Årsaken til subb er som regel at det fester seg partikler på utsiden av stemplene pga varme. Dette gjør at stemplene stopper mot pakningene og ikke trekker seg helt tilbake. Rensing av utsiden av stemplene med tilhørende bremsevæske og vattpinne, evt å slipe rundt dem med en remse vannslipepapir, gjør som regel susen. Bør gjøres en gang i året.
Har aldri gjort dette, etter mer enn 10 år med skivebremser, mye Avid. Flaks kanskje?
Presse tilbake stempler er det første jeg ville gjort, deretter sentrert kaliper. Rett og slett en standard justering av bremsen. Men samtidig som man presser tilbake stempler er det jo kjekt å rengjøre dem som beskrevet over også.
Går de ikke langt nok tilbake, kanskje har de for mye veske, da kan man også ta ut litt hvis man har kontrol. Evnt lufte dem i tillegg.
Først, press tilbake stempel, og sentrer/juster kaliper.