Hei!

Har de siste 4 mnd syklet på en Orbea Keram Max BOSCH CX. Snitt 2 mil pr dag. Ofte mer. Bikkja får ca 1 mil mosjon daglig feks. Bor på bygda så avstandene kan ofte bli store.

Har fra før av en ordinær trampert. Slitedeler nylig byttet. GT Zaskar

Men har særdeles lyst kjøpe en kurant brukt Fatbike. Med kit samt ny sykkel kan det bli dyrt, men en Fatbike frister.

Har sett at Bafang er tingen. Vil helst ha midtstilt motor. Mulig handle her til lands. Mulig handle rimeligere på nett fra utlandet. Er fullstendig grønn, men elsker farte på sykkelen. Sommer som vinter.

Søker råd fra dere med erfaring. Motorstørrelse. Fatbike eller ikke. Zaskaren er en kurant sykkel. Hvordan kobler man feks batteri til motor. Valg av batteri er mange, men ser helst at man kan pakke det inn i trekk montert på ramma?

Er det mulig få bedre batteri enn Bosch sine 500 uten at det går nevneverdig på vekt/størrelse. Sykler mye i tungt terreng som feks myr og marka.

Hva dere tror? ICON_SMILE håper på litt innspill.

Mvh.