Jeg har trent godt i flere år (hovedsakelig terrengsykkel og triatlon).
Skadet meg for drøyt tre uker siden under maling av hus. Resultatet ble flere brudd i foten (vrista) og påfølgende operasjon hvor det ble operert inn skruer og skinne.
Jeg ventet to uker på operasjon, og fikk beskjed etter operasjonen om det blir to uker med gips og seks uker med en 'walker ortose'. Håpet er at jeg kan trene normalt igjen på et tidspunkt.
Det er planlagt fysikalsk opptrening når ortopeden gir grønt lys for det. Hva gjør jeg fram til da? Jeg er vant med trening og er drittlei sofaen. Formen i dagene etter operasjon var 'så der', men nå begynner jeg å se fram mot å kunne røre meg litt igjen.
Bor 500 meter unna et treningssenter (heldigvis) , for bil kan jeg ikle kjøre.
Vet dere hvor lenge jeg bør vente etter en operasjon før jeg trener? Har det noe å si med tanke på selve operasjonssåret hvor raskt jeg belaster kroppen? Noen tips til trening med krykker?
Takker for alle tips 😎