Har du noe anslag på moment, Otto?
Så mye karbonfiberkomponenter som folk bruker for tida, burde en momentnøkkel være et opplagt innslag i verktøykassa.
Tør jeg tippe på maksimalt moment på 5-6 Nm?
Det er vanskelig å gi noe eksakt moment, da det er så avhengig av hvilken setepinne som benyttes, men det som du sier er nok et veldig bra utgangspunkt.
Stort sett det værste som kan skje ved for lite moment, er at setet sklir. Alternativet er at man ødelegger railen. Så begynn forsiktig.
Jeg kjøpte en moment nøkkel (2- 20 Nm) på Biltema i fjor. Denne var for 1/4" piper, og kjøper man et umbrako bitssett med overgang til 1/4", har man stortsett det man trenger. Mener denne kostet rundt 600 dask. Kjekt å ha :-)
(For dem som er i tvil om kjøp av moment nøkkel på Biltema, medfulgte det et sertifikat som viste avvik ved forskjellige moment. Stort sett lå dette innenfor 1-2%!)
Mvh
O2