Hei,
Jeg kjøpte meg en HAMAX Plus bagasjebærer og sete på tilbud for et par år siden og det blir jo da omtrent den løsningen du beskriver bortsett fra at festet er bagasjebæreren og man da ikke trenger klossen (mitt problem var at klossen hindret krankgirets funksjon).
Det er vel uansett en dyr løsning på problemet med mindre du finner det skambillig på tilbud eller pent brukt (og har en tass til på vei eller i tankene som kan også ha nytte av setet).
Høres ut som feste mot bagasjebrett er løsningen mtp friksjon mot dekket, men om man får tak i en pinne som gjør at setet havner lenger bak må du nesten sjekke med HAMAX om (er litt usikker på hvor greit det blir mtp balansen på sykkelen, men det er kanskje uansett bare snakk om noen ytterst få cm..?)
De selger uansett noen pinner med annen geometri så det er sikkert lure å snakke med og høre hva de har.
Ellers er jo henge-på sykkel det som er gøy etterhvert. Eldstemann her synes det er toppen av lykke (spesielt når vi tråkker forbi mor

Han er 4 år og ca 20kg så det er ikke så veldig aktuelt å ha ham i HAMAXen..
