Sitter i dag som service leder i bedriften så hverdagen blir nok ikke snudd på hode. Vi gjør i dag en del elektro arbeid som ligger i grå sonen for hva vi uten papirer egentlig kan foreta oss. Men inst. Papirene i bedriften vil vi enkelt kunne ta mer større jobber slik at papirene blir brukt slik at mitt ansvar øker betraktelig.
Det skal vel betales for ansvars påtagelig og kompetanse..?
Bedrev ingeniørkontoret du jobbet på med installasjonsarbeid, eller hadde annen nytte av deg som faglig leder inne elektro?
Bare for å presisere, jeg har ikke installatørpapirer (ingeniør).
To av de jeg hadde faglig ansvaret for hadde installatørpapirer men da montører og installatør satt på et annet kontor (engineering oljeservice) hadde de ikke bruk for papirene sine og fikk heller ingen/liten uttelling for det. Har inntrykk av at det er en del lønnsmottakere som ikke får uttelling for sovende installatørpapirer.
For din del så bør du absolutt få uttelling for papirene siden du vil bli enda viktigere for bedriften. Har inntrykk av at praktiserende installatører stort sett er veldig travle.