Har en aluminiumsramme og nettopp fått meg en setepinne i karbon. Skal det være noe fett mellom her, eller smører man ikke aluminium i kontakt med karbon?
Ved nærmere ettertanke, dette er vel noe de bør ha på f.eks. Spinn på Majorstua, eller en annen sykkelbutikk i Oslo? Vesentlig raskere å bare stikke ned dit i morgen enn å vente 12 dager ved postkassen.
Tacx var vel blant de første som kom med sånn monteringspastaglye til karbondeler. Deler AS er Tacx-importør og dermed burde sjansen være god for at din LBS burde kunne skaffe slikt, evt. ha på lager
Du kan også skrape av sandkorn fra et 400(minimum) kornet sandpapir og blande det med litt fett. Smør på dette, og du kan leke med den nye setepinnen din <img src="/forum/arena/images/graemlins/smile.gif" alt="" />