16.04.07 18.32 REGISTRERT OMLASTINGSTERMINAL 0020 OSLO 16.04.07 14.59 UTSENDT 0024 OSLO 16.04.07 08.15 FORTOLLET 0024 OSLO 11.04.07 06.15 SENDT FRA AVSENDERLAND 9999 INGEN NY POSTADRESSE
Åssen skal jeg få sove i natt, nissen kommer i morgen om han ikke har rota for mye med postdamene.
Jeg ser for meg hvordan forkastningssprekken under Jessheim i natt har bygget opp et utrolig trykk og i dag kan det trykket enten gå tilbake mykt og fint eller så blir det utløst et jordskjelv i Romerike som man aldri har sett makan til. <img src="/forum/arena/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
Re: Hva kommer med nissen
[Re: Dan]
#38747217/04/200706:25
Men hvorfor klarer de ikke å få pakken min til Norge??? <img src="/forum/arena/images/graemlins/cussing.gif" alt="" />
12-04-2007 11:13 Delivery Agent - DENMARK Arrived at destination country 11-04-2007 23:29 Delivery Agent - DENMARK Arrived at destination country 04-04-2007 17:48 Belfast Central Depot On route to hub 04-04-2007 16:00 Belfast Central Depot Collected from customer
Alle vet jo at nissen bor i Rovaniemi, og der vil pakken ligge til nissen kommer 24.12.07. Men husk han kommer ikke om du ikke er stille og snill i hele år. <img src="/forum/arena/images/graemlins/santa.gif" alt="" />
Ja da er det allerede for seint med tanke på støy.
OG det er fa**n til greier. Jeg begynner å bli så inn i hel*te lei dette post greiene. Skulle jeg ikke på vakt nå hadde jeg kommet til å frest hel**tesskapet ut av kroppen på sti i kveld.<img src="/forum/arena/images/graemlins/cussing.gif" alt="" />
Jeg sier bare nåde den som prøver seg på noe utenom regelverk, prosedyrer ont so vaiter, jeg er ikke i ordskifte humør. <img src="/forum/arena/images/graemlins/vampire.gif" alt="" />
Leste i avisen i går at det var et område på Jessheim som ikke hadde fått post på 14 dager, går det virkelig ann. Og når de endelig fikk hadde halvparten av selvangivelsene blitt borte. Det er vel bare i nissenes hjemland sånt går. lenge leve effektiviseringsfolka i posten. <img src="/forum/arena/images/graemlins/eek2.gif" alt="" />
Snart så det er like greit å spleise på en flybillett og hente selv.
WOW! det var sexig <img src="/forum/arena/images/graemlins/ooo.gif" alt="" /> Akkurat hva jeg selv hadde lyst på, men måtte nøye meg med noe som passet budsjettet mitt bedre. Og siden det ikke ble King-bling så gikk jeg og for noe mer nøytralt. Hvilken farge er det på ramma og resten av stashet?
Er litt usikker på om du er geni eller helt kokkeli monke <img src="/forum/arena/images/graemlins/smile.gif" alt="" />, men greiene var skikkelige snasne.
Nemlig godt gift med en streng økonom <img src="/forum/arena/images/graemlins/crazy.gif" alt="" />
Dessuten er jeg blitt så gammal så jeg ikke husker åssen det var å gå i los. Kanskje derfor jeg til stadighet blir bedt med på jenteturer <img src="/forum/arena/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
Av en eller annen grunn helt ulikt meg har jeg ikke lyst til å fortelle sannheten. Men jeg skal gjøre et hederlig forsøk.
Espen W var rimelig kjapp da det var klart at jeg havnet opp med en Flux. Rådet var bytt RP3’n med en orntlig demper. Siden jeg ikke er noen kløpper på teknisk engelsk ei heller forklare detaljerte spesifikasjoner tilbød Espen å bistå.
Espen satte seg inn i hvordan jeg ville / burde ha det, en brukt Vanilla RC ble kjøpt. Stor takk til Espen som tålmodig hørte på mine ønsker og rettleda.
Demperen ble sendt til TF Tuned Shox i god tid før påske, litt surr med en fjær og lang tid på å få tak i riktig endte med at TF tok dette på sin kappe, jeg fikk fjæren gratis.
I dag kom endelig nissen til meg, men først skulle posten avkreve meg 25% toll av 1641 + moms. Etter mye frem og tilbake ordnet de en 0-faktura når de skjønte hva dette dreide seg om. Allerede da var jeg rimelig ”rabba”.
Så ble herligheten pakka ut og beundret, en pose med gamle utbytta deler fulgte med. Nye dekaler var sirlig plassert på demperen. Du store så flott, litt forsiktig tafsing for å kjenne hvordan propedal hjulet gikk. En omdreining mot klokka og da sa det POFF orntlig POFF.
Og der stod jeg med demperen i den ene hånda den blå dingsen i den andre med diverse deler ut over kjøkkenbenken, mens olja rant fra brilleglas, panne, hake, fingre vegger, skapdører, tak og utover gulvet. At jeg ikke døde der og da er ikke min skyld, noen vil det tydelig annerledes.
Imens Espen sjekka med TF fikk fruen et rundvaska rent og pent kjøkken til hun kom hjem. Jeg er svært glad for at det ikke var noen hjemme som hadde villet spurt ”hva skjer’a” da hadde nok en dobbel krysskobling vært et faktum.
Så for å si det kort, nissen tok med seg demperen tilbake til UK, og er venta tilbake en gang i løpet av 14 dager.
Ergerlig etter å ha tøyd tålmodigheten bortimot til det ytterste, men det er sånn som kan skje, og det kan skje de beste. Derfor valgte jeg denne gang å ikke sette meg ned å lage en rabalderpost, men la det få synke for så legge det frem slik.
Jeg lener meg tilbake og har begynt ventingen på noe som skal bli utrulig spennende å få tilbake og satt på Flux’en.
Den som skal ha takk og stjerne i margen er Espen W. som har klart å holde ut med nordeuropas mest utålmodige. <img src="/forum/arena/images/graemlins/tommelenopp.gif" alt="" />
Viktig å sikre bevis, resultatet ble rengjøring av fotoapparat også.
Jeg ser for meg hvordan forkastningssprekken under Jessheim i natt har bygget opp et utrolig trykk og i dag kan det trykket enten gå tilbake mykt og fint eller så blir det utløst et jordskjelv i Romerike som man aldri har sett makan til. <img src="/forum/arena/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
Etter å ha lest og hørt historien til Hr Rabba tenkte jeg mye på dette mulige skjelvet. Men det kom ikke. Har verdensmesteren i kort lunte abbdisert?
Nei dette var en trist episode i "sagaen om Rabbagast og jakten på den fullkomne rompedemperen". Håper neste episode ender bedre.
Så ble herligheten pakka ut og beundret, en pose med gamle utbytta deler fulgte med. Nye dekaler var sirlig plassert på demperen. Du store så flott, litt forsiktig tafsing for å kjenne hvordan propedal hjulet gikk. En omdreining mot klokka og da sa det POFF orntlig POFF.
Oi. Du har min sympati. Hadde det skjedd meg tror jeg MINST at jeg hadde sprengt et blodkar! Det er SÅ ekstremt irriterende når ting man betaler masse penger for, venter som en unge på og så endelig entusiastisk skal teste for første gang, viser seg å være defekt. I ditt tilfelle var den tydeligvis ikke bare litt defekt heller. Rene landminen, jo. <img src="/forum/arena/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
Jeg vet åssen du har det. Sist forsterkeren min var på reparasjon, klarte de ikke å fikse den selv etter tre forsøk, og da den kom hjem etter den tredje gangen, og jeg fornøyd og unormalt optimistisk koblet opp, og hørte at feilen fremdeles var der, ble jeg så grundig forbanna at jeg fikk skikkelig vondt i brystet og måtte sette meg ned en stund. <img src="/forum/arena/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
Dette er kanskje ikke akkurat det du vil høre, men det forklarer jo uteblitt post...
Skikkelig bra fyr, det postbudet der.
EDIT: Etter å ha lest alle de siste postene, blir jo denne litt malplassert, men men... Det var jo en gang i tråden snakk om treig post også. <img src="/forum/arena/images/graemlins/crazy.gif" alt="" />
Men det skal bli interessant å høre forklaringen på denne eksplosjonen, hvis noen da kan/vil svare på det.
Wow, hvordan kunne det skje. Hva var galt? Ble skruen skrudd for langt ut (hvis mulig)?
Det ser ut for at settskruene som skus til for å begrense "nålas" mulighet til bevegelse ut/inn ikke har var skrudd inn. Den ene så imidlertid veldig kort ut så det er mulig den er har vært defekt, den andre var imidlertid lang nok men ikke skrudd inn, den var med andre ord ikke låst.
Dette er sånt som skjer alle kan vi gjøre noen blundere, denne gangen var det meg det gikk ut over. Jeg puster rolig og har det etter forholdene svært bra. <img src="/forum/arena/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />