Regnet som kom har vært akkurat det vi trengte. Løypene har fått satt seg skikkelig og vi har fått plukket og raket de steinene som har løsnet i vårløsningen. Været for helgen ser ikke så verst ut heller så da blir det aller helst bra  Lørdagens Hafjell cup i New School blir spennende. Vi er nesten ferdig med merkingen og har fikset et par småting der. Hvem blir kongen av New School i år?

Old school i bra stand. Det er noen steder med litt spor og våte flekker etter regnet. Fremdeles langt fra muddekk føre…
Parkløypa er konge og de to våte flekkene (i svingen før stein hippen og helt nederst i dumpa etter step up`en) har tørket bra.
Roller coaster har virkelig kommet seg, der trengte vi virkelig regnet. Den nye landingen på 4 hoppet funker helt konge.
Nm løypa ok.
Gressløypa var det deilig å få kjørt igjen. Litt vått i slutten av renna men ellers tørr og fin.
Moe`town. Fra stolheis 2 og nedover til første hoppet har det tørket opp greit siden vi fjernet snøen. Resten i god stand. Også ned til Gondolen er det bra nå. Arbeidet med den nye delen går langsomt framover og vi håper å få åpnet den neste helg. (Se bloggen http://www.hafjellbikepark.com/blog.shtml )
Brattlykja har også satt seg etter vi fikk litt regn.
Desert:Den nye delen ned forbi dirtsa og ned gjennom skogen ble skikkelig morro. Hvor mange av kulene klarer du å gappe? Vi har dessverre ikke rukket å få opp den nye wallriden der.Nameless og Ekspressen er i bra stand. Råbølstien er litt våt før røttene som vanlig.
Dirtsa har kommet seg og blitt veldig bra og alle linjene er hoppet. Storelinja er litt vanskeligere i år og skiller litt mer. Minner om at det er no-no å bruke knastdekk der pga bermsa.

Hafjell Cup 19 juni:
Registrering i Hafjell Bike Shop kl 0900 – 1100.
Pliktig gjennomkjøring 1300- 1400.
Start cup ritt 1430.
Sammenlagt premiering på Avsluttningshelgen 2010.

Snorre


Lidenskaplig... Men ikke fanatisk

NOTS medlem

Hafjell