Forrige tråd
Neste tråd
Print tråd

Stumpjumper Comp Disc VS Scott Scale 40...

Stumpjumper Comp Disc VS Scott Scale 40... #397526 09/05/2007 13:00
Registrert: Apr 2007
Innlegg: 37
H
HøyPuls Offline OP
Fersking
OP Offline
Fersking
H
Registrert: Apr 2007
Innlegg: 37
Vurderer kjøp av ny sykkel og titter på ovennevnte to sykler - Specialized Stumpjumper Comp Disc og Scott Scale 40.

Skal hovedsakelig brukes grus og noe sti -samt ritt.

Ovennevnte sykler koster henholdsvis 17.000,- og 14.000,-. Er det verdt å bruke noen kroner ekstra på Stumpjumperen??

Rammene på syklene, noe forskjell??

Re: Stumpjumper Comp Disc VS Scott Scale 40... [Re: HøyPuls] #397527 09/05/2007 13:19
Registrert: Oct 2006
Innlegg: 7,868
MortenML Offline
Søk hjelp!
Offline
Søk hjelp!
Registrert: Oct 2006
Innlegg: 7,868
Jeg kan ikke uttale meg om Scott, men kan ikke annet enn å anbefale Stumpy. Meget bra ramme og en geometri som passer meg hånd i hanske. Jeg er 181 og har en 18". Jeg vet ikke helt om prisforskjellen kan forsvares da det kan se ut som om komponentene ligger så og si i samme prisleie. Det som taler til Stumpys fordel på komponentsiden er etter min mening Avid Juicy 5 og Sram. Dette blir selvsagt en smakssak.

Mitt råd er å ta deg en prøvetur på begge. Den du føler deg mest komfortabel på kjøper du. Hvis du trives godt på begge, tar du den med penest farge <img src="/forum/arena/images/graemlins/wink.gif" alt="" />


/mitch

Tunge gir og høy frekvens - slår aldr feil.
Re: Stumpjumper Comp Disc VS Scott Scale 40... [Re: MortenML] #397528 09/05/2007 15:02
Registrert: Jun 2006
Innlegg: 10,633
perbl Offline
More than words
Offline
More than words
Registrert: Jun 2006
Innlegg: 10,633
Jeg har vel heller ikke prøvd Scotten, men må si jeg likte Stumpyen jeg hadde svært godt, og hadde det ikke vært for at jeg nå sikler på fulldemper skulle jeg gjerne kjøpt en ny en for å erstatte den som ble frarøvet meg(ja, jeg fruster om det i mange tråder på forumet <img src="/forum/arena/images/graemlins/banning.gif" alt="" />) . Veldig kjapp og responsiv på grus og lett sti, samt andre transportetapper, samt at jeg syntes den ga meg mye på stier i terrenget også, selv om den gradvise vridningen min mot mer stibasert sykling fikk meg til å tenke på fulldemper etterhvert.


Per B.
Re: Stumpjumper Comp Disc VS Scott Scale 40... [Re: perbl] #397529 09/05/2007 19:45
Registrert: Mar 2004
Innlegg: 372
G
geronimo Offline
Entusiast
Offline
Entusiast
G
Registrert: Mar 2004
Innlegg: 372
Hei!
Har prøvd begge. De er på mange måter ganske like. Synes stumpyen er noe mer leken enn scott. Scott er mer rittsykkel kan man si. Men bevares, jeg har syklet ritt på begge og jeg mener det hipp som happ hvilken du velger.


Moderator  support