|
|
Den gule stien er ryddet.
|
Re: Den gule stien er ryddet.
[Re: hallgeir]
#304197
18/07/2006 15:28
|
Registrert: Apr 2002
Innlegg: 11,115
chalshus
OP
More than words
|
OP
More than words
Registrert: Apr 2002
Innlegg: 11,115 |
Når det gjelder motorsag, så finnes det ett merke som duger: Husquarna På gartnerjobben bruker vi nesten utelukkende Stihl. (Motorsager, store hekksakser, kantklippere, ryddesager, ryggblåser, etc.) Unntaker er små hekksakser, der det går i Komatsu, fordi de er de letteste. Vi har en Husquarna hekksaks, men den veier over en kilo mer enn de andre, og vekt er griseviktig her også, ikke bare i sykkelverden.. Det som er viktigere enn selve merket er tilgangen på service, ekstradeler, etc. Angående sitatet ditt, det blir litt som å si at XT-gir er best.. <img src="/forum/arena/images/graemlins/fingerdevil.gif" alt="" />
|
|
|
Re: Den gule stien er ryddet.
[Re: chalshus]
#304198
18/07/2006 22:19
|
Registrert: Jul 2005
Innlegg: 355
hallgeir
Entusiast
|
Entusiast
Registrert: Jul 2005
Innlegg: 355 |
he he, ikke alle var like enig i det nei. <img src="/forum/arena/images/graemlins/grin.gif" alt="" />
Hobby bruker'n og gartnere kan sikkert finne seg til rette med mange merker, men høgger du sluttavvirkning/tynning hver dag i 3-4 mnd så merker du detaljene! De aller fleste skogsarbeidere bruker Husquarna. <img src="/forum/arena/images/graemlins/cheers.gif" alt="" />
Deletilgangen bør ikke bestemme hvilket merke du bruker. Kjede,sverd,bensin,olje,snor,tennplugg,flat/rund fil, arbeidstøy kan kjøpes hos forskjellige merker/butikker og det er sjeldent du trenger andre deler hvis du da ikke har som vane å felle på saga hver gang!? <img src="/forum/arena/images/graemlins/mongo.gif" alt="" />
Nå er jeg f.eks kledd opp i Partner vernestøvler, Jonsered bukse og jakke, Husquarna hansker, Peltor hjelm. Variasjon er lækkert !
N.B: Jonsered har bra ryddesager
|
|
|
OT
[Re: chalshus]
#304199
23/07/2006 11:43
|
Registrert: Nov 2005
Innlegg: 86
OstePOP
Medlem
|
Medlem
Registrert: Nov 2005
Innlegg: 86 |
Skal vel ut etterhvert jeg og. Den faans prosjektorn vil ikke ta inn TV-signaler, og jeg gjør noe galt, så da blåser jeg i TdF og tar heller en tur i skauen. Hei. Dette er flisespikkeri og veldig off topic, men det heter 'projektor', uten 'S', hvis det du mener å beskrive er en elektronisk innretning som projiserer levende bilder på et lerret, eventuelt en hvitmalt , flat vegg. Også uttales det 'projektor'. Uten 'S'. Beklager avbrytelsen. POP!
|
|
|
Re: Den gule stien er ryddet.
[Re: hallgeir]
#304200
23/07/2006 14:29
|
Registrert: Apr 2002
Innlegg: 11,115
chalshus
OP
More than words
|
OP
More than words
Registrert: Apr 2002
Innlegg: 11,115 |
Husquarna lager sikkert knall motorsager, og er kanskje best på det.
Forskjellige folk har forskjellige ønsker/behov, men et spesielt merke er ikke nødvendigvis best på alt.
Og å sammenligne hobbybrukere og anleggsgartnere er for dumt.
|
|
|
Re: Den gule stien er ryddet.
[Re: chalshus]
#304201
25/07/2006 01:51
|
Registrert: Jul 2005
Innlegg: 355
hallgeir
Entusiast
|
Entusiast
Registrert: Jul 2005
Innlegg: 355 |
Mente ikke å sammenligne hobbybrukere og anleggsgartnere sånn sett, men at til det arbeidet jeg beskrev(tynning og sluttavvirkning) så er det få sager som matcher H. proff sager. Til bekjæring, felling, kapping, o.l så er det sikkert mye som er like bra/bedre til det.
Tenk sikkerhet ved bruk av motorsag og husk at ingen er så "proff" at han/hun ikke trenger å bruke sikkerhets utstyr! Saga skal også være i godkjent stand !
hmmm, begynner jeg å høre ut som min gamle lærer....? <img src="/forum/arena/images/graemlins/monkey.gif" alt="" />
|
|
|
Re: OT
[Re: OstePOP]
#304202
27/07/2006 18:42
|
Registrert: Jun 2006
Innlegg: 38
TurboJokke
Fersking
|
Fersking
Registrert: Jun 2006
Innlegg: 38 |
Dette er flisespikkeri og veldig off topic, men det heter 'projektor', uten 'S', hvis det du mener å beskrive er en elektronisk innretning som projiserer levende bilder på et lerret, eventuelt en hvitmalt , flat vegg. Også uttales det 'projektor'. Uten 'S'.
Dette er også flisespikkeri, men bare for å informere kan man uttale projektor både med og uten 's', men dersom man skal bruke s'en, må man uttale resten av ordet slik: prosjektør. <img src="/forum/arena/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />
|
|
|
|
|