Forrige tråd
Neste tråd
Print tråd

Alternativ til xt bremsehendel?

Alternativ til xt bremsehendel? #1003067 12/08/2010 08:53
Registrert: May 2009
Innlegg: 199
N
nordal Offline OP
Tørr bak øra
OP Offline
Tørr bak øra
N
Registrert: May 2009
Innlegg: 199
Har vært litt uheldig og knekt venstre bremsehendel (xt). Med hendel mener jeg da hele den dingsen som festes på styret (annet navn?). Jeg mistenker at dette er en garantisak. Men om dette mot formodning ikke skulle være tilfelle - finnes det alternativer jeg burde sjekke ut? Altså, hendel som kan brukes med xt kaliper som er knall til stisykling? Eller tryggest/best å bare kjøre på med en vanlig xt variant?

--
Kristian

Re: Alternativ til xt bremsehendel? [Re: nordal] #1003815 13/08/2010 00:28
Registrert: Apr 2007
Innlegg: 33,748
baronKanon Offline
Valgets kvaler
Offline
Valgets kvaler
Registrert: Apr 2007
Innlegg: 33,748
Jeg har en reserve du kan låne fra lørdag/søndag. Kjøpt nye bremser til min, så jeg har XT-sett du kan låne imens - med goodridge-slange. Ring meg på lørdag for-/ettermiddag, da er jeg hjemme ICON_LAUGH

Det er ikke noe stress å bruke f.eks. XTR eller deromkring. Et annet tips er også å ikke skru hendelen for hardt fast i styret, slik at den vrir seg når du kælver. Det er også snillere mot karbonstyret ditt.


-Kristian
http://instagram.com/kreckhoff
Albatross!

Brems - smil - si hei!
Re: Alternativ til xt bremsehendel? [Re: baronKanon] #1004085 13/08/2010 09:06
Registrert: May 2009
Innlegg: 199
N
nordal Offline OP
Tørr bak øra
OP Offline
Tørr bak øra
N
Registrert: May 2009
Innlegg: 199
Knall! Sjekker garantisak imorgen. Om det ikke går på garanti, så må jeg uansett få tak i ny. Men supert om jeg kunne lånt om jeg ikke får tak i umiddelbart.

Ringes i helgen.

--
Kristian


Moderator  support