Dette arrangementet dukket plutselig opp i facebook-feeden min i går. Aner ikke hvorfor.
Men det ser fryktelig spennende ut. Har jeg noe å gjøre i åpen klasse her? Kommer jeg til å ha noen konkurrenter om sisteplassen?
Det hadde vært gøy å prøve denne rittformen og med forventet ritt-tid på 40 minutter ser det ut til å være noe jeg skal klare å komme meg gjennom uansett.
Jeg så på det ifjor, og det var stort spenn i deltakerne Lars Petter Nordhaug på topp og småtrege mosjonister i andre enden. Det er derimot ganske intenst men som sagt så varer det ikke lenge.
Jeg så på det ifjor, og det var stort spenn i deltakerne Lars Petter Nordhaug på topp og småtrege mosjonister i andre enden. Det er derimot ganske intenst men som sagt så varer det ikke lenge.
Hmm... 16 dager unna. Jeg får gruble på det noen dager.
Mulig du får en konkurrent i meg. Har aldri syklet ritt, verken på landevei eller CX, men jeg har litt lyst til å prøve meg med startnummer igjen.
Noen som vet hvor mange ganger man må av og på sykkelen. Var på en grustur forrige uke og testet litt av- og påstigning. Tror ikke det så veldig pent ut. Ikke turte jeg å hoppe på med styre og sete som eneste kontaktpunkt heller.
- ett sandparti hvor man må av - noen hinder man kan bunnyjumpe eller hoppe over - iallefall én ganske bratt og kort oppoverbakke, kanskje 3-5hm, hvor man kanskje får sykla opp - ei eller flere trapper
Har jeg noe å gjøre i åpen klasse her? Kommer jeg til å ha noen konkurrenter om sisteplassen?
Jeg lover deg kamp til døra om sisteplassen
Jeg synes Voldsløkka var en av de beste/morsomste løypene jeg syklet i fjor - skiller godt, men ikke hårreisende teknisk. (Men alle var jo morsomme da..)
Aha, det forklarer det jeg så søndag for snart to uker siden. 4 syklister på cx/racer, som syklet opp og ned haugen 1.11 i videoen. Etter at de hadde stått litt på toppen og en av de hadde pekt og forklart ruten.
Er det noen fare for at det blir fulltegnet? Jeg har egentlig avsluttet den delen av sykkelåret hvor jeg trener for noe spesifikt. Så deltagelse her fordrer egentlig at det blir noenlunde tørre forhold, fint vær og god stemning.
Men jeg skal innrømme at det frister veldig å prøve denne konkurranseformen.
I fjor var det et tak på 50 stk mener jeg å huske, men så åpnet de for en ny klasse i år, så regner med at det er plass til en del flere.
Ellers vil jeg anbefale folk å bli med CX er veldig gøy! Anbefaler å øve på av- og på-stigning, for man taper mye tid med å fomle der. Ev. må man være råsterk i beina.
Hva med oss som ikke har CX? Er det lov og innafor å stille med terrengsykkel?
Nei.. Det står spesifikt i regelverket at det må være en CX.
Reglement: * Kun CX-sykler * Innkjørte ryttere får fortsette i åpen pulje, i elitepulja tas de ut. * Kun lov å kjøre innenfor sperrebånd * Oppvarming i løypa er forbudt utenom gjennomkjøring * Ved tekniske problemer er det kun lov til å motta hjelp i depotet * Hand-ups er tillatt
Beklager at vi ikke betaler av egen lomme i tillegg til vår egen fritid for at du skal sykle årets kuleste sykkelkrossritt i år. Det gjorde vi i fjor.
Den kommentaren satte en effektiv punkt på pris diskusjon. Som for øvrig er viktig. Vi kommer og heier på. Takk til alle som arrangerer og stiller på dugnad og lager fest. Vi setter pris på dere. Klem j
Beklager at vi ikke betaler av egen lomme i tillegg til vår egen fritid for at du skal sykle årets kuleste sykkelkrossritt i år. Det gjorde vi i fjor.
Thomas Superpokal
Var ment som en humoristisk kommentar
Startsummen er ikke noe problem i forhold til at det er det kuleste sykkelrittet uansett nivå! Jeg gleder meg hvertfall til å se hvor knust jeg blir av CX-gutta
Respekt for at dere tar dere tid til å arrangere<3
Mine kondolasjoner går til fyren som gikk på snørra i det han ble tatt igjen med en runde og dermed tatt ut av rittet 10m før vinneren gikk i mål dvs. mens samtlige i publikum så på
Overraskende at EBH ble parkert mot slutten, trodde proffene var milevis foran. Har vel mest med form og oppladning å gjøre tenker jeg.
Dro dit for å se eliten. Første cyclocrossritt jeg har sett. Skikkelig kult! Og ikke minst publikumsvennlig. Frister med deltakelse, dog i åpen klasse, neste år. Har jo sykkel...
En ting jeg stusser på. Stod på en av vollene og bare der var det to personer som vrengte dekket av felgen i bakken. Hva kommer det av?