I år ble det tørr ribbe med overkokte grønnsaker og smakløs saus.
I morgen venter nok en dag med tørr ribbe og antakelig som vanlig overkokte grønnsaker.
Neste år orker jeg ikke å spise mer dårlig julemat, så da skal vi være hjemme uansett hva andre som visst nok har noe de skulle ha sagt mener... Tror jeg må kjøre ribbe i helgen også for å få et snev av julestemning i munnhulen.
Dette løste jeg for et par år siden, og siden har det blitt en tradisjon: jeg tar med ribben og sausen.. vertinnen får mindre å gjøre, kan fokusere på tilbehøret, og alle er fornøyd.
I år ble det en variant av denne:
http://www.dagbladet.no/2015/12/21/tema/mat/matsiden/oppskrift/olav_birkeland/42456222/ Som er den beste jeg har smakt så langt. Saftig, og med jevn sprø svor, sånn som popper og smelter i munnen. Jeg hadde da tatt 30 timer i Sous Vide og 4 timer "tørking" i ovn før jeg dro; og siste 40 min hos vertinnen. Bare å anbefale!
Kan også hende at å investere i litt Sous Vide utstyr kan være et [relativt] billig kompromiss / bidrag til samtalen om hvor dere skal være neste år
