GoldenCheetah er vel et sikkert valg. Lokalt program, gratis, open-source, under aktiv utvikling, støtter import av mange format, og proppet med funksjonalitet. Virker også som de har ganske lav terskel for å implementere algoritmer basert på det siste fra forskningslitteraturen. Prisen man betaler for å ha mye avansert funksjonalitet lett tilgjengelig er et litt mer innviklet brukerinterface sammenlignet med mange av de mer strømlinjeformede web-baserte tjenestene (som også vanligvis koster penger).
Har lest om flere som kunne anbefale
SportTracks som alternativ til TrainingPeaks.
Bruker selv en kombinasjon av Garmin Connect, Strava og GoldenCheetah som jeg synes fungerer bra. Automatiserer opplegget så langt det lar seg gjøre for å unngå kjedelige manuelle filoverføringer og opplastninger: Etter ei økt plugger jeg Edge'n i PC'en og nye data lastes opp til Garmin Connect (GC) automatisk med
Garmin Express og videre til Strava-kontoen (som er koblet til GC-kontoen). Syncer GC med et Dropbox-folder vha.
tapiriik for egen backup og for å importere til GoldenCheetah. Det er ikke så mye interessant på Garmin Connect så den blir mest som "mellommann" i denne sammenhengen siden GC/Garmin Express og Garmin Edge er gode venner. Edge 510 kan også kobles til telefonen og da går alt av seg selv etter å ha trykket stopp på Edge'n.