458911 09/01/2018 17:48
Registrert: May 2008
Innlegg: 2,408
kjasmas Offline
Ivrig
Offline
Ivrig
Registrert: May 2008
Innlegg: 2,408
Og der var det slutt på tålmodigheten til en av kreditorene: http://www.tv2.no/sport/9600504/

Re: NCF konkurs? [Re: kjasmas] #2459014 10/01/2018 08:41
Registrert: Aug 2011
Innlegg: 861
K
ket16 Offline
Ringrev
Offline
Ringrev
K
Registrert: Aug 2011
Innlegg: 861
Sitat: kjasmas
Og der var det slutt på tålmodigheten til en av kreditorene: http://www.tv2.no/sport/9600504/

Bra spørsmål: – Er det et paradoks at dere som skulle sørge for inntektene nå går til dette skrittet?


Ketil
Re: NCF konkurs? [Re: kjasmas] #2459016 10/01/2018 08:42
Registrert: Feb 2002
Innlegg: 20,828
sykkeloyvind Offline
More than words
Offline
More than words
Registrert: Feb 2002
Innlegg: 20,828
Sitat: kjasmas
Og der var det slutt på tålmodigheten til en av kreditorene: http://www.tv2.no/sport/9600504/

Og dette er jo ikke en hvem som helst heller. Hungerholdt og Interspons har jo jobbet sammen med NCF og HTH på de aller fleste arrangement og arenaer i en årrekke. At Birger går i bresjen for å ansvarliggjøre Bergen2017 og HTH er et ganske sterkt signal om at mye ikke er som det burde.


Øyvind Aas
Kollisjonsdukke i permisjon
Re: NCF konkurs? [Re: Tobben63] #2459026 10/01/2018 08:51
Registrert: Feb 2005
Innlegg: 891
ket Offline
Ringrev
Offline
Ringrev
Registrert: Feb 2005
Innlegg: 891
Tommel opp, på tide at noen tok tak i Tiedemann og kjeltringgjengen

Re: NCF konkurs? [Re: ket] #2459044 10/01/2018 10:11
Registrert: Nov 2003
Innlegg: 10,685
gare Offline
More than words
Offline
More than words
Registrert: Nov 2003
Innlegg: 10,685
I tillegg viser det seg nå at NCF ikke har sendt videre revisorbrev til NFF ...

NRK.no sin sak


Apatien i samfunnet er økende, og ingen bryr seg.
Re: NCF konkurs? [Re: gare] #2459046 10/01/2018 10:19
Registrert: Feb 2002
Innlegg: 20,828
sykkeloyvind Offline
More than words
Offline
More than words
Registrert: Feb 2002
Innlegg: 20,828
Sitat: gare
I tillegg viser det seg nå at NCF ikke har sendt videre revisorbrev til NFF ...

NRK.no sin sak

Ja, veldig beleilig at de tilfeldigvis "glemte" denne regelen samtidig som de spurte NIF om et forskudd (lån) som NCF kaller det.
Misunner ikke de velmenende ansatte i NCF, Per Erik i dette tilfellet, som må fronte pressen på vegne av HTH og styret her.


Øyvind Aas
Kollisjonsdukke i permisjon
Re: NCF konkurs? [Re: sykkeloyvind] #2459047 10/01/2018 10:22
Registrert: Nov 2003
Innlegg: 10,685
gare Offline
More than words
Offline
More than words
Registrert: Nov 2003
Innlegg: 10,685
Sitat: sykkeloyvind
Sitat: gare
I tillegg viser det seg nå at NCF ikke har sendt videre revisorbrev til NFF ...

NRK.no sin sak

Ja, veldig beleilig at de tilfeldigvis "glemte" denne regelen samtidig som de spurte NIF om et forskudd (lån) som NCF kaller det.
Misunner ikke de velmenende ansatte i NCF, Per Erik i dette tilfellet, som må fronte pressen på vegne av HTH og styret her.


Jeg synes det ser mer og mer ut som at styret har drevet for kreditors regning i lengre tid. Det kan bli svært interessant å se hvordan dette utvikler seg for styret med styreleder.
Er det noen som vet om NCF/NFF har forsikret styremedlemmene sine for ansvar for økonomiske disposisjoner?


Apatien i samfunnet er økende, og ingen bryr seg.
Re: NCF konkurs? [Re: gare] #2459067 10/01/2018 12:05
Registrert: May 2015
Innlegg: 325
G
GGG Offline
Entusiast
Offline
Entusiast
G
Registrert: May 2015
Innlegg: 325
Sitat: gare
Sitat: sykkeloyvind
Sitat: gare
I tillegg viser det seg nå at NCF ikke har sendt videre revisorbrev til NFF ...

NRK.no sin sak

Ja, veldig beleilig at de tilfeldigvis "glemte" denne regelen samtidig som de spurte NIF om et forskudd (lån) som NCF kaller det.
Misunner ikke de velmenende ansatte i NCF, Per Erik i dette tilfellet, som må fronte pressen på vegne av HTH og styret her.


Jeg synes det ser mer og mer ut som at styret har drevet for kreditors regning i lengre tid. Det kan bli svært interessant å se hvordan dette utvikler seg for styret med styreleder.
Er det noen som vet om NCF/NFF har forsikret styremedlemmene sine for ansvar for økonomiske disposisjoner?
Du mener NIF, ikke NFF, sant?

Re: NCF konkurs? [Re: Tobben63] #2459071 10/01/2018 12:24
Registrert: Jan 2011
Innlegg: 9,867
Valentino Offline
Søk hjelp!
Offline
Søk hjelp!
Registrert: Jan 2011
Innlegg: 9,867
I diskusjonen her bør man klare å skille mellom styret i Bergen2017 og styret i NCF, synes jeg.


Kjetil Bjarne Wallentinsen Haaland
Attaché culturel à Landevei et landevei.no.
Moderateur på Landeveisforumet
Facebook Twitter: @landevei
Re: NCF konkurs? [Re: GGG] #2459078 10/01/2018 12:41
Registrert: Nov 2003
Innlegg: 10,685
gare Offline
More than words
Offline
More than words
Registrert: Nov 2003
Innlegg: 10,685
Sitat: GGG
Sitat: gare
Sitat: sykkeloyvind
Sitat: gare
I tillegg viser det seg nå at NCF ikke har sendt videre revisorbrev til NFF ...

NRK.no sin sak

Ja, veldig beleilig at de tilfeldigvis "glemte" denne regelen samtidig som de spurte NIF om et forskudd (lån) som NCF kaller det.
Misunner ikke de velmenende ansatte i NCF, Per Erik i dette tilfellet, som må fronte pressen på vegne av HTH og styret her.


Jeg synes det ser mer og mer ut som at styret har drevet for kreditors regning i lengre tid. Det kan bli svært interessant å se hvordan dette utvikler seg for styret med styreleder.
Er det noen som vet om NCF/NFF har forsikret styremedlemmene sine for ansvar for økonomiske disposisjoner?
Du mener NIF, ikke NFF, sant?


Hehe, ja ICON_SMILE skylder på ivrig tastaturtrykking


Apatien i samfunnet er økende, og ingen bryr seg.
Re: NCF konkurs? [Re: Valentino] #2459079 10/01/2018 12:43
Registrert: Nov 2003
Innlegg: 10,685
gare Offline
More than words
Offline
More than words
Registrert: Nov 2003
Innlegg: 10,685
Sitat: Valentino
I diskusjonen her bør man klare å skille mellom styret i Bergen2017 og styret i NCF, synes jeg.


Relativt godt poeng, men det ser nå ut for meg som det er både overlappende styremedlemmer og overlappende interesser og overlappende holdninger til økonomi ...


Apatien i samfunnet er økende, og ingen bryr seg.
Re: NCF konkurs? [Re: Valentino] #2459080 10/01/2018 12:49
Registrert: Feb 2002
Innlegg: 20,828
sykkeloyvind Offline
More than words
Offline
More than words
Registrert: Feb 2002
Innlegg: 20,828
Sitat: Valentino
I diskusjonen her bør man klare å skille mellom styret i Bergen2017 og styret i NCF, synes jeg.

Akkurat det hadde vært lettere om ikke Presidenten i NCF også var daglig leder i Bergen2017 (forhenværende) - og en usedvanlig aktiv president i tillegg.

I tillegg er det jo klart at påstander om at et underskudd/en konkurs i Bergen2017 ikke vil påvirke NCFs økonomi er usanne. NCF står ansvarlig for ganske mange av millionene som Bergen2017 taper, i tillegg til at omdømme-tapet og sponsortapet for fremtiden jo ikke vil ramme Bergen2017, men NCF.

Vanskelig å se at styret i Bergen2017 har ført NCFs styre bak lyset når de har hatt samme overhode.
Hvis det viser seg at Bergen2017 har drevet på kreditors regning kan ikke NCFs styre påstå at de ikke har visst dette. HTHs dobbeltrolle garanterer for det.
HTH fronter/frontet jo begge sider av saken her, i tillegg til at han også representerer en av de største kreditorene.


Øyvind Aas
Kollisjonsdukke i permisjon
Re: NCF konkurs? [Re: sykkeloyvind] #2459086 10/01/2018 12:59
Registrert: Jan 2011
Innlegg: 9,867
Valentino Offline
Søk hjelp!
Offline
Søk hjelp!
Registrert: Jan 2011
Innlegg: 9,867
Der ser man hvor vanskelig det er: Styreleder i NCF og styreleder i Bergen 2017 er ikke samme person.


Kjetil Bjarne Wallentinsen Haaland
Attaché culturel à Landevei et landevei.no.
Moderateur på Landeveisforumet
Facebook Twitter: @landevei
Re: NCF konkurs? [Re: Valentino] #2459092 10/01/2018 13:10
Registrert: Feb 2002
Innlegg: 20,828
sykkeloyvind Offline
More than words
Offline
More than words
Registrert: Feb 2002
Innlegg: 20,828
Sitat: Valentino
Der ser man hvor vanskelig det er: Styreleder i NCF og styreleder i Bergen 2017 er ikke samme person.

Helt klar over det, men HTH bryter med ganske mange andre rollemønster i sitt aktive presidentskap. Gen-sekretær-rollen i NCF er f.eks gjort helt usynlig og som daglig leder i Bergen2017 inntil nylig satt HTH bak spakene for VM.


Øyvind Aas
Kollisjonsdukke i permisjon
Side 17 av 27 1 2 15 16 17 18 19 26 27

Moderator  support, Valentino