Nakamura Platinum HT-ramme 2007-modell Oppgitte specs: Kinesis K6 Trippelbuttet alu 1 320 gram Størrelse: M Har veid den til 1 600g inkludert styrelager og klemme (ca. 100g) og hvis man gnir av alt som finnes av lakk, kommer man kanskje ned på 1 350g. Hadde litt problemer med 2006-modellen av denne ramma, men har fått ny 2007-modell som kun er kjørt i et par ritt og er så godt som strøken. Setepinne følger også med, Guizzo carbon eller noe sånt, med en del bruksriper under maksmerket. Har også to girører, det ene er muigens litt skjevt, som legges ved. Pris: Tenkte ca kr 2 500, men bare kom med bud, så får vi se.
PS. Custom-en på det øverste bilder er også til salgs, bare nevner det
GT Avalanche 1.0-ramme 2004-modell Størrelse: M Veid inn til 2 100g med styrelager og klemme, men er ikke den ramma man bygger opp til xc-racer. Leken ramme som jeg gjerne skulle bygd til SS eller herjesykkel, men må dessverre prioritere litt. Passer fint å kjøre med Manitou-gaffelen nedenfor. Ramma bærer preg av litt steinsprut og diverse skraper o.l., bl.a. på kjedestag, men ingen bulker. Følger med pinne her også. Har også v-brems-boss, tror jeg. Pris: kr 1 000?
Manitou Black Super RTWD 2005 Vandringsjustering fra 90-120mm (Rapid Travel Wind Down) Returdemping Kompresjonsdemping med lockout Har en ekstra fjær liggende som skal tvinnes inni den som står i, for å øke fjærstivheten noe. Fjæra som står i nå, er ikke av den stiveste sorten og mener at det ikke hadde så voldsmot mye å si dersom den andre satt i. Jeg er rundt 65kg og tror ikke du bør være noe sørlig over 70kg. Gaffen er ikke mye preget og ytterbeina har lite riper. Noe slitasje på krona, fra strømpa, er det. Innerbeina er helt smoothe. Pris: kr 1 500 og kan sikkert ordne ei lita pakke, om ønskelig.
Marzocchi All Mountain SL 2005 Luft-preload (to positiv- og ett negativkammer) Bunningskammer (PAR) Utvendig retur Utvendig kompresjon (5-trinns TST, fra full åpen til låst) 130-150mm vandring ved hjelp av negativ trykk Marzocchis hjemmeside Noe riper på ytterbein, men det har gått mest ut over klistremerkene, ingen dype. Litt strømpegnikking på krona. Ett par små riper på høyre innerbein, som er pusset med fint sandpapir og har ikke hatt noe å si i de 9-10 månedene jeg har brukt den. Alle innstillinger fungerer som de skal. Møkka som vises på bildene, er ikke inkludert i prisen. Pris: Starter på kr 2 500, så får vi se.
Kan ta mer bilder dersom noen viser interesse.
Redigert av Erik$; 30/10/200720:47. Rediger grunn: Bilder
Re: Rammer, Marzocchi og Manitou
[Re: Erik$]
#47220030/10/200718:26
Har dukket opp en r7-gaffel her også. Går for kr 1 000, evt. kr 3 000 for nakamura-ramme og denne gaffelen. Samme farge som ramma og veier ca 1 520g. Akkurat byttet olje og fungerer som den skal.
Re: Rammer, Marzocchi og Manitou
[Re: Erik$]
#47225130/10/200720:29
PS. Custom-en på det øverste bilder er også til salgs, bare nevner det
Med boden full av brett, du har ikke tilfeldigvis et par Flow bindinger liggende i en rotekasse som du skal selge? Jeg har blitt gammel og begynt å verdsette komfort, er iferd med å bytte ut Custom bindingene mine til fordel for Flow, men mangler et sett bindinger på et av brettene.
Armstark var han inte, men svaga ben, det hade han
PS. Custom-en på det øverste bilder er også til salgs, bare nevner det
Med boden full av brett, du har ikke tilfeldigvis et par Flow bindinger liggende i en rotekasse som du skal selge? Jeg har blitt gammel og begynt å verdsette komfort, er iferd med å bytte ut Custom bindingene mine til fordel for Flow, men mangler et sett bindinger på et av brettene.
Hehe, har ikke flow nei, aldri prøvd det faktisk, og har vært gjennom mye. Har et par flexy cartel da, som er tenkt ut. Men er jo ganske stor forskjell på Burton og Flow.
Har noe mer enn det som er på bildet bl.a Airwalk A1 og Custom 51 2005. Alt nedi der er ikke mitt da
Redigert av Erik$; 01/11/200710:36.
Re: Rammer, Marzocchi og Manitou
[Re: Erik$]
#47433604/11/200718:14
Nonono, 54 er smukkaroolas. Jeg har kjørt med 51 de siste 3 åra. Funker fjongt. I fjor ble det en noe ufrivillig BS boardslide på en sementkant to neckdash/faceplant to nosedive. Nå, hvor mange norske? ::
Hehe, veit det. Beste jeg har kjørt faktisk, og har prøvd mange nå;) Knakk den i fjor, men fikk den ordna hos Tomm Murstad og ser ut til å funke fint nå.
Re: Rammer, Marzocchi og Manitou
[Re: Erik$]
#49606929/12/200708:02