Shimano stx girhendler Brooks Swift lær sete (eventuellt et bra Bontrager sete) Ritchey holker Platform pedaler Slanger og dekk Bremsebelegg Bremse og girkabler og hylser Kjede
ellers
SRAM 9.0 v-bremser og bremsehåndtak (meget bra bremser, håndtak av compositt materiale) Rock Shox dempegaffel Mavic 238 felger fram og bak (felgsider ikke slitt, double buttet eiker)
The Bad: Girskifteren ved kranken klarer ikke å bytte til den minste klingen. Kjede er litt for kort (kan ha noe med problemet over å gjøre)
The Ugly:
Ramma er ikke så kosmetisk pen som den virker på bildet. Er litt mattere og litt mer avflassing på andre siden.
Sånn rent i tillfelle du klarer å skremme evt kjøper fra Brooks setet ved si at det veier over 350 gram og at han kan kjøpe et annet til 130 selv....
Så kan du sende meg en PM, jeg vet om et sted det kan få et nytt hjem. Det er jo tross alt ikke alle som skjønner hvor fint det er. <img src="/forum/arena/images/graemlins/crying2.gif" alt="" />
Hei! Trenger en sykkel til dagligtransport og nogo attåt, kanskje ss. Hvilken årsmodell er den? Dimensjon på styrerør? / hvilken gaffeldimensjon; 1" eller 1 1/8" eller ..? Hva med resten av hjulene; nav, eiker: er det bare felgene som er skiftet? Er ramma alu 6061 eller stål? Noen skader utover riper og avskalling av lakk? Har sykkelen stått ute i alle disse årene, og blitt syklet i oslo sommer og vinter .. :-) ? mvh. Inge
Hvis den har 1" styrerør er den eldre enn 97. Jeg har en Pulse Pro ramme fra 97 (sort) som har 1 1/8" styrerør. Den har heller ikke den snasne Klein-logoen på girøret.
Ja! Det syns jeg er et godt forslag; :-) Beklager at jeg ikke har bestemt meg ennå, er litt usikker på når jeg kan komme meg til oslo, også, kanskje en kveld neste uke er mulig.. Jeg har også sett etter 1" stive gafler og 1" (not)h(r)eadset, er jo ganske begrenset utvalg, og dyrt......... Flere spm: Gaffelen er en rs indy, eller? Kranklageret vanlig gjenget type? 'K'en er jo fin, kunne kanskje vært interessant å vite om denne ramma faktisk er fra chehalis, washington eller (mer sannsynlig) fra senere waterloo/ (laget av trek, og dermed en 97-modell(?), sveisene kan kanskje tyde på det..?) Kan ikke noen med større klein-historiekunnskaper avklare dette spørsmålet..? inge
Middels klok bør en mann være, ikke altfor klok fagreste livet lever den som vet måtelig mye
Men er dere sikre på at det er 1" headtube? Jeg synes det ser ut som om stemmet er for 1", men med en utforing til 1 1/8. Min gamle trek fra 1994 har 1 1/8, dog har Klein hatt litt sære standarder, så det er kanskje ikke noe avgjørende argument.
Du har nok rett i at det er en psaudo Klein, innvendig vaierføring ble brukt på 94 og 95 modellene (pre Trek), så dette er en Trek med Klein baktriangel. Men uansett er det en stiv og god ramme.
Er antakelig en 1996 modell, rød med gul logo. I 1997 var den rød med hvit logo. (Sykler som ble solgt som 98 modeller var rester fra 97 produksjonen)
Apropos datering av Klein [sensurert], min Attitude følger ikke det systemet som er nevt over. Der står det bl.a. 11 98 er det prod. mnd og år? Det kan stemme i så fall.