Han finner noen kart her:
http://www.rbik.org/index.php?option=com_phocadownload&view=category&id=1:terreng&Itemid=89
Men det var ikke så veldig bra med info.
Det beste er nok å gå inn på rbik.org. Tror det er en mailingsliste man kan melde seg på. Siden det har vært snø siden før jul så er det to løp som er kansellert. Så det kommer både terrengritt og gjennomsyklinger ganske tett når snøen forsvinner. Det er den beste måten å lære om fine løyper å sykle.
Eller så er det merket to løyper i Vagleskogen (blå og hvit).
Det å være med på fellestreninger er også en fin måte å lære om hvor de gode partiene befinner seg. F.eks Hafrsfjord sykkelklubb på søndager (sykkelklubben.com).
Det er ikke noe problem å svi av tre timer i Melsheia eller i Vagleskogen. Selv om områdene er mindre enn i Oslo.
Problemet i Sandnes/Stavanger er at hvert enkelt skogsområde er ganske små slik at man ikke kan sykle i timevis innover i skogen, men må sykle i runder. Enig i at det ikke er like koselig. Men til gjengjeld så har man stiene bare hele året. (utenom i år da...)
Dersom han hiver seg med på bedriftskarusellen samt litt fellestreninger så vil han nok oppleve at sti-mulighetene i Stavanger/Sandnes kombinert med det ivrige sykkel-miljøet er helt konge.
