Forrige tråd
Neste tråd
Print tråd

Raumerrittet

Raumerrittet #2612375 08/06/2020 07:03
Registrert: Oct 2014
Innlegg: 500
S
Syklus Offline OP
Avhengig
OP Offline
Avhengig
S
Registrert: Oct 2014
Innlegg: 500
Raumerrittet har i år reinkarnert, og gjenoppstått som et familie-trimritt 27 km asfalt, uten tidtagning, men med underholdning av klovnen Vidar Virr Varr.

Spranget fra hva Raumerrittet var for 10 år siden, til hva det er i år er kanskje så stort at de like gjerne kunne byttet navn?

Re: Raumerrittet [Re: Syklus] #2613354 12/06/2020 11:15
Registrert: May 2008
Innlegg: 4,927
Elgvenn2 Offline
Besatt
Offline
Besatt
Registrert: May 2008
Innlegg: 4,927
Da hadde jo et familieritt for 10 år siden også. De har kanskje valgt å la det konseptet de mener er mest "liv laga" fortsette mens grusbankerittet har avgått med døden.


Øve, øve jevnt og trutt og tappert det er tingen, alltid bedre om, og om, og om igjen.
Født som mester, født som helt, å nei, det ble da ingen, mot og kraft det vinnes litt og litt om sen.
Re: Raumerrittet [Re: Syklus] #2613413 12/06/2020 17:28
Registrert: Oct 2014
Innlegg: 500
S
Syklus Offline OP
Avhengig
OP Offline
Avhengig
S
Registrert: Oct 2014
Innlegg: 500
All ære til arrangører av familiearrangementer på sykkel. Men tror du at det nye konseptet til Raumerrittet er mer liv laga enn det "grusbankerittet" det en gang var? "Nye Raumerrittet" har 30 påmeldte en uke før arrangementet, mens "naboen" Kongerittet har 150 påmeldte to måneder før deres ritt. Raumerrittet hadde, mens det ennå var et tøft grusritt med innslag av småtekniske stier, flere tusen deltagere. Så sank deltagerantallet ned mot, og under 1000, og da forsøkte arrangøren å holde interessen for rittet oppe ved å gjøre rittet mer folkelig. De endret konseptet fra år til år, med kortere distanser, mindre stier, mer fokus på markedsføring mot "folk flest", og ikke mot ihuga syklister. Og, dessverre, jo mer folkelig det ble, jo færre deltagere fikk de, til de til slutt gav opp for et par år siden. Og i år altså gjenoppstått "hyperfolkelig" med 27 km asfalt uten tidtagning. For all del, hadde vært gøy om de lyktes med det, men altså 30 påmeldte deltagere en uke før rittet. Kongerittet på den annen side, har holdt trofast på sin ennå mer utpregede grusbanke-profil hele veien, og gjennom det også opprettholdt helt ok deltagerantall.

Jeg tror egentlig det ville vært enklere for en arrangør å lage et folkelig trim-arrangement på 27 km asfalt, hvis man kalt det noe annet enn Raumerrittet, ettersom ganske mange i distriktet forbinder det navnet med noe helt annet. Og jeg er usikker på om de 2000 følgerne som Raumerrittet har på facebook er riktig målgruppe for å markedsføre"Nye Raumerrittet", ettersom de fleste av de følgerne antagelig er mer interessert i Raumerittet slik det en gang var?


Redigert av Syklus; 12/06/2020 17:29.
Re: Raumerrittet [Re: Syklus] #2613784 16/06/2020 07:30
Registrert: Apr 2008
Innlegg: 2,114
NjuK Offline
Ivrig
Offline
Ivrig
Registrert: Apr 2008
Innlegg: 2,114
Hadde jeg hatt små barn og bodd i nærheten, så hadde jeg tatt med de. Fint familiearrangement, men ikke noe for de som vil konkurere.


Den dagen du er fornøyd, da kan du legge opp.

Moderator  support 

Terrengsykkel utgis av Fri Flyt AS | Postboks 4767 Nydalen, 0421 Oslo | Tlf: 22 04 46 00
Ansvarlig redaktør: Erlend Sande | Redaktør: Kristoffer Kippernes Utstyrsredaktør: Øyvind Aas
Salg og marked: Alexander Hagen | Daglig leder: Audun Holmøy Røhrt
Nettsiden er utviklet av Fri Flyt Byrå