Rakk aldri tirsdagsklubben i går kveld, så jeg koste meg med en liten tur over Grønliåsen i stedet (ja jeg vet at det strengt tatt er sørmarka).
Betongstier og fin flyt, noen issvuller her og der som var godt synlige den første timen, deretter la det seg et tynt lag med snø som gjorde det litt vel spennende enkelte steder....
Blir snøen liggende anbefaler jeg pigg for å gardere seg mot is man ikke ser, ellers er klissedekk tilstrekkelig.
Nåja, selv med pigger går det an å tryne! Hadde en ubehagelig flytur i sted, og landet med ryggen på en kul. Dét var langtfra noe godt, og satser på "sillyvålk" i morgen! Nå var det verken dekkene eller snøen sin skyld at jeg tryna i dag, men klarte på finurlig vis å subbe borti et tre med styret. Noe som plutselig forandret retning på sykkelen, og gjorde at ferden endte på et helt annet sted enn planlagt. ...men dette er vel en del av gamet, er det ikke?
Hvis man ikke tåler et fall eller to så er stisykling neppe en aktivitet å anbefale. Så lenge jeg ikke lander med nesa først så er jeg stort sett fornøyd
Hvis man ikke tåler et fall eller to så er stisykling neppe en aktivitet å anbefale. Så lenge jeg ikke lander med nesa først så er jeg stort sett fornøyd
Nåja. Sitter her med skrubbsår på kjakan også, så trynet mitt må jo ha vært i bakken. Virker som hjernen fokuserer på stedet som gjør mest vondt, og sjalter vekk de andre for en stakket stund. En OTB i ny og ne gjør vel samme nytten som en time hos kiropraktoren!
I dag GIKK jeg grusveien fra Østmarkssetra til Mariholtet, bolle og kaffe der, gikk mot Haukåsen og tok blåsti nordover i svingen etter vannet, opp til radaren, dernest sti ned mot speidermonumentet og Sarabråten igjen, og videre grusvei tilbake til Østmarkssetra.
Jeg tror nok jeg hadde valgt piggdekk selv. Og nå snør det jo enda mer..
Var på langtur i dag i sør- og østmarka i traktene øst og sør for Grønliåsen. OK, forhold, bakken er hard, snøen som ligger er ganske soft, så en får brukt musklene Jeg ranet grussykkelen for sine ISP, og jeg ville ikke syklet uten pigger.
Jeg var på vei mot Gardfangåsen i dag, men på kjerreveien øst for Elvåga måtte vi snu på grunn av overraskende mye snø. Det ble til at vi syklet tilbake til Østmarksetra og tok nedre del av Trulsrunden. Der var det ikke noe problem å sykle i det hele tatt, snøen gjorde det faktisk enklere noen steder.
Dundra rundt i området Bakås/Fjeldstad/Skansen ved Ellingsrud i kveld. Allerede en del opptråkka stier som var fine her. Skodde om til piggdekk før turen. Gikk også greit på ikke opptråkka stier.
Jeg var på vei mot Gardfangåsen i dag, men på kjerreveien øst for Elvåga måtte vi snu på grunn av overraskende mye snø. Det ble til at vi syklet tilbake til Østmarksetra og tok nedre del av Trulsrunden. Der var det ikke noe problem å sykle i det hele tatt, snøen gjorde det faktisk enklere noen steder.
Vi syklet hele Gardfangåsen lørdag. Ca 15cm snø langs kjerreveien og videre innover, men likevel overraskende sykkelvennlig likevel. Dog var snøen helt ny og fersk da vi sporet innover.
Sørmarka rundt i går uten pigg, men med Butscher 2,3 satt som spikra. Områdene fra Stallerud, Oksrud, Verpåsen, Steinryggen, Mørkåsen; Bøleråsen er krem nå - kun ett annet spor... Prøv dere lenger sørover - elskere av Østmarka
Sørmarka rundt i går uten pigg, men med Butscher 2,3 satt som spikra. Områdene fra Stallerud, Oksrud, Verpåsen, Steinryggen, Mørkåsen; Bøleråsen er krem nå - kun ett annet spor... Prøv dere lenger sørover - elskere av Østmarka
Du skal ikke se bort fra at sporet du så var mitt, ref min førerapport ovenfor. Jeg var innom de fleste av de stedene du referer til før turen gikk nordover til Taraldrudåsen og Slettåsen ned igjen.
I dag har det kommet en del snø, så jeg er usikker på forholdene, spørs om jeg ikke må teste Grønliåsen på tirsdag kveld...
Jeg var oppe i otta i dag og dro opp Fuglåsen, via Okserud osv som søndag. Tryna i et myrhøl hvor isen brast oppoverFuglåsen men det lille mer av snø siden helga har bare gjort det litt tyngre. Fortsatt ok uten pigg, men det er nok bare et tidsspørsmål før ISP 2,35 må på. Noe mer issvuller opp Fuglåsen.
Så Uglas spor søndag, ISP spor og motsatt kjøreretning:)
Så Uglas spor søndag, ISP spor og motsatt kjøreretning:)
Noen som har vært på Grønnliåsen etter mandag ?
Jeg var over Grønliåsen tirsdag kveld, rakk aldri tirsdagsklubben. Stort sett flotte forhold, åpent vann her og der, men det fryser nok fort til med kulda som er nå.
Mine turer går veldig lite på hovedstiene, denne gangen var jeg mye mot vestsiden, inklusive området som ligger ned mot bunnen av åsen bla. ikke langt fra den nedlagte skytebanen. Grønliåsen kan absolutt anbefales nå, i morgen kveld går nok turen dit igjen, men denne gangen antageligvis mest mot øst.
Var over Grønliåsen i går, nydelige forhold. Fulgte noen ISP spor hit og dit før jeg dro over E6 ved pukkverket. Måtte jo prøve nye turveien mot Stallerud..Den var kjedelig den!
Var over Grønliåsen i går, nydelige forhold. Fulgte noen ISP spor hit og dit før jeg dro over E6 ved pukkverket. Måtte jo prøve nye turveien mot Stallerud..Den var kjedelig den!
Det tror jeg på. Mye bedre å ta Taraldrudåsen, det går en umerket sti som etter hvert kommer inn på en blå sånn ca halvveis over åsen. Slettåsen et alternativ som ligger øst for Taraldrudåsen igjen og er også veldig fin.
Noen som har vært over Puttåsen/Tørrgranåsen de siste dagene? Er litt fristet til å ta en lyktetur i kveld. Så ut som om stien fra Evensmåsan og oppover var tråkket opp allerede på søndag.
Taraldrudåsen har jeg vært over et par ganger, den er fin den. Slettåsen har jeg ikke prøvd enda..mulig det blir en tur over der i morgen. Fredagen er jo allerede satt av til stisykling!
hvordan er forholdene ute i skogen nå? Går det fint med sykkel?
Går helt toppers med sykkel, jeg hadde en 25km rundtur i dag i Sør - og Østmarka. Områder som ellers ikke er noe stas å sykle fungerer nå (f.eks Bukkestitjern). Brukte mesteparten av tiden over Slettåsen, tror jeg har fått kartlalgt det meste der nå til senere glede
Thomas E; dra trygt ut. Alt av stier er krem og det er jo bedre enn på en varm sommerdag... Hvor fotturistene har ferdes er det fastere og vannsig gir svulldannelser innimellom. Stort sett går det fortsatt uten pigg, men jeg testet i dag ISP mot Butcher 2,3 fredag. ISP er nå klart best.
Prima forhold fra Kvitebjørn til Kjærnes (riktignok Sørmarka). Gikk gjennom i enkelte av de myrete områdene. Har hatt på ISP et par uker og synes det har fungert utmerket.