Må slanke stallen etter ankomst av ny sykkel. Selger derfor min trofaste Stumpjumper som jeg kjøpte brukt her på forumet av MortenML for 2,5 år siden. Her er det noe ekstrautstyr og flere godsaker som følger med. Det eneste som er igjen av originalbesetningen er ramme, gaffel, hjul og styrelager. Resten er byttet og oppgradert.
Spec: Ramme: 2006 Specialized Stumpjumper M4 alu-ramme str 18" Gaffel: 2006 Fox F90RL. Service utført for ca 1 år siden. Funker knall nå, men må påregne litt tilsyn snart, kanskje? Styrelager: Cane Creek Styre: Syntace Vector Lowrider 25,4 Ø karbon 64cm bredde. Holker: WTB Stem: Syntace F139 105mm Girskiftere: Shimano XT rapid fire, helt nye i dag. Bremser: Avid Elixir R, helt nye i dag. Hjul bak: Mavic XM317 felg med Deore 525 baknav og ukjente eiker. 6-bolt Avid Roundagon 160mm skive. Hjulet er klargjort med Stans tape og el-tape for bruk slangeløst. Hjul fremme: Mavic XM317 felg med Specializeds eget fremnav og ukjente eiker. 6-bolt Avid G2 160mm skive. Hjulet er klargjort med Stans tape og el-tape for bruk slangeløst. Kan settes opp med 185mm skive hvis ønskelig. Kassett: XT 770 11-32, NY! Krank: Middleburn DUO RS8 ISIS med 32/44 OG ekstra høyrearm med 29/42. Titanbolter og stålbolter medfølger. Kranklager: FSA Platinum Pro titanium ISIS. Noe slitent, men fungerer ok. Følger også med et brukt American Classic ISIS, et nesten nytt FSA Platinum Pro og et helt nytt noname lager. Kjede: Shimano HG53, nytt i dag Krankgir: XTR 970 Navgir: XT 770(?) Shadow, nytt i dag. Setepinne: USE Alien 350mm karbon med noe offset. Ekstra seteklemmebolter medfølger. Setepinnen er 27,2mm Ø shimmet for å passe 30,9mm seterør. Sete: Selle Italia SLR Gel Flow Setepinneklemme: Specialized Wirer og strømper: XTR Pedaler: Look Quartz. Klosser, avstandskiver og bolter medfølger Dekk: Schwalbe Racing Ralph 2.1 EVO, nye i dag. Satt opp med 130g butylslanger av ukjent merke.
Her er altså muligheten for å skaffe seg en meget kapabel hardtail med stivennlig geometri og rittvennlig vekt. Jeg har hatt denne nede på 9,4kg uten pedaler og flaskeholder, dog med noe annet utstyr. Slik den står nå vet jeg ikke nøyaktig hva den veier, men kan prøve å finne det ut i morgen. Tipper ca 11kg? Den er med dette oppsettet ganske så stivennlig, og er topp med litt grovere dekk. Men den funker også utmerket til raskere XC hvis det frister. Tar nye bilder i morgen - da den skal taes i bruk.
NB - alt utstyr som står "nytt i dag" på vil bli brukt sporadisk frem til budrunden er over. Dette for å forsikre meg om at alt virker tilfredsstillende.
NB - Bildene er frekt rappa av MortenML, og er av sykkelen som selges. Men de avviker en del fra spec-lista over. Selges til høyeste bud over 5000,- kroner eks. frakt. Budrunden avsluttes onsdag 22.9. klokken 20.00. Spørsmål og bud i tråden.
Evoc 2012 sykkelbag leies ut. Ta kontakt på PM! Jeg trener ikke, jeg bare trimmer!
Her er bilde av herligheten med rett utstyr, bortsett fra dekk og setepinne.
Har bud på PM på 5500,-, men vennligst by i tråden.
Legg merke til at det er noe vanskelig å få kjedestaget på drivsiden helt rent, grunnet noen små fordypninger i beskyttelsestapen. For øvrig er sykkelen i fin stand, men selvsagt med noen små overflatebruksmerker her og der. Ingen bulker.
Evoc 2012 sykkelbag leies ut. Ta kontakt på PM! Jeg trener ikke, jeg bare trimmer!
Liten endring i oppsettet - XT i stedet for XTR krankgir. Slenger inn et fletta nytt XTR 7701 kjede i stedet for det halvkjipe HG53, og lar budgiver på 5500,- ombestemme seg hvis han vil.
Evoc 2012 sykkelbag leies ut. Ta kontakt på PM! Jeg trener ikke, jeg bare trimmer!
Nye opplysninger, denne gangen med positivt fortegn. Sykkelen veier slettes ikke 11kg, den veier 10,38 kg på min skryte-av-hvor-stor-fisk-du-har-fått-fiskevekt. Og det med tungt HG53 kjede, den tyngste krankarmen med 44-32, stålbolter i kranklageret og slanger som dessverre ikke er 130g, men 160g hver. Legg på vekten av Quartz-pedalene (ca 250g), kjør slangeløst, bytt til det griselette Am. Classic kranklageret og sett titanboltene i kranklageret, sett på 42-29-armen og sett på XTR-kjedet som følger med. Da er du på under 10,5kg. Og det med ikke spesielt lette, men dønn solide, hjul og helt ok dekk til tørre forhold.
Kranklagerverktøy til Am. Classic følger med. OBS-passer ikke til de andre lagrene, som har "vanlig" feste.
5500 er registrert. Noen høyere?
Redigert av Hæ?; 19/09/201014:02. Rediger grunn: Info om kranklagerverktøy.
Evoc 2012 sykkelbag leies ut. Ta kontakt på PM! Jeg trener ikke, jeg bare trimmer!
Jeg er 180cm, og Morten som jeg kjøpte den av er 181cm. Det er et relativt langt(105mm) stem og litt setback på setepinnen her. Effektiv overrørslende er ca 58,5cm. Litt avhengig av proposjoner på kroppen og preferanser på om du vil ha en leken eller stabil hardtail vil jeg tro den passer fra ca 175-183cm. Kanskje også om du er litt under, men ikke mye over disse målene. Holder du til i Trondheim, er det bare å komme og prøve.
Evoc 2012 sykkelbag leies ut. Ta kontakt på PM! Jeg trener ikke, jeg bare trimmer!
Litt usikker på hva du mener med ikke bytta kranklager selv, men jeg setter gjerne inn Am Classic-lageret til kjøper hvis det er ønskelig. Uansett følger alle nevnte lager i tråden med i handelen, og folk kan bytte lager og utveksling og hurramegrundt så mye de vil.
Grunnen til at FSA PPT står i er rett og slett fordi jeg brukte Am Classic-lageret omtrent kun til ritt.:)
Evoc 2012 sykkelbag leies ut. Ta kontakt på PM! Jeg trener ikke, jeg bare trimmer!