Jeg trenger en sykkel som kan brukes til å "sykle fort på landevei". Er det landeveissykkel man kaller det?
Sykkelen skal for det meste brukes til å sykle Sandefjord <-> Siljan for å besøke kjæresten. Men skal ikke se bort i fra at jeg blir lurt ut av skogen og inn på veien av kolleger som sykler racer en gang innimellom.
Jeg er 192 høy og veier nok rett under 95kg med klær, sko og sekk. Inseam er på 91 og da burde vel rammestørrelse være 60-62 hvis jeg ikke tar helt feil.
Jeg stiller ikke noen store krav til sykkelen. Men den burde være i god stand og burde helst ha gir. Det er mange bakker opp/ned til/fra Siljan. Jeg liker å holde meg på fortau (når de er tilgjengelige), så sykkelen burde ikke knekke ved synet av en fortauskant (nå er faktisk fortauskantene her i byen ganske fine, så det er vel egentlig dårlig asfalt på vei til Siljan som jeg burde bekymre meg mest for). Sykkelen burde holde til på østlandet så jeg kan hente den personlig. Men hvis det blir for langt så er jo posten et alternativ.
Som lærling er det ikke mye penger i banken og jeg har derfor satt en øvre grense på 5000,-. Beløpet inneholder i utgangspunktet sykkel, klær og sko. Men vi får se hvilke tilbud som dukker opp.
Hvis noen vet om noen andre sider hvor jeg kan se etter sykkel enn finn.no, syklingensverden og dette forumet så er jeg takknemlig!
Har ikke noen sykkel til salgs da jeg solgte min for en stund siden. Racer er skumle saker spør du meg. Alt for mange bilister som har lyst til å gjøre seg til drapsmenn for å skremme oss av veien. Du kan jo også sjekke på sykkelplassen.no
Synd den er solgt! Hadde den ikke vært det så hadde kanskje dette gått mye fortere enn det jeg forventet . Racer er skummelt ja, men det er ikke mye trafikk på veien jeg skal sykle på. Var i hvert fall ikke det i sommer.
Sykkeplassen er lagt til i listen <img src="/forum/arena/images/graemlins/wink.gif" alt="" />.
Har en Bianchi Via Nirone racer som jeg vurderer å selge. 2005-modell. Nypris var 9000, selger den for 4800. send meg en PM så kan jeg fortelle mer. Jeg er 195 og sykkelen er meget bra vedlikeholdt.
Budsjettgrensen er økt til 8500,-. Når jeg sier landeveissykkel mener jeg ikke nødvendigvis en hardbarka racer. Som nevnt i første post så skal jeg skal ha en sykkel til transport/trening/tur. Så ikke nøl med å ta kontakt hvis du har noe du tror er aktuelt for meg.
Hvis det ikke dukker opp noen bra tilbud så kommer det en sykkel på CC om et par uker som jeg skal ha! <img src="/forum/arena/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Hvis du er interessert i hybrid har jeg en Hard Rocx C4SL, størrelse 21,5 tommer, som jeg lurer på om jeg skal selge. Har hatt den i ca 1,5 år. Selges for 4000,-?
Den ser nesten slik ut (har satt på sete Selle San Marco):
Den surly CX-saken var vel ikke så mye å rope hurra for? Slike bar-end-girspaker er vel en del mer krobglete å bruke enn dual control? Tektro cantilever-bremsene stiller jeg meg også skeptiek til.Felgeen så ikke så veldig fotte ut, og i enda mindre grad kranken.
Jeg hadde heller brukt de nesten 10000,- inkl. frakt på en pent brukt racer med komplett Ultegra.
Ellers er det jo mange fine racerhybrider å se på. Denne er min favoritt (Ikke helt samme pris, tipper jeg):
Jeg har ennå ikke funnet noen som er missfornøyd med en cross-check på nettet. Complete eller selvbygd. Har ingen erfaring med girsystemer på racere, men har heller ikke sett noen som omtaler bar-end-girspakene på cross-checken som en negativ ting.
Men hvis det finnes andre sykler som vil gi meg mer for penga så fyr løs <img src="/forum/arena/images/graemlins/smile.gif" alt="" />.
Jeg håper jo selvfølgelig på å finne en brukt racer med fint utstyr på. Det er jo derfor jeg har denne tråden her <img src="/forum/arena/images/graemlins/smile.gif" alt="" />. Kan vente rundt to måneder før jeg "må" ha landeveissykkel og har allerede smurt meg inn med god dose tålmodighet som burde vare lenge nok.
I mellomtiden kan det jo hende jeg finner noe annet nytt. Det dukker det kanskje opp en egen tråd om senere.
Surly er jo ekstremt opphypet. Det kan hende det er en god grunn til det. Den ramma der kan for alt jeg vet være suverén den. Det jeg stusset på var at utstyret så litt sub-standard ut. Jeg er overbevist om at Tektro cantilevere og det kranksettet der ikke kommer til å være noen positiv overraskelse, men du kan selvsagt avskrive det som et resultat av min forutinntatte negativitet.
Når det er sagt, så skjønner jeg ikke hva noen skal med en Cyclocross-sykkel med mindre de deltar i CX-ritt. En racer er bedre på veien og en lett hardtail-MTB er bedre på grus, så de faller litt mellom stolene for meg.
Men selvsagt ville du få en stilig og uvanlig sykkel. Kranksettet kan jo alltids byttes ut når det gir seg også.
Så sant, så sant. Har erfaring med tektro v-brems og tviler på at cantilever bremsene deres er noe bedre. Har vel kanskje blitt litt hengt opp i "stilig og uvanlig" (selv om dette ikke betyr noe for meg) og da er det kjekt å "komme ned" igjen. Dine ord er notert.
Artig at du skulle nevne kronglete dual control. Har tenkt til å legge ut et par XT til salgs senere i dag <img src="/forum/arena/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />.
Shimanos Dual Control på racergruppene er uvurderlig bra, men på terrengsykkelgruppene har det et par ulemper i mine øyne som gjør at jeg ikke vil ha det.
Den ser fin ut, men er nok ikke interessert i en hybrid. Dessverre. Selv om det ikke må være en "hardbarka racer" så burde den være av racer typen.
Det skal ikke være lett <img src="/forum/arena/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />.
Slik du har beskrevet bruksområdet er det faktisk nettopp en hybrid som dekker behovet best.... <img src="/forum/arena/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
En cyclocross har sin opprinnelse fra lenge før terrengsykkeltiden, og er i prinsippet en racer ombygget for å kunne håndtere søle og slaps i en snodig off-season trenings/konkurranseform for landeveissyklister på kontinentet. Javisst, den funker også til en del annet, f. eks Birken, men er nok ikke så godt egnet til rask transportsykling som en god hybrid.
Enig, men det var vel kanskje dette Simeno mente med "ikke hardbarka racer, men av racer-typen"? Uansett er ikke racerdekk veeeldig forenlige med hverken fortau eller fortauskanter, men man kjører jo deretter. Jeg vet i alle fall at med sånne hjul, kjører jeg helst utenfor fortauet.
Har testet ut og sammenlignet "normale" racerdekk med 28mm kraftigere dekk på tandem (+170 kg med hud og hår), og det er stooor forskjell i hvor mye asfaltkant de tåler før du hører den velkjente pfffft-lyden.
har du ikke lyst til å kjøpe en skikkelig terreng sykkel i stede!??;) Hvis du er [sensurert] å trene, så er det mye mer varriert å sykle i skogen/utmark/grusveier i lengeden. jeg hadde akkurat samme problemet som deg, men så bestemte jeg meg for å kjøpe to sykler. Jeg fikk tak i en billig diamant til å sykle til skola med, og en grei terrengsykkel til å trene med:D har ikke angret enda.. jeg sykler ca. 7mil i uka på diamanten, og trener med den andre. det har gått greit i snart 2 år!;)
jeg har tenkt å oppgradere sykkelgarasjen til sommeren, så jeg skal selge min "Merida Birkebeiner Racing Disc", så hvis du er [sensurert]:
Jeg har allerede to terrengsykler. Det er derfor jeg er ute etter en landeveissykkel nå.
Har sitti litt i tankeboksen og kommet frem til at jeg skal vente til det dukker opp en fin brukt sykkel. Jeg MÅ ikke ha sykkel med en gang .
En av grunnene til at jeg vurderte cross-check var at den har plass til dekk opp til 700x45. Hadde tenkt til å kjøpe noen solide 700x28 for vei bruk og bytte ut cyclocross dekka som står på fra før. Da hadde jeg nok følt meg litt tryggere på de dårlige veiene jeg vanligvis kjører bil på.
Jeg får vel bare følge med på bruktmarkedet. Dukker vel opp noe før neste sesong <img src="/forum/arena/images/graemlins/smile.gif" alt="" />.
Er forøvrig også på jakt etter en pent brukt ps2, xbox eller gamecube hvis det er noen som har det!
Set ut som om jeg må legge dette "prosjektet" på hylla i noen måneder. Men hvis noen ikke har det travelt med å selge så ta kontakt <img src="/forum/arena/images/graemlins/smile.gif" alt="" />.