Er på sykkelferie i nord og har prøvd ut en av sti-anbefalingene her på forumet. Jeg legger ut en kommentarer til linken om "Turstiene på Tromsøya" (
http://terrengsykkel.no/stiguide.php?id=232) her fordi jeg tok bilder med mobilkameraet på turen i dag som jeg ikke får postet under "Sti" (tror jeg?) <img src="/forum/arena/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Med utgangspunkt i Eivind Vestbøstad sin anbefaling om å "ta utgangspunkt i lysløypa og prøv på sidestiar som ser fine ut", gjorde vi nettopp det. Vi fant mange flotte stier, noen middels krevende, andre lette, men det er spesielt èn jeg har lyst til å fremheve.
Beskrivelse Utgangspunkt: Grønnåsen kirke.
Velg lysløypa sørover (med kirka i ryggen, tar du inn på grusveien du ser foran deg). Etter noen hundre meter på grusvei kommer du til et kryss: På høyre side går grusveien over i en sti inn i skogen. På venstre side, ned til en skibro. Rett framfor deg fortsetter lysløypa opp en liten bakke. Fortsett opp bakken. På toppen av bakken, tar du første sti til høyre. Følg den til du kommer til en kryssende, bredere sti. Ta til venstre på den brede stien. Kjør den helt ned til boligbebyggelsen. Der snur du og sykler samme vei tilbake. Når du er nesten helt oppe, fortsetter du rett frem på den "brede" stien istedenfor å ta inn på den smale stien du startet på. Du kommer ut i løysløypa igjen i førstnevnte kryss (nå med skibroen foran deg).
Anbefaling:
Kjør den igjen, og igjen, og igjen... Dette er en fin sti å trene i for nybegynnere, men jeg tror den kan gi 1 (?) kilometer med hygge for mer erfarne syklister også.
Stien er nesten morsommere opp enn ned fordi man klarer å holde relativt høy fart også opp, samtidig som den byr på noen utfordringer. (Du vil dessuten garantert kjenne det i lårene på vei opp!!).
Kategori:
Det var oppholdsvær på turen, men mye regn de siste dagene gjorde at forholdene var våte. Jeg vil derfor kategorisere stien som "middels krevende til relativt lett".
Edit: Kan jeg legge ut flere bilder i samme post? (Jeg fikk bare til å legge ut ett) <img src="/forum/arena/images/graemlins/smile.gif" alt="" />