Leter etter ny brukt bil, vi har landet på at en bruktbil rundt 350k kan være et fornuftig valg. Har i løpet av året gått fra to til en bil, men også fra 0 til 1 hund, merker at Skoda Yetien vi har i dag har laber bagasjeplass, og at vi gjerne kunne hatt en nyere bil uansett.
Vi ønsker en bil med:
- Høy "sitteposisjon" (typ suv, knallhardt krav fra bedre halvdel)
- 4-hjulsdrift
- Solid bagasjerom(>500 liter)
- EL-seter med minne (har det på nåværende bil, ønsker ikke gå tilbake til manuelt)
- Automatgir
- Hengerfeste
- Adaptiv Cruise
- Webasto (eller tilsvarende parkeringsvarmer)
- Helst ikke eldre enn 15 modell.
Jeg er mest gira på en BMW X3, 2015/16, men for å få ønsket utstyrsnivå så må jeg gjerne jekke opp prisen noen hakk(>400), og da er plutselig prisdifferansen mot en ny elbil ikke verre enn at det kan være fordelaktig. Audi A4 Allroad er jeg også fan av, men den ble nedstemt da den var for lav.
Har også sett på Mazda CX-5 rundt 15-17 modell, tror dette er en veldig ålreit bil, men syns utseende og en del andre ting er kjipt i forhold til X3.
Er det noen fornøyde CX-5 eiere som ønsker å gi bilen et godt skussmål? Hvilken motorisering bør man gå for?
Noen andre biler som bør være klare kandidater i nevnte kategori?