Har du booket deg inn med guide der nede, eller satser du på å finne fram selv?
Vi har foreløpig ikke kommet så langt i planleggingen, men var veldig fornøyd med guiding i Zermatt og tar helt sikkert i hvert fall en dag også i Verbier. Tips mottas med takk!
I fjor var helhjelmen med nedover men ble ikke brukt.
Ser dilemmaet, men tror at jeg med litt øving her hjemme bør klare å bli nok komfortabel til at den blir brukt uansett for min del. Bruker vest med beskyttelse og overlevde selv om det ble litt varmt og klamt til tider. Hovedårsaken er at jeg mener sykler bedre når jeg ikke trenger å tenker konsekvenser så ofte (er nok en pyse

). Er jo veldig mye som går helt fint bare man tør prøve.
Jeg synes Bell Super 2R med avtakbar hakebeskytter (eller lignende) er super til slikt bruk.
Det er vel Bell Super 2R og Giro Cipher jeg har sett litt på. Har faktisk prøvd Super 2R på hodet og den satt som et skudd. Føltes litt liten rundt munnen, men har ingen erfaring fra helhjelmer forøvrig.