Har akkurat bestilt meg en sunrace 11-40 kassett. Har en 11-36 fra før som girer perfekt. Må jeg justere giret for å få perfekt giring med den nye kassetten? Leste en plass at det kanskje må byttes en skrue på gir armen for å få den til å gire opp til største bak men det var kanskje på en da større drev?
2015 Saracen Ariel 152 27.5" 2013 Merida Big Nine Carbon 1200 29"
Du skal vel være heldig hvis den forrige justeringen passer perfekt, men det er jo bare å prøve. Uansett så er det vel en av de viktigste tingene å kunne på en sykkel (?). Bare husk å starte riktig. Masse bra videoer på Youtube. Anbefaler både Park Tool sine og GMBN har det og dekket. :o)
Ja det er en vesentlig ting å kunne:) skal ikke skryte på meg å være ekspert på det men fikk det nå til å gire perfekt slik det er nå:) jeg får se hvordan ting funker når den nye kassetten kommer.
2015 Saracen Ariel 152 27.5" 2013 Merida Big Nine Carbon 1200 29"