Har du lyst en pangstart på årets sykkelsesong? Vi søker to reisegrupper som vil bo i vårt hus sør for Roma en valgfri uke før palmesøndag. Motytelsen er at dere blogger med tekst og bilder om oppholdet. Vi tilby vårt hus en uke uten andre omkostninger enn strøm og gass til oppvarming (ca. 80 kr dagen).

Vi har et hus på toppen av den lille byen Veroli seks mil sør for Roma. Det er idyllisk og relativt søvnig lite sted med mye bebyggelse fra middelalderen. Veroli ligger i naturskjønne omgivelser 700 moh. tre kvarter fra vestkysten av Italia. Les mer om oss her:
http://www.veroli.no Hvorfor gjør vi dette? Vi mener stedet vårt er et eldorado for syklister. Veroli ligger ved inngangen til et veldig kupert område av Italia, har mange vakre småbyer og fjelltopper som fortjener et besøk. For eksempel på denne
denne turen med 1500 høydemeter motbakke under to mil. Vi har laget noen
reisetips og
forslag til sykkelturer, men vi ønsker mer. Der kommer du inn i bildet. Vi trenger noen som kan ta seg bryet med å legge ut på tur og beskrive hva de opplever.
Om vi tar feil og Veroli ikke er en sykkeldestinasjon, vil vi gjerne høre det og!
Ikke alle som reiser trenger å være syklende, men det bør være med minst en syklist på reisen. Dere kan og skrive om andre ting i tillegg til syklingen. Det er sengeplass til fem personer i huset. Vi har tilrettelagt for barnefamilier, med egen babyseng og paraplytrille på stedet, men du kan gjerne reise alene. Vi søker naturlig nok voksne folk som behandler stedet pent.
Det hadde vært moro, men ikke et krav, om de to utvalgte reisegruppene flyr til Roma via hver sin flyplass. Fiumlicino er Romas hovedflyplass og betjenes av Norwegian, SAS, samt de andre store flyselskapene. Roma Ciampino er den mindre flyplassen og betjenes av Ryanair. Den siste har færre reisemuligheter, men ligger tre mil nærmere Veroli.
Om dere er interessert, vennligst skriv en PM, eller et svar i innlegget. Skriv litt om hvem som evt. skal reise og når dere vil besøke stedet. Tar dere med terrengsykkel, landevei, DH og kanskje en barnevogn? Sykler du alene eller med flere? Har du en blogg eller skriver du allerede? Det gir oss en pekepinn på hva slags stoff vi kan vente.
Vi legger dette ut kun på terrengsykkelforumet og håper på oppfølging etter reisen fra andre forumbrukere.
Sykkelbag får du låne gratis og kan hentes sammen med nøklene hos oss i Oslo. Vi velger ut to reisegrupper mandag 28. februar om det er interesse.
Spørsmål? Fyr løs!
/Martin