Hei folkens!
Sønnen min er går på terrengsykling på 3-året nå og elsker det. Jeg er også trener der, så vi får mye tid sammen.
Han er nå fyllt 10år, og har de siste par årene syklet på en Frog mtb 62 (https://bikeshop.no/frog-bikes/fr6203mtbblu/frog-bikes-mtb-62-24-barnesykkel-neon-blue-8-10-%c3%a5r-9-gir-11-kg) Men den har begynt og bli i minste laget... Større hjul er spesiellt et savn..
Både jeg og han er veldig fornøyd med frog-syklene. Og gitt at det er vansklig og få tak i gode terrengsykler til barn, så blir det nok en frog-sykkel igjen.
Men da dukker jo problemet opp...
Det står da mellom Frog 69 (https://bikeshop.no/frog-bikes/fr6903mtbgre/frog-bikes-mtb-69-barnesykkel-gr%c3%a5-gr%c3%b8nn)
eller Frog 72 (https://bikeshop.no/frog-bikes/fr7203mtbgre/frog-bikes-mtb-72-barnesykkel-gr%c3%a5-gr%c3%b8nn)
Disse er stort identiske med unntak at av at ramma er litt større på sistnevnte (15" vs 16". Den han har nå er for øvrig 12.5")
Frog anbefaler benlengde fra 69cm på Frog 69, og fra 72cm på Frog 72 (duh... ;-P)
Poden har jo en benlengde på 70cm nå og er 142 høy.
Det er jo ingen tvil om at Frog 69 vil passe fint.. men med bare et par cm, så er det jo fristende og få for 72-versjonen med en gang, så har han den litt lenger... Ser jo flere av gutta sykler nå på enda større sykler uten problem..
Spør man i butikken så er det jo selvfølgelig veldig klare på at man ikke skal kjøpe en sykkel og vokse inn i... men 2 cm da?!

Noen som har noen meninger her? og kanskje litt erfaring med frog syklene?
Fredrick