Banshee Spitfire v2 størrelse Medium. Dette er en grov stisykkel med 27,5’’ hjul, relativt slakke vinkler og justerbar geometri.
Størrelse medium vil antakelig passe personer med høyde 170 - 180cm, litt avhengig av lengde på stem og bredde på styre.
Utbyttbare dropouts for bakhjulene gir flere muligheter mtp forskjellige nav og hjul/dekk -størrelser som er tilgjengelige nå.
Ramme:Banshee Spitfire v2 i størrelse medium. Den ble kjøpt ny av meg i 2013. Den har 140mm vandring med FOX CTD Kashima shock.
Alle lagre er tighte og fine. Merk at dette ikke er første versjon av Spitfire som kunne få problemer slitte bushings i svingpunktene..
Utover normale bruksmerker er den hel og pen. Finishen er av type Polished Aluminium og holder seg godt. 142mm aksling på bakhjul. Nye bushings i eyelets på demper.
Hjul, bremser og drivverk er helt nytt: Shimano M615 bremser (180/203mm skiver)
Deore Krank med Narrow/wide drev 32T
Shimano 11-36 kassett og kjede.
Shimano SLX bakgir
Hjulsettet er av type Giant P-AM2. Disse felgene har 24mm inner-bredde. Navene er produsert av Formula, men rebrandet til Giant
Øvrig spek: Marzocchi 350CR, 160mm vandring, 15mm aksling. (brukt 2 sesonger)
Rockshox Reverb, 12,5cm vandring. (brukt 1 sesong)
Chris King kranklager
Hope styrelager
Raceface Next Carbon styre 72,5cm bredt
Raceface Turbine stem 7cm
Schwalbe Hobby Nic 2.35 dekk
Prisantydning:
16 000kr
Sykkelen befinner seg i Rælingen ved Lillestrøm
Kontakt meg på PM eller tlf 47643360.
Tester:http://www.vitalmtb.com/product/guide/Frames,7/Banshee-Bikes/Spitfire-v2,12133
http://www.mtbr.com/cat/bikes/allmtn-full-suspension/banshee-bikes/spitfire/prd_450242_1547crx.aspxhttp://nsmb.com/2013-banshee-spitfire-reviewed/Bilder: