Forrige tråd
Neste tråd
Print tråd
Side 5 av 6 1 2 3 4 5 6

Filmvisning: I know what YOU did last season

Re: Filmvisning: I know what YOU did last season [Re: GeirK] #280734 09/04/2006 08:44
Registrert: May 2004
Innlegg: 2,762
adenladen Offline
Bli med hjem og se anakondaen min, kanskje?
Offline
Bli med hjem og se anakondaen min, kanskje?
Registrert: May 2004
Innlegg: 2,762
Sånn. Ta dere en sykkeltur nå, Trygve_, klisterføre på deg.

Ha meg unnskyldt, nå skal jeg fylle en bærepose med flytende sykdom.

Re: Filmvisning: I know what YOU did last season [Re: Trygve_] #280735 09/04/2006 08:56
Registrert: Nov 2001
Innlegg: 20,607
Dan Offline
More than words
Offline
More than words
Registrert: Nov 2001
Innlegg: 20,607
Quote:
"under opprettelsen" i denne sammenheng peker mot fortid, dvs. før www.nots.no var oppe etc. dette fordi grupperingen som startet dette arbeidet var i kontakt med mange i miljøet før ting skjedde, og da begynte ryktene å gå.

Men ingen hadde anledning å melde seg inn eller betale kontigent, enn mindre bestille t-skjorte, *før* hjemmesiden med statuttene var på plass, så den holder ikke.

Når det gjelder det at NOTS beveger seg i retning stisykling så er jeg ikke helt enig. De ting som har stått og står på vår dagsorden denne vinteren dreier seg i akkurat like deler om grussykling, stisykling og DH/FR.

Til slutt vil jeg si at diskusjoner om hva NOTS gjør og burde gjøre er veldig velkomne på forumet på nots.no. Det er mye lettere for oss å agere i tråd med medlemmenes ønsker hvis vi faktisk får se ønskemålene, isteden for at de bare blir diskutert i lukkede rom. <img src="/forum/arena/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Re: Filmvisning: I know what YOU did last season [Re: Trygve_] #280736 09/04/2006 09:12
Registrert: Aug 2002
Innlegg: 31,744
G
GeirK Offline
More than words
Offline
More than words
G
Registrert: Aug 2002
Innlegg: 31,744
Quote:
Jo høyere stiling man har innenfor hva som helst, jo vanskeligere blir det å kritisere eller uttale seg. Man må alltid veie sine ord på gullvekt i mange situasjoner.

Grunnen er selvsagt at mange forbinder en med den stillingen man har, og samtidig gir en slik posisjon både en synlig og usynlig respekt.

Jeg har selv merket dette på kroppen da jeg blandet meg inn i en diskusjon rundt organisering av sykkelaktiviteter på utfor.com for en års tid tilbake. Flere hadde kommet med en del konstruktiv kritikk, og jeg skulle bare skrive ett innlegg rundt gjeldende skatteregler for idrettarrangement, samt framgang ved søknad om bruk av eiendom fra grunneier.

Innlegget ble tolket som ren kritikk av den personen som hadde startet diskusjonen, mens alle andre så på det som en oppklaring. Hadde jeg vært "ingen", så hadde neppe reaksjonen kommet - men fordi jeg både jobber med store arrangement selv, og samtidig er administrator på utfor.com føltes det nok som ett overtramp for vedkommende.

Akkurat det Joa skriver ble det mange som diskuterte i andre kanaler enn det åpne forumet under denne diskusjonen. NOTS skal være en organisasjon for terrengsyklister, og i kjølvannet av mange allerede føler at NOTS fortsatt lar utfor og freeride ligge litt dødt - så vet jeg flere tok det ille opp når en av nestlederne i NOTS ikke velger å rose tiltaket bak en sosial sammenkomst og filmvisning. Joa her er bare en av disse som tenkte i de baner. Er flere stemmer i miljøet som allerede føler at NOTS begynner å bevege seg over til å bli en organisasjon for stisyklister, slik NCF er en organisasjon for Hushovd og hans disipler. Og denne saken ble da litt bensin på bålet i den sammenheng, da en som prøver å arrangere noe for FR/DH miljøet får sin informasjonstråd om dette hakket istykker av en fra NOTS organisasjonen.

Jeg vet at det ikke er slik, grunnet tilstedeværelse på flere møter i fjor - men mange i miljøet føler det slik da de bestilte tskjorter, betalte kontigent og ingenting skjedde for vår del av terrengsyklingen.


Dette tar jeg svært alvorlig, Trygve. Dette er fullstendig nytt for meg, så jeg har noen spørsmål.

1. Hvilken feilinformasjon var presentert på sidene våre da dere meldte dere inn?
2. Hva har dere gjort for å gi oss en sjanse til å rette opp dette misforholdet som dere føler dere er utsatt for? Dette ble ikke tatt opp på årsmøtet, personlig har jeg ikke mottatt en eneste henvendelse, og jeg vet ikke om styret har heller. Jeg bare vet at de jobber skjorta av seg nede i Oslo for å hjelpe til meg Frognerseter-saken. Vi i NOTS kan ikke gjøre alle til lags, til det har vi ikke nok ressurser, men vi hører gjerne på medlemmene våre hvis de artikulerer sine behov og ønsker. Hvis de derimot IKKE sier fra, men venter med å blåse ut i en sak som denne, som er nokså irrelevant i denne sammenhengen, blir det vanskelig for oss å forstå behovene.
3. Jeg trodde at dere i DH/freeride-miljøet i noen grad bruker noen av de samme stiene som vi stisyklister gjør. Det er i allefall tilfelle her i Trondheim. Her fikk vi imidlertid noe pepper fra en del yngre freeridere som kalte oss "Geitfjellets velforening" og "Kommunens ryggslikkere", da vi helt taktisk anbefalte å ikke sykle Geitfjellstien i vårløsninga. Dette miljøet var heller ikke overrepresentert på den ene dugnaden vi hadde sammen med Skiklubben. Disse to hendelsene sendte imidlertid positive vibber langt inn i de kommunalpolitiske rekker og har blant annet ført til at ALLE de stiene freeriderne er interessert i, nå står som "anbefalte terrengsykkelsti" på forlslaget til sti- og løypeplan. Dette er en stor forbedring fra "Terrengsykling ikke ønskelig" som var utgangspunktet.

Vi skal GJERNE være med på å jobbe mer for dette miljøet, men dere må hjelpe oss å hjelpe dere - foreksempel ved å sende mail og snakke i klartekst. Det funker så uendelig mye bedre enn å ta nestlederen for en uttalelse om et galleri av festbilder.


"The more false we destroy, the more room there will be for the true."
- Robert Green Ingersoll
Re: Filmvisning: I know what YOU did last season [Re: GeirK] #280737 09/04/2006 09:49
Registrert: Feb 2002
Innlegg: 2,992
Anders Offline
Besatt
Offline
Besatt
Registrert: Feb 2002
Innlegg: 2,992
Jeg tror jeg tar tilbake den femmern...


Anders
Re: Filmvisning: I know what YOU did last season [Re: Anders] #280738 09/04/2006 09:55
Registrert: Aug 2002
Innlegg: 31,744
G
GeirK Offline
More than words
Offline
More than words
G
Registrert: Aug 2002
Innlegg: 31,744


"The more false we destroy, the more room there will be for the true."
- Robert Green Ingersoll
Re: Filmvisning: I know what YOU did last season [Re: GeirK] #280739 09/04/2006 13:00
Registrert: Sep 2004
Innlegg: 43
Joa Offline
Fersking
Offline
Fersking
Registrert: Sep 2004
Innlegg: 43
Quote:
Unnskyld meg, men har Geir (eller andre) gjort deg noe vondt personlig siden du lirer av deg dette her? Har noen sagt at filmen var elendig? Nei. Har noen sagt at folkene som lagde den var idioter? Nei.


Bik3man: Ærlig talt. Hvordan klarer du å trekke slike paraleller? Du må da være i stand til å se hvor jeg vil med innlegget mitt, uten å konkludere med at Geir eller andre har gjort meg noe vondt siden jeg er i stand til å skrive et slikt innlegg? Jeg har forøvrig ingen personlige interesser i filmen, utenom at jeg synes Christian har gjort en fin jobb og at jeg gleder meg til å se det ferdige resultatet.

Hvis du leser innlegget mitt en gang til, så vil du kanskje se at det jeg finner lite tilfredsstillende, er at Geir er i stand til å utrykke seg på måten han gjør, til tross for den posisjonen han er i.

Quote:
At du trekker inn Geirs rolle i NOTS blir bare for dumt, for det første fordi han ikke på noen måte representerer NOTS i denne tråden, og for det andre siden du tydeligvis ikke har filla peiling på hvilken enorm innsats han legger ned der, og hvor mye hans diskusjonsevner faktisk har gjort for terrengsyklingens sak. Geir er en viktig ressurs og NOTS hadde vært en langt svakere organisasjon uten ham. Det vil jeg tro at flere som kjenner ham og har jobbet sammen med ham er enige i. Så får det heller være at han er en kranglefant på et nettsted. Det bryr meg midt i kranklageret.


Når du vet så lite om generell oppførsel i det "sivile" liv hos personer som har påtatt seg et verv i en organisasjon av et seriøst kaliber, så bør du egentlig spare deg for slike uttalelser tror jeg. Hvorvidt han representerer NOTS i denne tråden eller ikke er irrelevant. Jeg har forøvrig på ingen måte betvilt hans kvaliteter som nestleder, eller stilt spørsmål om han er en viktig ressurs eller ikke. Det er jeg overbevist om at er. Men det er heller ikke det debatten dreier seg om. Poenget mitt er at Geir bør avstå fra slik fremtoning og lite gjennomtenkte innlegg når han befinner seg i den posisjonen han gjør. Dette er på ingen måte personlig kritikk, men derimot min mening om hvordan styremedlemmer i en viktig organisasjon bør oppføre seg i situasjoner som er relatert til arbeidsområdet i det organisasjonen hans representerer.

Nick poengterer dette fint:

Quote:
Men både NOTS og GeirK må være klar over at de vil bli koblet sammen uansett. Det er ingen som ser på det GeirK skrier her som en offisiell uttalelse fra NOTS, eller at han skriver på vegne av NOTS. Imidlertid er det slik overalt i samfunnet at det man gjør på vegne av en organisasjon vil bli målt mot hvordan man forholder seg som privatperson.


Dette er drawbacket med å påta seg et verv av denne typen. Man må tilegne seg en viss munnkurv i enkelte sammenhenger, og veie veldig for og i mot om man skal komme med en uttalelse eller ikke. Sånn er det bare. Det er en stor omveltning å måtte gå fra å være et særdeles frittalende menneske, til å plutselig måtte forholde seg til normer og restriksjoner. Tricky omstilling i grunnen...

EgilS:

Quote:
Kommentaren er utformet på en den måten den bør være av en som ikke har sett den. I et senere innlegg kommenterer han teaseren og kommer med positive uttalelser om den. Det eneste som kan ligne på noe kritikkverdig er at han kanskjer burde ventet med sitt første innlegg til han hadde sett teaseren.


Javel. Men det betyr fint lite. Den kommer først senere. Det er innlegg 3 jeg henger meg opp i. Når alt kommer til alt er det dette som er Geirs første innlegg.

Quote:
99% av de som her her inne kobler ikke GeirK sine innlegg opp mot NOTS på noen som helst måte, med unntak av de steder hvor NOTS og organisasjonens arbeid blir omtalt. Du må da være en av den ene prosenten!


Hehe. Nå føler jeg meg virkelig som en avviker! Men nå har jeg forøvrig ikke lest så mange av Geirs innlegg enda.

Quote:
Kverulerende, definitivt!!!


Nei, utrykk av en oppfatning som kommer på vegne av noe jeg har lest.

Quote:
Stort sett var vel også innleggene i den tråden ganske konkrete på hva man mente om de forskjellige elementene i filmen. Saklig kritikk bør man tåle.


Igjen, mitt svar konsentrerer seg i utgangspunktet om Geirs første innlegg, som jeg på ingen måte er i stand til å karakterisere som konstruktiv kritikk. Selvsagt tåler man saklig kritikk. Men etterhvert så handler ikke denne tråden så fryktelig mye om kritikk av filmen lenger. Den omhandler hovedsaklig en diskusjon mellom Trygve og Geir, hvor jeg oppfatter Geir som usedvanlig kverulerende. Kritikk er bra! Misforstå meg rett. Men jeg liker derimot dårlig å lese urettmessig kverulering og off-topic-kritikk som kun er ødeleggende for tråden.

Så tilslutt til Geir:

Quote:
Har TAPT hva da? Jeg har forklart hvorfor jeg reagerte som jeg gjorde og også at jeg påpekte noe som var riv ruskende galt. Jeg jobber med markedsføring og mener meg kvalifisert til å uttale meg om betydningen av den fotosamlingen når det gjelder å skape et positivt inntrykk av filmen og folkene bak - særlig hvis man henvender seg til et publikum som har lagt ungdomstida bak seg. Jeg innrømmer at det kunne vært gjort mer nyansert fra min side, men at jeg har tapt - dvs. at jeg tar feil og at det fotogalleriet styrker filmens posisjon vil jeg ikke være med på, med mindre du har noen SVÆRT gode argumenter i motsatt retning.


"Tapt" var muligens feil ord å bruke. Poenget mitt er at du kunne spart deg for kommentaren i utgangspunktet.

Quote:
Jeg har noen enkle prinsipper når det gjelder kritikk rettet mot meg personlig. Dersom den er berettiget, dvs. at kritikeren kan peke på faktiske forhold som er objektivt problematiske, er ikke mitt ego større enn at jeg lett innrømmer at jeg har tatt feil, og så bruker dette som en anledning til å forbedre meg neste gang.


I forsøk på å tolke dette, konkluderer jeg med at dette også gjenspeiler seg i at du ønsker å fremstå som en reflektert kverulant. Altså en som tenker seg om både en og to ganger før han trekker konklusjoner og kommer med kritikk til en person som har brukt ekstremt mye tid på noe som kun har til hensikt å være et positivt innslag for andre terrengsyklister. Hadde du gjort litt research omkring fyllebildene hadde du nok på egenhånd kjapt kunnet konkludere med at siden hvor informasjonen om filmen ligger er en utenforstående nettside for en gjeng syklister. Da Christian antakeligvis disponerer serverplassen på den aktuelle nettsiden, fant han det nok logisk å bruke den samme siden til å publisere en liten infobit om filmen han nettopp var ferdig med. Som markedsfører, og som oppegående voksent menneske burde du etter min mening holdt deg for god til å komme med kritikk av det øvrige innholdet på siden (som alle forstår at har fryktelig lite med filmen å gjøre). Siden du som du selv sier her: [color:"red"]" Således innrømmer jeg gjerne at innlegg nummer tre i denne tråden kunne vært formulert mer balansert, men den gjenspeilet min overraskelse over hvilket materiale som skjulte seg bak nettsidens mest synlige link."[/color] , så ble utfallet et helt annet nettopp fordi du ble overrasket. Vi har vel alle trukket litt forhastede konklusjoner og sagt eller gjort ting som vi angrer bittelitt på på grunnlag av at man har blitt litt overrasket. Men du gjør på ingen måte noe som helst forsøk på å nedtone deg selv etter dette. Noe som igjen kommer tydelig fram i den videre diskusjonen med Trygve...

Quote:
Nå har du tre muligheter
1. Dementere utsagnet
2. Forklare hvorfor du mener at alle de innleggene har en kverulerende og ekkel tone.
3. Ta halen mellom beina og ikke svare evt. at du ikke ser poenget med å diskutere dette eller noe i den dur. EirikE valgte dette alternativet da jeg utfordret hans påstander om at jeg gikk over til å diskutere fyll i DH-miljøet.


Antar jeg har "dementert" noe av utsagnet i avsnittet over. Når det gjelder punkt 2, så går dette på min individuelle tolkning av måten du formulerer deg på. Det er mulig jeg står alene i forhold å oppfatte dette som en ekkel og kverulerende tone. Hvis din fremtoning i innlegg 3 og i de øvrige innleggene i diskusjonen er høyt elsket av alle leserene her inne, og jeg da står alene i dette "korstoget" for en mer hyggelig og omgjengelig tone i tråder som dette, så tar jeg selvkritikk. Jeg er forøvrig sikker på at EirikE ikke har stukket med halen mellom beina. Det er derimot mulig at han ser på det som lettere håpløst å diskutere reflektert med deg...

Så til diskusjonens digresjon:

Quote:
Vi skal GJERNE være med på å jobbe mer for dette miljøet, men dere må hjelpe oss å hjelpe dere - foreksempel ved å sende mail og snakke i klartekst. Det funker så uendelig mye bedre enn å ta nestlederen for en uttalelse om et galleri av festbilder.


Nå var det kanskje ikke helt gunstig at du og Trygve klarte å endre diskusjonens status nok en gang. :-) Formålet mitt var ikke å innlede en debatt om hvorvidt NOTS gjør jobben sin i forhold til andre enn stisyklistene, men derimot å rette litt fokus mot urettmessig kritikk samt ødeleggelse av tråd. Men jeg får vel kommentere dette også.

Såvidt meg bekjent, så ville det vel være naturlig for dere som organisasjon, å kontakte de ulike miljøene innen terrengsykling for å innlede en dialog? Som andre interesseorganisasjoner. Ikke bare sitte å vente på at det kanskje tikker inn en mail. Dere har vel representanter for andre grener enn stisykling i styret også? Det kan da umulig være så fryktelig vanskelig å få et visst innblikk i hvilke saker som er glohete for denne delen av terrengsyklistene når det er faktum?

Å ta nestlederen for urettmessig kritikk av festbilder har dog aldri vært formålet. Ikke for Trygve heller vil jeg tro. At du kan konkludere med slikt gjør for meg bare denne diskusjonen et hakk mer banal.

Nå skal jeg ut å stisykle forøvrig. Stavanger er snøfritt og solen skinner. Mmmmmm.

God søndag.

Re: Filmvisning: I know what YOU did last season [Re: Joa] #280740 09/04/2006 13:41
Registrert: Feb 2002
Innlegg: 2,992
Anders Offline
Besatt
Offline
Besatt
Registrert: Feb 2002
Innlegg: 2,992
Så er da spørsmålet til dere alle:

Er det noen fler som faktisk _har_ sett filmen nå som ønsker å uttale seg?


Anders
Re: Filmvisning: I know what YOU did last season [Re: Anders] #280741 09/04/2006 13:55
Registrert: Mar 2006
Innlegg: 125
EirikE Offline
Tørr bak øra
Offline
Tørr bak øra
Registrert: Mar 2006
Innlegg: 125
Geir hadde visst bestilt en, må si jeg gleder meg til å høre han anmeldelse <img src="/forum/arena/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Re: Filmvisning: I know what YOU did last season [Re: Joa] #280742 09/04/2006 14:05
Registrert: Jun 2003
Innlegg: 13,419
bik3man Offline
More than words
Offline
More than words
Registrert: Jun 2003
Innlegg: 13,419
Quote:
Bik3man: Ærlig talt. Hvordan klarer du å trekke slike paraleller? Du må da være i stand til å se hvor jeg vil med innlegget mitt, uten å konkludere med at Geir eller andre har gjort meg noe vondt siden jeg er i stand til å skrive et slikt innlegg? Jeg har forøvrig ingen personlige interesser i filmen, utenom at jeg synes Christian har gjort en fin jobb og at jeg gleder meg til å se det ferdige resultatet.


Jeg hadde ganske enkelt problemer med å skjønne hva som var bakgrunnen for innlegget ditt, med mindre det var en eller annen skjult agenda som jeg ikke var klar over. Sagt på en annen måte: Jeg ser hva du skriver, men jeg synes du overreagerer voldsomt.

Quote:
Når du vet så lite om generell oppførsel i det "sivile" liv hos personer som har påtatt seg et verv i en organisasjon av et seriøst kaliber, så bør du egentlig spare deg for slike uttalelser tror jeg.


Jeg vet ganske mye om Geirs generelle oppførsel i det sivile liv, siden jeg både har jobbet med ham i NOTS, og syklet med ham ved flere anledninger. Og jeg vet også ganske mye om Geirs generelle oppførsel på dette forumet, siden vi begge har vært her i mange år. Jeg vet at han er en kranglefant med bastante uttalelser og stor trang til å forsvare egne standpunkter, men noen ondsinnet drittkaster er han ikke. Jeg vet også at han er en ekte sykkelentusiast med respekt for alle andre ekte sykkelentusiaster, og jeg ser overhodet ingen problemer med at han har verv i NOTS. Hvorfor du trakk fram dette i det hele tatt på bakgrunn av denne tråden skjønner jeg fortsatt ikke.


KO


"I resigned from work fifty years ago! And what did I do besides read and write? Climb mountains, ski and make love to a wonderful woman..."
- Dr A.J. Snow
Re: Filmvisning: I know what YOU did last season [Re: Joa] #280743 09/04/2006 14:28
Registrert: Sep 2005
Innlegg: 14,817
EgilS Offline
More than words
Offline
More than words
Registrert: Sep 2005
Innlegg: 14,817
Quote:
EgilS:

Quote:
Kommentaren er utformet på en den måten den bør være av en som ikke har sett den. I et senere innlegg kommenterer han teaseren og kommer med positive uttalelser om den. Det eneste som kan ligne på noe kritikkverdig er at han kanskjer burde ventet med sitt første innlegg til han hadde sett teaseren.


Javel. Men det betyr fint lite. Den kommer først senere. Det er innlegg 3 jeg henger meg opp i. Når alt kommer til alt er det dette som er Geirs første innlegg.


Og Geirs første innlegg er utformet slik det bør være for en som ikke har sett teaseren, men som ønsker å kommentere bildene og en evt. sammenheng mellom bildene og filmen. En sammenheng det ikke er unaturlig å forvente er der i og med at de er presentert på samme nettside.

Quote:
Quote:
99% av de som her her inne kobler ikke GeirK sine innlegg opp mot NOTS på noen som helst måte, med unntak av de steder hvor NOTS og organisasjonens arbeid blir omtalt. Du må da være en av den ene prosenten!


Hehe. Nå føler jeg meg virkelig som en avviker! Men nå har jeg forøvrig ikke lest så mange av Geirs innlegg enda.


Når du har lest litt flere av de så tror jeg nok du skjønner. Kanskje også en idè å være litt ydmyk før man blir bedre kjent med den tonen som er på forumet?

Quote:
Quote:
Kverulerende, definitivt!!!


Nei, utrykk av en oppfatning som kommer på vegne av noe jeg har lest.


Med kverulerende så mente jeg Geir, ikke deg. At han til tider er kverulerende er det nok få som er uenig i, inkludert han selv.

Quote:
Quote:
Stort sett var vel også innleggene i den tråden ganske konkrete på hva man mente om de forskjellige elementene i filmen. Saklig kritikk bør man tåle.


Igjen, mitt svar konsentrerer seg i utgangspunktet om Geirs første innlegg, som jeg på ingen måte er i stand til å karakterisere som konstruktiv kritikk.


Ditt svar var også en kritikk av kommentarene til "Watch this"!

Quote:
Selvsagt tåler man saklig kritikk. Men etterhvert så handler ikke denne tråden så fryktelig mye om kritikk av filmen lenger. Den omhandler hovedsaklig en diskusjon mellom Trygve og Geir, hvor jeg oppfatter Geir som usedvanlig kverulerende.


Det at tråden handler om andre ting etterhvert har vi vel stort sett Trygve å takke for. Geir hadde vel gjort seg ferdig med diskusjonen og kommet til enighet med filmmakeren. Når da Trygve tar opp igjen diskusjonen så svarer Geir, og som sagt han kan være svært så kverulerende.

Re: Filmvisning: I know what YOU did last season [Re: EgilS] #280744 09/04/2006 15:18
Registrert: Sep 2004
Innlegg: 43
Joa Offline
Fersking
Offline
Fersking
Registrert: Sep 2004
Innlegg: 43
Bik3man:

Quote:
Jeg vet ganske mye om Geirs generelle oppførsel i det sivile liv, siden jeg både har jobbet med ham i NOTS, og syklet med ham ved flere anledninger. Og jeg vet også ganske mye om Geirs generelle oppførsel på dette forumet, siden vi begge har vært her i mange år. Jeg vet at han er en kranglefant med bastante uttalelser og stor trang til å forsvare egne standpunkter, men noen ondsinnet drittkaster er han ikke. Jeg vet også at han er en ekte sykkelentusiast med respekt for alle andre ekte sykkelentusiaster, og jeg ser overhodet ingen problemer med at han har verv i NOTS. Hvorfor du trakk fram dette i det hele tatt på bakgrunn av denne tråden skjønner jeg fortsatt ikke.


Nå snakket jeg om generell oppførsel blant det generelle organisasjonsmennesket. Ikke nødvendigvis konkret om Geir. Det er jo fint at du vet mye om ham både i forhold til hans rolle i NOTS samt privat, men det betyr mindre her.

Jeg har heller aldri omtalt ham som en "ondsinnet drittkaster" (nå lager du definisjoner selv, og det er fryktelig usaklig). Jeg ser heller overhodet ingen problem med at han har et verv i NOTS. Men jeg ser dog litt problemer med at han ikke klarer å uttale seg "korrekt" i en tråd hvor han bør tenke på at han faktisk har den rollen han har.

Hvis du fremdeles synes det er uklart hva som var bakgrunnen for innlegget mitt, så er altså det forklaringen.

EgilS:

Quote:
Og Geirs første innlegg er utformet slik det bør være for en som ikke har sett teaseren, men som ønsker å kommentere bildene og en evt. sammenheng mellom bildene og filmen. En sammenheng det ikke er unaturlig å forvente er der i og med at de er presentert på samme nettside.


Eller en mye enklere løsning: Ikke kommentere dette i det hele tatt. På andre forum ville nok denne typen innlegg bli karakterisert som spam. Siden jeg selv dessverre også har kverulerende tendenser til tider, kjenner jeg til behovet for å utrykke seg på den måten. Men noen ganger kjenner jeg heldigvis mine egne begrensninger... <img src="/forum/arena/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Quote:
Når du har lest litt flere av de så tror jeg nok du skjønner. Kanskje også en idè å være litt ydmyk før man blir bedre kjent med den tonen som er på forumet?


Vel. Litt av greia med et forum er vel at man skal kunne utrykke seg slik man ønsker innenfor visse rammevilkår. Samme om man har lang fartstid eller ikke. Ydmykhet i dette tilfellet ville vært å ikke kommentere. Noe som igjen ikke passet meg, da jeg fant innholdet i tråden særdeles kommenterbart... <img src="/forum/arena/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> Da Geir allerede hadde lagt listen, antok jeg det vanskelig skulle la seg gjøre å være for direkte og ikke-ydmyk.

Quote:
Ditt svar var også en kritikk av kommentarene til "Watch this"!


Ja, jeg trakk en paralell. Hvor er den tråden om "Watch This" forresten? Klarer ikke å søke den fram. Noen som kan hjelpe?

Quote:
Det at tråden handler om andre ting etterhvert har vi vel stort sett Trygve å takke for. Geir hadde vel gjort seg ferdig med diskusjonen og kommet til enighet med filmmakeren. Når da Trygve tar opp igjen diskusjonen så svarer Geir, og som sagt han kan være svært så kverulerende.


Jepp, det kan han. Men da må både han og dere tåle at han møter "motstand" og kritikk.

Fantastisk dag i marka forresten. God flow og fina været!

Tødelø.

Re: Filmvisning: I know what YOU did last season [Re: Joa] #280745 09/04/2006 18:31
Registrert: Jun 2003
Innlegg: 13,419
bik3man Offline
More than words
Offline
More than words
Registrert: Jun 2003
Innlegg: 13,419
Quote:

Nå snakket jeg om generell oppførsel blant det generelle organisasjonsmennesket. Ikke nødvendigvis konkret om Geir. Det er jo fint at du vet mye om ham både i forhold til hans rolle i NOTS samt privat, men det betyr mindre her.


Jeg forstod selvsagt at du mente generelt. Og jeg brukte Geir som et eksempel. Ganske passende synes jeg, siden det var hans oppførsel du kommenterte.

Quote:

Jeg har heller aldri omtalt ham som en "ondsinnet drittkaster" (nå lager du definisjoner selv, og det er fryktelig usaklig). Jeg ser heller overhodet ingen problem med at han har et verv i NOTS. Men jeg ser dog litt problemer med at han ikke klarer å uttale seg "korrekt" i en tråd hvor han bør tenke på at han faktisk har den rollen han har.


Jeg har ikke påstått at noen har kalt ham en ondsinnet drittkaster. Men om han hadde vært en ondsinnet drittkaster så hadde jeg forstått reaksjonen din. Siden han ikke er det, så har jeg større problemer med å forstå den.

Quote:

Men jeg ser dog litt problemer med at han ikke klarer å uttale seg "korrekt" i en tråd hvor han bør tenke på at han faktisk har den rollen han har.


Hvis du så langt ut i en tråd med heftig diskusjon skal begynne å poengtere at visse personer ikke til enhver tid har uttalt seg korrekt i henhold til dine idealer, så kommer du til å ha litt av hvert å gripe tak i om du skal henge med her på forumet. Jeg sier bare lykke til, og slenger på en smiley for all vennskapelighets skyld :-)


KO


"I resigned from work fifty years ago! And what did I do besides read and write? Climb mountains, ski and make love to a wonderful woman..."
- Dr A.J. Snow
Re: Filmvisning: I know what YOU did last season [Re: Trygve_] #280746 10/04/2006 08:33
Registrert: Aug 2002
Innlegg: 31,744
G
GeirK Offline
More than words
Offline
More than words
G
Registrert: Aug 2002
Innlegg: 31,744
Quote:
Pink Floyd som bakgrunnsmusikk blir litt feil grunnet mange temposkifter generelt hos Pink Floyd, og i perioder kunne man heller ha brukt andre musikkvalg for å understreke deler av filmen. Nei, jeg snakker ikke da nødvendigvis om raskere eller hardere musikk - men noe som har litt jevnere tempo basert på at selve filmen bildemessig har lengre perioder i samme tempo.


Hmm - her er beviset på at det ER vanskelig å gjøre alle til lags. Fra MTBR:


"Wow! That's a keeper. Since I'm anxiously waiting for Gilmour to show up here, I've been into his music. What a surprise to hear the few riffs of your soundtrack. Perfect, I just disrupted the peaceful home atmoshpere with the speakers turned up waaay too loud."

"Really good video and killer choice of music for the background"

"Like the wide screen effect and the 'floyd"


"The music was spot-on"

"Very cool to hear Great Gig In The Sky like that. That's usually what I picture hearing that song anyway

"And I loooved the Floyd, nice change from the usual punk stuff."

"Good music choices too."

"Wow! I had to krank the music."

"Fantastic vid & sound BV"


"The more false we destroy, the more room there will be for the true."
- Robert Green Ingersoll
Re: Filmvisning: I know what YOU did last season [Re: GeirK] #280747 10/04/2006 08:59
Registrert: Jun 2003
Innlegg: 13,419
bik3man Offline
More than words
Offline
More than words
Registrert: Jun 2003
Innlegg: 13,419
Mye bra respons!

Musikksmak er som kjent en særdeles personlig affære. Og musikk til film blir om mulig enda mer individuelt, siden de bildene fantasien danner til musikken skal stemme overens med bildene på filmen. Jeg synes PF passet aldeles glimrende, men jeg er vel over gjennomsnittet PF-frik også.


KO


"I resigned from work fifty years ago! And what did I do besides read and write? Climb mountains, ski and make love to a wonderful woman..."
- Dr A.J. Snow
Re: Filmvisning: I know what YOU did last season [Re: GeirK] #280748 10/04/2006 09:02
Registrert: Feb 2002
Innlegg: 3,928
Truls Offline
Besatt
Offline
Besatt
Registrert: Feb 2002
Innlegg: 3,928
Dere har jaggu god krangleutholdenhet! Bra jobba!

T


www.johnsenframeworks.com og http://www.facebook.com/johnsen.frameworks
"There are some tools that you don't really own. You are just their temporary custodian on their voyage through time"
Re: Filmvisning: I know what YOU did last season [Re: Truls] #280749 10/04/2006 09:03
Registrert: Jun 2003
Innlegg: 13,419
bik3man Offline
More than words
Offline
More than words
Registrert: Jun 2003
Innlegg: 13,419
Det der er vel ikke krangling, Trulsemann.


KO


"I resigned from work fifty years ago! And what did I do besides read and write? Climb mountains, ski and make love to a wonderful woman..."
- Dr A.J. Snow
Re: Filmvisning: I know what YOU did last season [Re: Truls] #280750 10/04/2006 09:13
Registrert: Aug 2002
Innlegg: 31,744
G
GeirK Offline
More than words
Offline
More than words
G
Registrert: Aug 2002
Innlegg: 31,744
"Skarr'u bli' me' uttafor, hell?"

Nei, det var ikke ment som krangling fra min side, bare et apropos til et utsagn som ikke har noe med diskusjonen å gjøre.

Vi kan godt dra i gang en debatt om hvorvidt det der var krangling eller ikke... <img src="/forum/arena/images/graemlins/wink.gif" alt="" />


"The more false we destroy, the more room there will be for the true."
- Robert Green Ingersoll
Re: Filmvisning: I know what YOU did last season [Re: GeirK] #280751 10/04/2006 09:24
Registrert: Jun 2003
Innlegg: 13,419
bik3man Offline
More than words
Offline
More than words
Registrert: Jun 2003
Innlegg: 13,419
Nah, kan vi ikke diskutere musikk til film istedet? Jeg gjorde et lite eksperiment. Jeg så Great Gig In The Sky-sekvensen på Geirs film en gang til. Musikken får meg til å tenke på noe overjordisk og svevende, en slags nirvanatilstand av balanse og lykke eller noe sånt. Muligens omtrent den stemningen Geir prøver å formidle med filmen. Så spilte jeg filmen igjen, men spilte Papa Brittle - Stress Killer On The Loose på anlegget. Effekten ble en ganske annen. Plutselig var det om å gjøre å bombe hardest mulig ned den stien, carve svingene med maks nedlegg, måke på i storklinga osv. Så spilte jeg Svalbard-tema fra Orions Belte med Sigmund Groven som solist. Da satt jeg bare og drømte meg bort i landskapet.

Så til den åpenbare konklusjonen: forskjellig musikk gir veldig forskjellig stemning i en film. Filmskaperen velger sannsynligvis musikk som matcher det han prøver å formidle, og gjerne også musikk han liker selv, men siden musikk også danner ulike bilder hos ulike personer så treffer man ikke hos alle. Gode filmkomponister lager temaer som er så generelle at de skaper samme stemning hos de aller fleste.


KO


"I resigned from work fifty years ago! And what did I do besides read and write? Climb mountains, ski and make love to a wonderful woman..."
- Dr A.J. Snow
Re: Filmvisning: I know what YOU did last season [Re: Truls] #280752 10/04/2006 13:49
Registrert: Nov 2003
Innlegg: 1,822
pilsn Offline
Jypling fra
Offline
Jypling fra
Registrert: Nov 2003
Innlegg: 1,822
Quote:
Dere har jaggu god krangleutholdenhet! Bra jobba!

T


Endelig grep redacteuren inn, og det ble atter fred og fordragelighet på forumet.


Nemo saltat sobrius
Re: Filmvisning: I know what YOU did last season [Re: GeirK] #280753 10/04/2006 20:32
Registrert: Sep 2004
Innlegg: 43
Joa Offline
Fersking
Offline
Fersking
Registrert: Sep 2004
Innlegg: 43
Quote:
Vi kan godt dra i gang en debatt om hvorvidt det der var krangling eller ikke... <img src="/forum/arena/images/graemlins/wink.gif" alt="" />


Uten tvil et bra forslag... <img src="/forum/arena/images/graemlins/grin.gif" alt="" />

Re: Filmvisning: I know what YOU did last season [Re: Joa] #280754 11/04/2006 19:53
Registrert: Oct 2003
Innlegg: 941
ubermensch Offline
Ringrev
Offline
Ringrev
Registrert: Oct 2003
Innlegg: 941
Herlighet...


Kristian
Re: Filmvisning: I know what YOU did last season [Re: GeirK] #280755 16/04/2006 11:43
Registrert: Aug 2005
Innlegg: 2,838
Trygve_ Offline
Besatt
Offline
Besatt
Registrert: Aug 2005
Innlegg: 2,838


Skulle gjerne ha vært med, men "glemt passord" funksjonen fungerer ikke mer?

Har ikke endret epostadresse på mange år...så jeg vet ikke helt hvorfor. <img src="/forum/arena/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Re: Filmvisning: I know what YOU did last season [Re: Trygve_] #280756 16/04/2006 11:49
Registrert: Nov 2001
Innlegg: 20,607
Dan Offline
More than words
Offline
More than words
Registrert: Nov 2001
Innlegg: 20,607
Quote:
Skulle gjerne ha vært med, men "glemt passord" funksjonen fungerer ikke mer?

Jeg har sendt deg litt info i PM så får vi se om det går bedre.

Re: Filmvisning: I know what YOU did last season [Re: Dan] #280757 16/04/2006 12:02
Registrert: Aug 2005
Innlegg: 2,838
Trygve_ Offline
Besatt
Offline
Besatt
Registrert: Aug 2005
Innlegg: 2,838
Quote:
Quote:
"under opprettelsen" i denne sammenheng peker mot fortid, dvs. før www.nots.no var oppe etc. dette fordi grupperingen som startet dette arbeidet var i kontakt med mange i miljøet før ting skjedde, og da begynte ryktene å gå.

Men ingen hadde anledning å melde seg inn eller betale kontigent, enn mindre bestille t-skjorte, *før* hjemmesiden med statuttene var på plass, så den holder ikke.

Når det gjelder det at NOTS beveger seg i retning stisykling så er jeg ikke helt enig. De ting som har stått og står på vår dagsorden denne vinteren dreier seg i akkurat like deler om grussykling, stisykling og DH/FR.

Til slutt vil jeg si at diskusjoner om hva NOTS gjør og burde gjøre er veldig velkomne på forumet på nots.no. Det er mye lettere for oss å agere i tråd med medlemmenes ønsker hvis vi faktisk får se ønskemålene, isteden for at de bare blir diskutert i lukkede rom. <img src="/forum/arena/images/graemlins/smile.gif" alt="" />


Kommer inn på NOTS sine sider så fort jeg får meg nytt brukernavn og passord. Men du missforstår litt.

Jeg snakker ikke om de enkelte statuttene, men konkret handling. Hva som står skrevet hjelper lite hvis man mangler handlingen bak. I Trondheim er jeg klar over at dere har kommet enormt mye lengre enn hva som pr. idag er status i Oslo.

For å ta en kjapp oppsummering av hva jeg mener:

- Før NOTS ble grunnlagt var det mange som sto, uorganisert, på barrikadene og ropte ut hver gang politikkere gjorde noe mot syklister, eller man trengte en dugnad av ett eller annet slag. Eksempler er f.eks. Truls og min sine runder i Aftenposten når Friluftsetatens høye hersker ville fjerne alt som het sykler fra marka (overdrivelse, men dere vet hvilken hendelse det er snakk om).
- Truls hadde i samme periode hatt kontakt med både IMBA og mer, og lekte nok litt med en del tanker rundt dette. Selv merket jeg også at som enkeltperson stilte man veldig svakt.
- Så begynte en del rykter å gå. Jeg kaller det rykter fordi dette er før ting ble etablert skikkelig. En organisasjon som skulle snakke terrengsyklistenes sak skulle etableres og ha representanter i flere byer etc.
- NOTS ble etablert, og de første representantene ble valgt. I Osloområdet ble det valgt ut egne personer for FR/DH.
- Etableringen av NOTS gjorde at undertegnede og flere andre heller tipset NOTS sine lokale representanter om de sakene og kontaktpersonene man hadde, og støttet dette opp med informasjon og annet for å få både objektive og subjektive vinklinger rundt det som skjedde.
- Samtidig gjorde flere av oss en større insats for å få folk til å melde seg inn i NOTS, og på det gamle forumet (vi flyttet nylig hele utfor.com og skiftet software) var det en egen tråd med innmeldingsinfo etc. Mange meldte seg inn, kjøpte tskjorter etc etc etc.

- Men de politiske sakene i Osloområdet raser enda, og uten at NOTS sin organiserte stemme er å høre noe sted. Ombyggingen av Midtstuområdet (mye brukt lokasjon for Dirt og ett samlingspunkt for FR/DH uttøvere), planleggingen av VM i nordiske grener 2011 hvor store områder som idag er brukt av DH/FR miljøet er planlagt planert og regulert, planlegging av bygging av gressbane i ett annet område osv osv osv. Saker som har vært presentert både i media og diskutert på forskjellige fora, så informasjonen er jo ikke akkurat hemmelig.

Og det er slike saker mange som meldte seg inn i NOTS trodde at NOTS skulle ta tak i ettersom de dukket opp, forsvare syklistene som brukte område og gå inn i en dialog hvor man kanskje kunne finne en løsning som gav begge parter det man lette etter.

For noen uker siden var det en gruppering på utfor.com som valgte å lage sin egen organisasjon for Oslo området, rett og slett fordi man ikke ser at noen jobber med det som skjer her.

Det er det jeg henviser til...

Don't kill the messenger....

Re: Filmvisning: I know what YOU did last season [Re: Trygve_] #280758 16/04/2006 12:08
Registrert: Feb 2002
Innlegg: 2,992
Anders Offline
Besatt
Offline
Besatt
Registrert: Feb 2002
Innlegg: 2,992
Joda, NOTS jobber med FR, og har visstnok løpende kommunikasjon med FFFed angående arbeidet i Frognerseteren.
FFFed støtter NOTS og oppfordrer alle medlemmene sine å melde seg inn i NOTS, fordi de taler vår sak både her og andre steder.

Når det gjelder å kampen mot hoppbakker, er det nesten som å sloss mot tannleger. Det går ikke. Uansett om man er privatperson, NOTS eller FFFed. Men nå vet folk om oss ihvertfall.

Jeg synes ikke NOTS kan kritiseres for å ha gjort lite i denne sammenhengen, og det at FFFed er etablert er ingen indikasjon på at NOTS gjør en dårlig jobb.


Sånn, så endte jeg opp med å kommentere noe jeg egentlig ikke ville blande meg inn i allikevel. Urk. selvdisiplin er no' dritt.


Anders
Re: Filmvisning: I know what YOU did last season [Re: Anders] #280759 16/04/2006 12:13
Registrert: Aug 2005
Innlegg: 2,838
Trygve_ Offline
Besatt
Offline
Besatt
Registrert: Aug 2005
Innlegg: 2,838
Quote:
Joda, NOTS jobber med FR, og har visstnok løpende kommunikasjon med FFFed angående arbeidet i Frognerseteren.
FFFed støtter NOTS og oppfordrer alle medlemmene sine å melde seg inn i NOTS, fordi de taler vår sak både her og andre steder.

Når det gjelder å kampen mot hoppbakker, er det nesten som å sloss mot tannleger. Det går ikke. Uansett om man er privatperson, NOTS eller FFFed. Men nå vet folk om oss ihvertfall.

Jeg synes ikke NOTS kan kritiseres for å ha gjort lite i denne sammenhengen, og det at FFFed er etablert er ingen indikasjon på at NOTS gjør en dårlig jobb.


Sånn, så endte jeg opp med å kommentere noe jeg egentlig ikke ville blande meg inn i allikevel. Urk. selvdisiplin er no' dritt.


Diskusjonen er på www.nots.no nå. <img src="/forum/arena/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Re: Filmvisning: I know what YOU did last season [Re: Trygve_] #280760 18/04/2006 10:59
Registrert: Apr 2004
Innlegg: 6,296
parob Offline
Søk hjelp!
Offline
Søk hjelp!
Registrert: Apr 2004
Innlegg: 6,296
Da fikk jeg filmen i posten. Takk til Christian for rask ekspedering (selv med en påskeferie imellom). Sitter på jobb og har ikke tid til å se den nå, men en sneak preview på de første par minuttene av FFF - Oslo City varsler om at kidza i Norge er flinke. Ikke minst så ga den meg lyst til å stikke ut og sykle, og det er vel det viktigste (ga meg også lyst til å prøve på bakhjulscoasting og stoppies og sånt, men der står ikke evnen helt i forhold til lysten)


Armstark var han inte, men svaga ben, det hade han
Re: Filmvisning: I know what YOU did last season [Re: parob] #280761 19/04/2006 11:21
Registrert: Apr 2006
Innlegg: 6
T
Thorvildsen Offline
Fersking
Offline
Fersking
T
Registrert: Apr 2006
Innlegg: 6
Hei,
Jeg er Marius. Det er jeg som har stått for designet på coveret og på cd'en, menyen osv. Egentlig alt det grafikse.
Jeg har klart å følge sånn nogenlunde med på denne tråden, og det er innteresant at dere klarer å trekke inn bildene på nsfr.no med filmen. Greit filmen ligger på nsfr.no sin side. men det er fordi Christian, jeg og alle de andre som har vært på med filmen, har hatt så sinnsykt mye å gjøre for å få filmen ferdig i tide, til å tenke på å få nettsiden ordentlig på plass.
Det dere har gjort er det samme som å trekke in NOTS in i det Geir K skriver.

Jeg synes det er modig gjort at dere, med så mange fordommer pga. noen bilder som vi tok etter vi hadde vært ute og tatt ordentlige bilder(dere kan se de fleste bildene jeg har tatt fra avsluttningshelgen på hafjell her: http://s7.photobucket.com/albums/y296/MariusT/Hafjell%202005/ )og hvis dere leser Terrengsykkel, noe som jeg tror dere gjør, så har dere kanskje fått med dere at jeg, som tar masse fyllabilder, klarer også å ta "ordentlige" bilder som kommer på trykk...

Så jeg sier gled dere til filmen, fordi den er egentlig veldig kul.
og til dere som synes coveret er litt rotete, her er grunnen: Meningen med dette coveret er å oppsumere hele 2005 sessongen. jeg tror jeg har tatt med bilder fra alle stedene jeg, Are Tallaksrud og Espen Landro(Tusen takk for bilder igrunn) har vært. Vi freeridere er rotete og "uorganiserte" derfor ble coveret til

Marius

Redigert av Thorvildsen; 19/04/2006 11:24.
Re: Filmvisning: I know what YOU did last season [Re: Thorvildsen] #280762 22/04/2006 23:07
Registrert: May 2003
Innlegg: 334
reflex Offline
Entusiast
Offline
Entusiast
Registrert: May 2003
Innlegg: 334
Jeg har nå sett hele filmen, i ett strekk, og må bare si, denne likte jeg! mye morsom sykling, grei musikk, musikken faller kanskje ikke i smak hos alle, men jeg syns det passet fint.
Eneste lille ting jeg har å utsette er at det ble litt for mye festing, den ene dagen fra veko. men dette blir kun en liten bagatell hvis man ser på filmen som en helhet

i mine øyne, vel verdt pengene.


oh my god, We've dented the world with it!
Reviewed: I know what YOU did last season [Re: Thorvildsen] #280763 23/04/2006 23:25
Registrert: Aug 2002
Innlegg: 31,744
G
GeirK Offline
More than words
Offline
More than words
G
Registrert: Aug 2002
Innlegg: 31,744
Ja, da har jeg endelig fått sett den. Det er ingen ting som 11-timers flyturer for å catch'e opp på alt en ikke rekker i en vanlig hverdag.

1. VELDIG positivt overrasket over at det finnes så mange gode DH-/Street-/Freeride-syklister i Norge. For en som har minimal kontakt med det miljøet var det moro å se nordmenn utfolde seg i norsk terreng. Det er en skikkelig fin gjeng med idrettsutøvere vi ser i aksjon her, ingen tvil. For en som er for gammel til å bli så god, men som fremdeles ønsker å forbedre seg fra hvor han er, er det ENORMT inpirerende å se dere i aksjon.
2. Generelt veldig bra balanse mellom ikke-sykkel-scener og sykling. Jeg hadde ikke ETT kjedelig øyeblikk, kanskje med unntak av den første dagen med sykling under Veko, da det ikke skjedde så fryktelig mye, men alt ser jo mye lettere og saktere ut på video. I motsetning til tidligere (og utdebatterte) kommentarer om bildegalleriet, passerer det som er av festmoro som OK krydder, synes jeg, selv om noe kanskje blir litt banalt for min generasjon. Trikset her var å huske 19 år tilbake, så gikk det greit. Kjøreturen fra Oslo til Voss var glimrende dokumentert. Den koste jeg meg med.
3. Det er lagt ned fantastisk mye arbeid her. Merker meg særlig at Christian har tatt seg bryet med å flytte seg nedover løypene og skyte fra enormt mange posisjoner. Deretter ser det ut som om han har klipt det sammen slik at du får med deg hele løypa fra tilskuer-plass - Oppdal for eksempel.

Bra jobba på begge sider av kameraet! Filmen var absolutt verd penga.


"The more false we destroy, the more room there will be for the true."
- Robert Green Ingersoll
Side 5 av 6 1 2 3 4 5 6

Moderator  support