Heisann!
Som topic'n sier; GF Cobia som pendlesykel, funker det?
Greia her er at min gamle Kona CinderCone fra midten av 90-tallet avled med rammebrudd i fjor høst. Har kjørt til jobben etter det, og begynner nå å få kraftige abstinenser.
Så tanken er da å skaffe en ny sykkel som hovedsaklig skal brukes til pendlig. Før Norges samlede sykkelnerdkollektiv :-) kommer med forslag om hybrider, cx'er og ss'r så vil jeg si at jeg har tenkt på det, og kommet frem til at det ikke passer meg helt.
Siden jeg har vært fornøyd med Kona'n min, som var helt fri for demping av noe slag, vil jeg selvfølgelig ha noe av det samme igjen. Tenkte da å prøve noe nytt, og hive meg på 29er bølgen.
Har snakket litt med den lokale lbs'n som langer GF, og de kan gi meg et bra tilbud på en Cobia.
Så spørmålet mitt er: Er det en bra sykkel, kvaliet- og utstyrsmessig?
(Kan jo nevnes at den vil bli utsyrt med stiv fremgaffel, sannsynligvis rett styre med barends og mer pendligsvennlige dekk)
synspunkter ønskes :-)
//Jonas