Etter mye frem og tilbake, må denne desverre gå. Utrolig bra hardtail, uten tvil den beste jeg har prøvd! Cube sin ekslusive titan sykkel, made by Lynskey.
Sykkelen har en særdeles god blanding av stivhet og komfort. Den gir en utrolig god flyt i teknisk terreng. I tillegg til ramma, sparer også titan pinnen deg for mye juling og harde slag over røtter og steiner. Den er veldig smidig, og gir deg høy morofaktor på tekniske og knotete terrengpartier. Den er frisk i frasparket oppover, og oppleves som veldig stabil og trygg i utforkjøringene. Den har en fin geometri for rask xc sykling og grusbanking, med 70grader styrevinkel, og 72grader setevinkel.
Sykkelen er kjøpt som komplett ifjor, men kun ramme,bremser og gaffel er igjen fra originalt oppsett. Resten er byttet og oppgradert til noe av de beste.
HPT Titan 3AL/2.5V USA Aerospace Triple Butted ramme
Fox F100 RL Remote gaffel
Chris King rødt classic styrelager
Shimano XT 775 hjulsett, røde nipler, med DT Swiss CL adaptere
Formula R1 160/160mm røde bremser
Syntace Duraflite karbonstyre, 635mm, 9grader
Syntace F119 100mm, m/titanbolter
Lynskey titan setepinne
Chris King rødt kranklager
Shimano XTR M970 krank, 175mm, 22-32-44t, med røde bolter
XTR bakgir/XTR triggere/XT fremgir
Sram P990 11-34 kassett, rød spindel
KMC X10 SL 10 delt kjede
Selle Italia SLR XC Gel Flow sete
Hope Floating SAW røde bremseskiver
Notubes The Raven dekk
XTR girvaiersett
Røde skruer til fl holder
Rød QR setepinneklemme
evt 2 stk King Cage titan flaskeholdere
evt XTR M970 pedaler
Helt nytt bakhjul(pga reklamasjon)
Ny kassett
Nye dekk og slanger
Nytt CK styrelager
Nye DT RWS QR hurtigkoblinger
Nylig byttet kjede
Nylig byttet girvaiere og strømper
Kommer med slanger, men UST ventiler til felgene følger selvfølgelig med. Selges i utg.punktet uten pedaler og fl.holdere, men dette kan forhandles inn i prisen.
Sykkelen passer nok best for de mellom 173-183cm
Et virkelig smykke av en sykkel!
Pris 26.000,-