Lurte også på hvor mye trykk man bør ha i dekkene. Jeg sykler mye grov sti. På pumpen jeg kjøpte er lufttrykket opgitt i PSI. Hvis jeg gjorde rett fikk jeg vediene ca 70 PSI i begge dekk.
Pumpen jeg kjøpte går fra o til 100 PSI, når jeg lukker den rundt ventilen og klemmer til viser den 70 PSI. Men det er fortsatt mulig å klemme dekket ned ca en centimeter.
Da er ikke ventilen på slangen nedtrykt. Du måler dermed trykket i hulrommet mellom pumpe og ventil, og ikke hvor høyt trykket er inne i slangen. Prøv å klem pumpa lenger inn på ventilen..
Og husk at disse ventilene ofte trenger et lite trykk på ventilen for å løsne. Skru opp og trykk raskt inn hodet for å gjøre ventilen klar til pumping og trykkmåling.