Bruker p.t. Specialized Rime til tørre og sommerlige forhold, og Shimano MW-81 til våte forhold på høst og vår. MW-81 blir fort litt klam på sommeren i mildere, men vått vær. Rime er vel motsatt av vanntett

Ser etter en stisko (spd) til å fylle gapet mellom disse. Det blir mye hike-a-bike og toppturer i Bergen, så de bør være noenlunde komfortabel å gå med også.
Ser altså etter en sko som tåler litt mer vann enn Rime, men ikke nødvendigvis like tett som MW-81. Lurer på Shimano M200 - men litt i tvil om utformingen på sålen egner seg for trasking i terrenget?
Giro Empire VR90 synes jeg også ser fin ut, men er litt i tvil om det primært er en XC- eller stisko? Noen som har prøvd den? Giro Terraduro ville kanskje vært et bedre valg?
Jeg har også noen Shimano XC-sko med dønn stiv såle, så det trenger jeg ikke.