Skulle tro det var mer interessant å diskutere temaet for tråden enn meg som person. Jeg er ikke lillebroren til Hvilepuls, og kjenner ikke Hvilepuls fra annet enn forum på nettet.
OK. Til temaet: Du kan kanskje lese mellom linjene i innleggetg mitt at jeg oppfatter hele innlegget som en provokasjon, og det tror jeg var meningen også, siden du går hardt ut og snakker om "miljøhysteriet". Jeg hadde tatt deg mer seriøst, men ikke latt meg engasjere til å svare, hvis du i stedet hadde spurt: "Tror dere all fokusen på miljøvern og forurensing er overdrevet?". Og: Nei, jeg gjør ikke det, men ekstremister er ikke godt for noe, enten de mener det ene eller det andre.
Med "oppskrytt" mener jeg at det har fått for mye oppmerksomhet.
Quote:
2. Hvem er "vi" som fryser oss i hjel, og hvorfor tror du vi får det bedre med global oppvarming.
Med "vi" mener jeg vi her oppe på Gaustablikk. Her er det kaldt nok fra før, spesielt på vinteren. Du er kanskje fra et mindre utsatt sted, men her oppe trenger vi all varmen vi kan få. Dermed er det bedre med global oppgavarming. Her på høyfjellet er det heller ikke noen fare for oversvømmelse.
Det virker fremdeles som du bare er ute etter å provosere, siden argumentene dine er at DU godt kunne tenke deg høyere temperatur, og siden vannstanden ikke når huset ditt uansett.
Det er sikkert ikke bare tull, men det hele virker helt surrealistisk. Her påstår man at verden vil gå under på grunn av høy vannstand, noe som har gått i syklus i flere tusen år...
Overdrevet, ja, er jeg skremt...tja som av en puddel.
Jeg antar jo at de folkevalgte som har anlagt operaen har tatt høyde for vannstigning så jeg mener da vi har lite å frykte
Jeg er mer bekymret for dårlig luft i Oslo området takket være disse miljøvennlige tullingene og avgiftene dems enn at litt is smelter. Evnt last ned Topgear Nordpol tur og spol til slutten for å høre ett sitat som passer bra...og nei det passer ikke akkurat inn i SV sin "miljø"politikk
Skulle tro det var mer interessant å diskutere temaet for tråden enn meg som person. Jeg er ikke lillebroren til Hvilepuls, og kjenner ikke Hvilepuls fra annet enn forum på nettet.
Hva med å stikke tilbake til Syklingensverden? Du passet bedre der.
Det er jo fullstendig uinteressant å diskutere miljø med deg når du allerede i første post avslører at du overhodet ikke har snøring på hva global oppvarming egentlig vil gå ut på.
Jeg synes faktisk at dette kan være noe å diskutere. Først vil jeg si et par ting: - global oppvarming bekymrer meg - politikere bekymrer meg Jeg ser svært liten sammenheng mellom den miljøpolitikken som føres og global oppvarming. Jeg har sagt det før her: hvis Norge faktisk vil bidra til mindre utslipp, så bør vi pumpe opp mindre olje! Pga tilbud og etterspørsel vil begrenset bruk av fosilt brensel i Norge kun føre til økt brukt et annet sted. Så da må vi begrense tilgangen....eller finne frem til et overlegent substitutt som gjør at man behovet minsker, slik at det ikke blir noen økonomi i pumpe opp oljen.
Vel, bekymringen min er altså at jeg tror på den globale oppvarmingen, og har null tro på at politikerne vil kunne komme opp med noen andre løsninger enn at vi skal betale avlat. Avlat som går rett ut i produksjon og videre forurensning (all forbruk forurenser). (Kanskje man skulle være pådriver for enda større forskjeller i verden - vil tro at et noen få rike vil forurense mindre enn en stor lavere middelklasse)
Det er helt klart interessant å diskutere, men ikke i den formen trådstarter legger opp til her. Her avslører han at han enten ikke evner, eller ikke har til hensikt å innlede diskusjonen med å legge fram et sett reelle problemstillinger. Jeg klarer ikke helt å bestemme meg hvorvidt det er kunnskapsmangel eller et middels godt trolleforsøk som er ute og går her...
Skulle tro det var mer interessant å diskutere temaet for tråden enn meg som person. Jeg er ikke lillebroren til Hvilepuls, og kjenner ikke Hvilepuls fra annet enn forum på nettet.
Hva med å stikke tilbake til Syklingensverden? Du passet bedre der.
Eller ble du kastet ut?
Han bidro til å rasere forumet, så det er nesten ikke aktivitet der lenger. Nå står terrengsykkel.no for tur og skal spammes i kne av mislykkede provokasjoner.
Det er ikke så enkelt å være menneske som folk tror
Hmmm...så lenge diskusjonen er under sludder og vås, så er det kanskje ikke så farlig med troll. Gidder ikke å dømme mannen før han eventuelt ødelegger seriøse tråder.
Det er bare å sjekke hva han driver med på Syklingensverden. Da blir det lettere å se hva han er ute etter.
Jeg er ikke ute etter noe. Når det gjelder Syklingensverden: Dette forumet var useriøst lenge før jeg inntok det, først og fremst på grunn av totalt fraværende sensur.
Forøvrig sensureres ikke dette forumet i noen videre grad heller, det er/har ikke vært nødvendig. Det er også årsaken til at jeg (og sikkert mange med meg) trives her. Det er stor takhøyde, vi har gode og dårlige dager, alt kan diskuteres, men innenfor det de fleste opplever som rimelighetens grenser.
mvh Knut Tore
Hva behager? Sykle for å trene??? Nei, vi sykler bare for moros skyld! Tirsdagsklubben™
Med "vi" mener jeg vi her oppe på Gaustablikk. Her er det kaldt nok fra før, spesielt på vinteren. Du er kanskje fra et mindre utsatt sted, men her oppe trenger vi all varmen vi kan få. Dermed er det bedre med global oppgavarming. Her på høyfjellet er det heller ikke noen fare for oversvømmelse.
Med dette avslører du et noe snevert perspektiv, for å si det mildt. Verden er større enn Gausdablikk. En annen sak er at et av scenariene som har vært forsket på er at nedsmeltingen av is i Arktis og på Grønland vil frigjøre såpass store mengder ferskvann i havet at det vil påvirke havstrømmene (som er avhengig av bl. a. saltinnholdet i sjøvannet). En virkning av dette kan være at Golfstrømmen forsvinner. Skjer dette vil sannsynligvis Norge (og deri også Gaustablikk) bli kaldere og ikke varmere.
Jeg leste for en stund siden en artikkel (i The Independent om jeg ikke husker feil) om at Pentagon har utarbeidet et trusselscenario rundt dette; Golfstrømmen forsvinner, Skandinavia blir atskillig kaldere og resultatet er flyktningestrømmer og ustabilitet i Europa.
Poenget er at menneskene sannsynligvis er i ferd med å påvirke balansen i naturen på en måte vi ikke aner konsekvensene av. At det skulle være "oppskrytt" får jeg ikke helt til å stemme.
En virkning av dette kan være at Golfstrømmen forsvinner. Skjer dette vil sannsynligvis Norge (og deri også Gaustablikk) bli kaldere og ikke varmere.
Selv om Golfstrømmen kun er én av flere faktorer for klimaet i Norge, kan følgende eksempel være tankevekkende: Oslo og Anchorage i Alaska ligger på samme breddegrad. Oslo nyter av Golfstrømmen, Anchorage ikke. Dette er dagens værmelding for Anchorage, mens dette er for Oslo...
Med dette avslører du et noe snevert perspektiv, for å si det mildt. Verden er større enn Gausdablikk.
Med dette legger han ut et agn der kroken er så dårlig gjemt at ingen biter på. Hvis dette var den typen innlegg han raserte syklingensverden.no med, sier det mer om syklingensverden.no enn det gjør om FroydLandis.
"The more false we destroy, the more room there will be for the true." - Robert Green Ingersoll