Jeg selger min Giant Carbon team rimelig. Dette er en lett, high end terrengsykkel til konkurranser, med mye av det råeste utstyret. Shimanoutstyret på sykkelen er fra ca 2004, men resten er nyere. Mavichjulene, bremsene og demperen er fra 2006(lite brukt, ca 5 ritt). Ramma er fra 2005, har gått lite. Sykkelen er kun brukt til konkurranser, har en annen sykkel til trening. Demperen er det hittil råeste fra Marzocchi med tur- og returjustering, forspenning på tur-og retur, remote lock-out og er en drøm å kjøre med.
Sykkelen har en fin konkuransegeometri, men ikke for aggresiv, delene er et meget godt kompromiss mellom vekt/stivhet/styrke. Dette er sykkelen du kan kjøre fort på! Rammen er M og passer ryttere mellom 172 og 186 cm. Selv er jeg 185 høy, og har ganske normalt forhold på bein/overkropp.
Utstyr: Ramme: Giant Carbon Team Gaffel: Marzocchi Race lockout Hjul: American Classic eller Mavic Crossmax SL disc Gir: Shimano XTR Krank: Shimano XTR (48/36/26 tenner perfekt til Birken) Bremser: Hope Mono Mini (180mm front, 160mm bak) Drivverk: Shimano XTR Pedaler: Shimano XTR Dekk: Hutchinson Piranha Air Tubeless (på Crossmax'ene) Carbon setepinne, Carbon stem, Carbon styre.
Pris kr 20.000,- for sykkelen! Sykkel er custombygd, men nypris på delene blir godt over 40.000,- Pris kan diskuteres ved hurtig avgjørelse.
Sykler mest landevei for tiden, Gianten selges av samvittighetsgrunner da den blir for lite brukt:-)
Beklager, hadde skrevet litt feil. Annonsen skal nå være rettet opp:-) Selv om Shimanoutstyret er eldre enn resten av utstyret er det fordi jeg har kjøpt det nytt i senere tid. Grunnen er at jeg ikke likte girskiftet på forrige XTR med bremsehendelen som girskifter. Heldigvis har Shimano nå endelig tatt til fornuft igjen.
Det er strengt tatt ikke mitt bord, og jeg mener ikke å være "annonsepoliti", men jeg reagerte litt på denne.
Er helt enig i vurderingen vedr. XTR 952 vs 960, men fortsatt uenig i aldersbeskrivelse. Ramma er fra før 2004 (05-ramma var blank med enkel grå dekor, 04-ramma var matt med blå/grå dekor, Team-ramma var forgjengeren til denne (hadde den selv som NRS), og siste årgang med XTR952 var i 2002 (XTR960 kom jo mot slutten av 2002).
Og ja, jeg er også enig i at ramma er glimrende og XTR 952 er bankers (og nærmest uslitelig sammenlignet med 960).
Mulig du har rett mht alder på ramma siden du virker til å ha greie på det:-). Den ble dog kjøpt på høsten 2005, coatet med klarlakk før montering for å gjøre den penere, mer slitesterk og lettere å holde ren. Spesielt fin ramme! Synd egentlig å skulle selge den, men det blir syklet altfor lite terreng. Birken alene er ikke nok til å skulle sitte på en så bra sykkel. Har en Cyclepro Scandium jeg bygde opp i 2001/2002 med gammelt XTR og SID Team det ennå går an å sykle Birken greit på;-)
Tror nok du vil oppdage at din egen prisforestilling for en såpass gammel modell er godt i overkant.
Butikkpris på deler har (heldigvis) gått noe nedover de siste årene, og det hjelper ikke mye om ramma i sin tid offisielt kostet 12 lapper hvis dagens toppramme (som er vel så god og med alle garantier) fåes kjøpt billigere og folket ikke vil betale mer enn 3(-4) for din...
Når folk kan få seg til å kjøpe ei gammal Klein aluramme fra -93 for 4000,- og oppover, så er ikke dette noen upris.
Ramma og hjulene er gått svært lite. Demperen ennå mindre. Har faktisk ikke slitt ut en kjede engang på denne sykkelen, til tross for at den ble kjørt med en annen demper i starten.
Om du personlig ikke kan tenke deg sykkelen får være din sak:-)
Du ba om mening, og fikk den (om du liker svaret er en annen sak)
Min erfaring stammer fra forsøk på salg av tilsvarende sykkel, men modellen etter med SID World Cup, XTR 952, Ritchey WCS og Crossmax SL (høres spec'en litt kjent ut?).
Jeg hadde i utgangspunktet samme tanken om verdi, men har konkludert med at jeg ikke vil "gi" den bort (verken hel eller i deler) og beholder derfor min.
Jeg har solgt tilsvarende sykler (Giant XTC). Da med gjennomgående topp produkter og da årets sykkel solgt på høsten. Da har jeg fått ca 23000. Nypris rundt25000.
Så får du 20000 da er du veldig heldig.
Selger for Brav Teamwear, Swix og Kalas teamwear. Ambassadør for Scott.
Gliset er fremdeles for salg, til tross for at en mulig kjøper har den på lån og muligens tar den. Han jobber litt med størrelsestilpasning etter å ha vært vant til en annen sykkel i mange år.
Bud mottas for denne perlen av en teamsykkel.
Rammen er forresten utviklet av Giant i tett samarbeid med Rune Høydal, som selv har vunnet mange konkurranser på slike sykler.
Med denne ramma og dette utstyrsoppsettet får man en rå kjøremaskin med rask respons og gode klatreegenskaper.
Til alle dere pessimister - sykkelen er solgt nå, til den nette sum av 19.000,-. Kjøperen er svært fornøyd, noe jeg og flere har full forståelse for:-)
Om jeg hadde hatt den sykkelen der hadde jeg nok latt den gå for 11 lapper.. så du bør være kjempefornøyd!
Hadde jeg vært like heldig på prisene jeg har solgt flere av mine sykler på så hadde jeg nok fremdeles ikke vært rik enda, men søren meg ikke langt i fra. Det vil med andre ord si at alle mine kjøpere har gjordt gode kjøp... mange jeg faktisk angrer på! *Vel vel... sånn er det med ny sykkel hvert år..en mani
Ramma var riktignok ikke årets modell, men sikkert like bra, DØNN strøken og blank og finere enn rammene er nå (min mening). Gaffelen er 1-2 år gammel, koster nærmere 7000,- Hjulene er 1-2 år gammel modell, koster ca det samme. LITE brukt.
Bremsene er 1-2 år, koster 4-5000,-. LITE brukt, 3 sett klosser.
Dersom dere eier en topp konkurransesykkel med topp utstyr selv, ikke fortell meg at dere selger for - ja - alt fra 5000,- som det ene forslaget var på, til 11.000,- som var siste forslag nå. 5000,- er for dumhet å regne, fortjener ikke bedre!
Kjøper du en ny sykkel til 30.000,- sitter det på dårligere hjul, dårligere demper, kanskje samme ramme.
Det eneste å henge seg opp i her er produksjonsåret på XTR-utstyret. Dette er derimot nokså lite brukt og bedre enn forrige XTR-gruppe. Kranken byttet jeg før levering, så den er fabrikkny og ikke kjørt en meter. Fortsatt samme type XTR. Kjedet og kransen ble byttet rett før Birken i fjor. Godt vedlikeholdt, LITE brukt sykkel mao.
Flere som har en mening eller pleier å bytte inn gullet sitt mot småpenger? Kjenn deres pris, unødvendig å selge til vesentlig underpris om det ikke er KRISE på gang. Enig ja?
Ramma var riktignok ikke årets modell, men sikkert like bra, DØNN strøken og blank og finere enn rammene er nå (min mening).
Sånn som du forsvarer deg her høres det ut som du har forhåpentligvis litt dårlig samvittighet for å lure på en tilårskommen sykkel til en pris vedkommende kunne kjøpt noe bedre og mer moderne.
Men lett å skjønne når man hører at affeksjonsverdien har blitt lagt på salgsprisen i godt monn.
Til alle dere pessimister - sykkelen er solgt nå, til den nette sum av 19.000,-. Kjøperen er svært fornøyd, noe jeg og flere har full forståelse for:-)
Jeg reagerer på den villedende annonse din. Annonsen inneholder mange vesentlig feil, feil som heldigvis andre har påpekt. Synes fortsatt annonsen i beste fall er uklar, og i verste fall i strid med gjeldene lover!!!!
Kr 19.000 er etter min mening sterkt overpriset, så glad jeg ikke er kjøperen. Jeg hadde tatt med meg annonsen din, gått til Forbrukerbrukerrådet, sett hva de mente.