Hvor mye å sykle er det for en 7-åring på Mosetertoppen nå? Han takler grønt og blått i Gullia fint, men trives stort sett dårlig på naturlig sti og går fort lei.
Så vidt jeg kunne se var det ingenting annet å sykle på Mosetertoppen enn selve pumptracken. Ellers er det jo løypene i Hafjell Bike Park, men det var kanskje ikke dem du tenkte på?
Datteren min (13 i år) har vært i Trysil flere ganger de siste årene, og elsker Magic Moose og mye i Gullia (bare ikke så glad i å sykle oppover igjen). Hafjell ble derimot litt for røft. Det vil si, det gikk jo greit og vi syklet alle de grønne og alle de blå løypene, men det var mye brems og lite flyt. 'Familieløypa' (nr.16) var den hun likte best, og deretter 'Dessert' (nr.12).
På kartet er det også tegnet inn en grønn (nr.19) som starter på toppen av stolheisen og ender på Mosetertoppen, men den fant vi ikke. Kanskje de ikke rakk å få den ferdig til 2021 allikevel?
Synes også det var et lite minus med Hafjell at de ikke har noe mellom man kommer ut fra 'Nameless', og til man når 'Dessert'. I mellom der er man nødt til å sykle et langt stykke på en døll og rett grusvei. En blå løypa for å binde dette sammen hadde vært perfekt.