Jeg har en elektrifisert hardtail med stiv gaffel, og bruker i dag sammy slick 26x2.1 (foldbare). Nå er de så løse i kanttråden at jeg tenker bytte de. (Kan dette fikses forøvrig? redd de skal vrenges av felgen) Forslag til dekk? Vil ikke-foldbare dekk ha mindre problemer som dette over tid? De jeg har er ikke utslitt i rullebanen, og jeg har ikke hatt punkteringer på nesten 5 år. Fornøyd med de dekkene.
Conti double fighter III med refleks, 26x1.9 , er en annen mulighet. Kunne godt vært 2.1 størrelse, bruker de på grusveier i marka også, men 1.9 holder nok, og prisen er også hyggelig.
https://bikeshop.no/sykkel/komponenter/d...286-p0000081934Maxxis Gypsy er en annen mulighet,
https://bikeshop.no/sykkel/komponenter/dekk/dekk-terreng-26--/maxxis/maxxis-gypsy-el-sykkel-26-dekk-sort-55-539-mm-raskt-p%C3%A5-asfalt-07186-p0000065696
Noen mer erfaringer på disse?