Hei! Er det noen som vet hva som kan brukes som mellomlegg/tupp mellom avdrager-tuppen og isis-akslingen. Avdrageren er av type Biltems.
Har prøvd med skiver, hullbånd, klinkekule og tilfilt 50-øring og enkrone. Men alt bare bøyer seg og buler inn i hullet i akslingen. Alt dette har hatt hull i midten, så tror det er noe sv grunnen.
Standard-tuppen passer til howitzer kranken min (XR-lager) men ikke Holzfeller-kranken (isis) eller shimano kranken min (2000-modell) Altså hullet er litt mindre på howitzer-kranken
Noen som har brukt noe lurt her? (størrelsen må være litt mindre enn en 50-øring)
50-øringen måtte jeg file til rundt kanten, og med mangel på egnet utstyr boret jeg et hull i 50-øringen og feste med skrue og mutter på drillen og festa en fil til bordet. Den bøyde seg den og, sikkert pga. hullet jeg lagde: