Hvilken vei sykler dere fortrinnsvis? Kommer dere opp den "steinrøysa" midt inni? Jeg er ræva på sti, så jeg bare tryner.
For mitt vedkommende er det to crux jeg sliter med. Om jeg sykler med klokka så er det en steinete røys på toppen av en klatring jeg ikke har klart ennå. Det er ikke til å ta feil av hvem det er, den er ganske ubehagelig nedover også. Mange steiner med skarpe kanter som gjør det vanskelig og finne noen god linje. Hadde gleden av å pungtere (punge står det her) der 3 ganger på samme tur i våres, riktignok fordelt på tre runder.
Så er det den andre, om man sykler mot klokka, også en steinete klatring etter en stigning. Den ligger i et kryss, hvor man kan ta av opp til venstre og rett inn i boligfeltene, denne klarer jeg av og til. Pleier å forsøke en linje ytterst til venstre her.