+1 til alt som er sagt!
I tillegg kan du være oppmerksom på:
- Enkelte kombinasjoner av dekk og felger er beryktet for å være gjenstridige. Det gjelder spesielt kombinasjonen av noen av Stan's felger (f.eks. Crest), og andre felger som bruker lignende design av felg for slangeløst oppsett, og enkelte av Schwalbes dekk. Det kan være verdt å google navn på felg + dekk for å se om det er en kombinasjon som diskuteres på fora.
- For å få dekket til å holde seg midt i felgen mens man arbeider resten av dekket på plass, kan man bruke strips - som siden klippes av
- Jo vanskeligere dekket er å få på plass, jo større fare for at det kommer skjevt på felgen og får sleng. Det gamle trikset med såpevann på dekkanten anbefales, evt. Schwalbe Easy Fit e.l. Pass på å få godt trykk i dekket så det popper på plass.
Trøsten er at når du først får dekket på, vil det over tid bli enklere å hanskes med, m.a.o. utvides det en smule. Men en vanskelig kombinasjon av felg og dekk bør gjerne unngås - veldig strevsomt ved punktering på tur.