Har stort sett hver skisesong trøbbel m overgang til ski. Har i år (også) trent brukbart med både løp, rulleski( kun klassisk) og intervall både kort og lang å i motbakke. Formen har vært bra. Men nå har jeg gått 6/7 skiturer og formen kjennes totalt forsvunnet. Skiturene har vært ett slit uten like. Jeg tror jeg er litt sånn bra form på barmark å sliter med å kjenne god form på snø. Flere som har det slik? Hva bør jeg gjøre for å unngå slik i overgangen? Den kommer jo seg, men det tar fort 3-4 uker m mye skigåing. Heller ikke sykdom å skylde på.
Tar du overgangen gradvis, dvs. mikser barmark og vinter i noen uker? (Har syndet mye mot det selv i alle fall når skisesongen starter med knallføre.) Da starter du med rolige skiturer og fortsetter med hardøktene til fots eller på sykkel. Jeg er flinkere til dette på våren, mer obs på skaderisikoen ved overfang til løping (og holder forsøksvis løpinga i gang med mølleintervaller gjennom vinteren).
Jeg bruker å mikse, løp, ski og styrke ja, men det jeg føler mangler mest er styrke i beina, ikke balansen, den er ok kjennes det ut som i hvert fall. Men får vel bruke tid, å ta lange rolige turer fremover.